• Zyxel UAG5100 Guest Hotspot Gateway Firewall
  • Zyxel UAG5100 Guest Hotspot Gateway Firewall
  • Zyxel UAG5100 Guest Hotspot Gateway Firewall
Zyxel UAG5100 Guest Hotspot Gateway Firewall Zyxel UAG5100 Guest Hotspot Gateway Firewall Zyxel UAG5100 Guest Hotspot Gateway Firewall

Zyxel UAG5100 Guest Hotspot Gateway Firewall

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 791325)

Zyxel UAG5100 PROFESYONEL Kablosuz HOTSPOT GATEWAY Firewall

  • Varsayılan olarak 500, lisanslı yükseltme ile 800'e kadar eşzamanlı oturum açmayı destekler
  • Entegre hesap oluşturucu, Web-tabanlı kimlik kanıtlama portalı ve faturalama sistemi
  • On (10) kadar SP350E Servis Ağ Geçidi Yazıcılarını ve ViaNett protokolü ile SMS biletlemesini destekler
  • Her hesap için ağ genişliği yönetimi
  • Çift-WAN yük dengeleme, yük devretme ve geri çekilme desteği

UAG5100

Birleşik Erişim Ağ Geçidi

Doğru Şekilde Sağlanan Kamu İnternet Erişimi

Kamu alanlarında internet erişimi sağlamak evlere veya ofislere internet erişimi sağlamakla aynı şey değildir. Kamu internet kullanıcıları kitlesel olarak değişir ve bu durum erişim yönetimi ile ağ genişliği ihlalini önlemeyi özellikle zorlaştırır. Kamu kullanıcılarının anonim olması ise yasal amaçlar doğrultusunda kullanıcı verilerini tutulmasını özellikle güçleştirir. Doğru internet erişim çözümü yoksa oteller vb. kamu alanlarının internet hizmetlerinden gelir elde etmek bir yana, kaliteli ve bir o kadar da kontrollü internet erişimi sunması mümkün değildir.

ZyXEL UAG5100, konuk erişimini yönetmek ve kamuya özel internet erişim ağlarından gelir elde etmek üzere tasarlanmış yüksek performanslı bir erişim ağ geçididir. 800'e kadar eşzamanlı oturum açılmasını destekleyen UAG5100 oteller, konvansiyon merkezleri veya halk kütüphaneleri gibi orta ölçekli mekanlar için idealdir ve çift-WAN, her hesap için bant genişliği yönetim özellikleri il kaliteli ve her zaman online internet erişimi sağlar. Ayrıca, yapısal WLAN kontrolörü sayesinde BYOD (Kendi Cihazını Getir) dağıtımlarında donanım harcamalarını azaltır.

Güvenli Dağıtım

ZyXEL UAG5100 oteller, kütüphaneler ve konvansiyon merkezleri gibi orta ölçekli alanlarda yüzlerde kullanıcıya kamu internet erişimi salama kapasitesine sahiptir. Varsayılan olarak 500 ve lisanslı yükseltme ile 800'e kadar eşzamanlı oturumu destekler. Çift-WAN desteği ve her hesap için bant genişliği yönetimi sayesinde, UAG5100 müşterileri ve ziyaretçileri memnun etmek için internet çalışma zamanını maksimize ederek, erişim kalitesin, optimize eder.

Gelir Elde Etme

ZyXEL UAG5100, oteller gibi kuruluşlara yardımcı olan, konuk hesaplarını yöneten, yetkisiz erişimleri bloklayan ve internet hizmetlerinden gelir elde edilmesini sağlayan ileri faturalama, kullanıcı doğrulama ve erişim kontrolü özellikleri ile tasarlanmıştır. Ücretli bir hizmet ya da sınırlı ücretsiz hizmet ve satın alındığı hallerde premium hizmet olarak internet erişimi sunarak, yatırımların ağ oluşumunu gelir kaynağı haline getirmeyi kolaylaştırır.

CAPEX ve OPEX'in Azaltılması

ZyXEL UAG5100 daha az sermaye ve işletim giderleri ile internet hizmetleri sunar. Ek donanım yatırımı gerektirmeyen UAG5100 800'e kadar eşzamanlı oturumu destekleyebilir ve entegre WLAN kontrolörü ile 32'ye kadar AP'yi yönetebilir. WLAN kontrolörü, AP yönetimine özgü bir merkezi arayüz ile idari verimi artırır. UAG5100 aynı zamanda, MSP'lerin ağ geçidini uzaktan yönetmesini kolaylaştıran on (10) IPSec VPN tüneli de sunar.

Yönetmeliklere Uyum

Kamu internet erişimi sağlayan kuruluşların, AB Veri Saklama Yönergesi (2006/24/At) gibi veri saklama kurallarına uyulamamasından ileri gelen para cezaları hakkında endişelenmesine artık gerek yok. ZyXEL UAG5100, gerektiği hallerde devlet denetimi için internet kullanım kayıtlarını otomatik olarak saklayan veri saklama fonksiyonlarına sahiptir.

Kapasite ve Performans

UAG5100 oteller veya halk kütüphaneleri gibi orta ölçekli yerlerde yüzlerce konuğa kontrollü ağ erişimi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Varsayılan olarak 500'e kadar, lisanslı yükseltme ile ise 800'e kadar eşzamanlı oturumu destekler.

Hesap Yönetimi

UAG5100 300 statik hesabı ve 4000'e kadar dinamik hesabı yönetebilen bir statik portal ve yapısal ağ oluşturucusu özelliğindedir. Harici RADIUS sunucular ve harici portal sayfa yeniden yönlendirmesi de UAG5100 ile desteklenmektedir

Faturalama Sistemi

UAG5100, on adete kadar ön-ödemeli faturalandırma profili destekler. Faturalandırmalar değişken bantgenişliği hızları, servis süresi ve ödeme türüne göre kişisel olarak yapılandırılabilir. Ayrıca PayPal üzerinden kredi kartı faturalamasını da destekler

Yazıcı ve SMS Biletleme

UAG5100, kaliteli internet hizmetleriyle müşteri memnuniyetinin sağlanması konusunda otellere yardımcı olur. Eşit bant genişliği paylaşımını uygulamaya ve bantgenişliği ihlalini önlemeye yönelik her hesap için bantgenişliği yönetimi özelliğine sahiptir

Dual-WAN

UAG5100 dual-WAN desteğiyle kesintisiz internet hizmeti sağlar. Dual-WAN, aktif-aktif load balancing veya aktif-pasif failover için iki Ethernet WAN bağlantısı ile çalışır

Ağ Genişliği Yönetimi

UAG5100, kaliteli internet hizmetleriyle müşteri memnuniyetinin sağlanması konusunda otellere yardımcı olur. Eşit bant genişliği paylaşımını uygulamaya ve bantgenişliği ihlalini önlemeye yönelik her hesap için bantgenişliği yönetimi özelliğine sahiptir.

.

WLAN Kontrolörü

Entegre WLAN kontrolörü, CAPWAP'ı destekler ve merkezi kullanıcı doğrulamasına ve ağ üzerinde çoklu AP'lerin erişim yönetimine olanak tanır. UAG5100, varsayılan olarak 16 AP'yi, lisanslı yükseltme ile ise 32'ye kadar AP'yi yönetebilir.

PoE Elektrikle Beslenen Uç Cihaz

UAG5100, IEEE 802.3at PoE anahtarı ile çalışmasını sağlayan özel bir Elektrikle Beslenen Uç Cihazlar (PD) tasarımına sahiptir. Kullanıcılar, bir güç adaptörü olmadan UAG5100'ı P5 LAN/DMZ portundan (sarı) çalıştırarak kullanabilir.

Veri Saklama

AB Veri Saklama Yönergesi (2006/24/AT) gibi veri saklama kanunlarına uyulmasını teminen, syslog sunucusu ile dağıtılan UAG5100, kullanıcı hesap bilgilerinin, MAC adreslerini, kaynak ve destinasyon IP'lerini, veri hacmini ve protokol tipini otomatik olarak kaydedebilir.

Uzaktan Yönetim

UAG5100, MSP'lerin (yönetimli hizmet sağlayıcıları) müşterinin tesislerinde kurulu bulunan UAG5100'ü uzaktan yönetmesini servis sağlamasını kolaylaştıran ve daha etkili hale getiren on (10) IPSec VPN tüneli sunar.

Model UAG5100
Hardware Specifications
10/100/1000 Mbps RJ-45 ports 3 x LAN, 2 x WAN
USB ports
Ticket printer support Yes (up to 10 printers)
System Kapasite & Performance*1
Routing throughput (Mbps)*2
Concurrent logins (default/max.)
Max. concurrent sessions*3
DHCP pool size
Max. concurrent IPSec VPN tunnels
WLAN Management
Built-in WLAN controller Yes
Managed AP number (default/max.)
Power Requirements
Power input 802.3at PoE Plus input;
100 - 240 V AC, 50/60 Hz, 0.6 A max.
Max. Güç Tüketimi (watt)
Physical Specifications
Item Dimensions (WxDxH)(mm/in.)
Ağırlık (kg/lb.)
Packing Dimensions (WxDxH)(mm/in.)
Ağırlık (kg/lb.)
Environmental Specifications
Operating
environment
Temperature 0°C to 45°C/32°F to 113°F
Humidity 10% to 90% (yoğunlaşmayan)
Storage
environment
Temperature -40°C to 70°C/-40°F to 158°F
Humidity 10% to 90% (yoğunlaşmayan)
MTBF (hr)
Certifications
EMC FCC Part 15 (Class B), CE EMC (Class B), C-Tick (Class B), BSMI
Safety LVD (EN60950-1), BSMI

Note:
*1: Actual performance may vary depending on network conditions and activated applications.
*2: Routing throughput measured using the industry standard IXIA IxLoad testing tool (1,460-byte TCP packets).
*3: Maksimum sessions measured using the industry standard IXIA IxLoad testing tool.

Ürün Yorumları