Viewsonic VP2780-4K 27" 4K UltraHD Monitör

Ürün Kodu: 779778
- GTIN: 0766907787214
Viewsonic Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi

Viewsonic Vp2780-4k 27" Ips Led Hdmı, Dp, Mını Dp 3840x2160 2ms Black Monitör

ViewSonic 'in profesyoneller için tasarladığı VP2780-4K, 3840x2160 UHD çözünürlüğü ve 8milyon pikseli ile yüksek görüntü performansını beraberinde getiriyor. SuperClear Teknolojisi H-IPS yüksek kaliteli paneli ile akıcı ve doğal renkleri sunuyor. 100% sRGB, 99% EBU, 80% AdobeRGB ve 75% NTSC renk kapsama oranının yanında, 10 bit renk desteği, 14bit renk işlemcisi, 3D LUT ve Delta E≤2 değeri ile kaydettiğiniz görüntüleri render işleminden sonra da etkileyici renk kalitesiyle görebilirsiniz. Fabrika çıkışı kalibre edilmiş olarak gelen VP2780-4K ayrıca 3 Yıl “0” Piksel politikasıyla endüstri lideri olarak CAD/CAM, fotoğrafçılar, grafik tasarımcıları, video düzenleyicileri, mimarlar, baskıcılar ve diğer tasarım uzmanlarının yüksek renk standartlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Konforlu bir çalışma ortamı oluşturmak için pivot, yükselik ayarı, dönme ve eğilme özellikleri ile tamamen ergonomik çözümlere sahiptir. @60Hz destekli 4K UHD paneli, HDMI2.0 portları, DisplayPort1.2a, çift MHL destekli girişleri ve 4xUSB3.0 portu ile standartların üzerinde bağlantı seçeneği sunar. MultiPicture fonksiyonu ile aynı anda ekranı 4'e bölerek kullanmanıza olanak sağlayan VP2780-4K, VESA Duvara monte ve çoklu monitör uyumluluğu ile çok geniş bir kullanım alanına sahip olan VP serisi medikal kurumlar, bilimsel tasarımlar, dijital tasarımlar, video produksiyonları, mimarlık ve gerçek renk tonları ile çalışan profesyonel kullanıcılar için en iyi çözümü sunmaktadır.

Öne Çıkan Özellikler

 • @60Hz 4K 3840x2160 UHD Çözünürlük ve 163ppi Desteği
 • SuperClear H- IPS Panel ile 178/178° Geniş Görüş Açısı, Yüksek Akıcı Renk ve Görüntü Kalitesi
 • Delta E≤2 Değeri ve 100% sRGB, 99% EBU ve 80% AdobeRGB Renk Kapsama Oranı
 • 10 bit Renk Motoru, 14-bit 3D LUT ve 1.07Milyar Renk Desteği
 • 3 Yıl “0” Piksel Politikasıyla Endüstrinin Ötesinde Çözümler
 • Ergonomik Tasarım ile kolay kullanım
 • -- (0 - 90°) Pivot - Yatay ve dikey kullanabilme
 • -- (0 - 150 mm) Yükseklik Ayarı Yapabilme
 • -- (120°) Kendi Etrafında Dönebilme
 • -- (-5°/+23°) Eğilme
 • 1000:1 Statik Kontrast Oranı & 20.000.000:1 Dinamik Kontrast Oranı
 • İnce Tasarımlı Çerçeve ile Çoklu Monitör Kullanım Uyumluluğu
 • HDMI2.0, DisplayPort1.2a, ile Geniş Bağlantı Seçenekleri
 • 4 adet USB3.0 portları ile ÇEvre Birimleri ile Kolay Kullanım
 • 3 Yıl Garanti
 • VESA Duvara Monte Uyumluluğu


4K Ultra HD Çözünürlük

4K Ultra HD çözünürlük, günümüzdeki masaüstü çözümleri içerisinde en yüksek çözünürlüklerdendir. 3840x2160 çözünürlüğü 8milyon pikseli ve 163ppi destekleyen VP2780-4K, Full HD çözünürlüğe göre tam 4 kat daha geniş bir ekran ve piksel sunmaktadır.


SuperClear® Teknolojisi ile Daha Kaliteli ve Geniş Görüş Açışı

"H-IPS Panele sahip VP2780-4K, SuperClear Teknolojisi ile akıcı renk kalitesi, yüksek kontrast oranı ve geniş görüş açısı sunar. 178 derece yatay ve dikey olarak sunduğu geniş görüş açışı, keskin ve daha net görüntü oluşturması, yüksek parlaklık değerleriyle bu sağlaması bu teknolojiyi benzersiz kılmaktadır. IPS Panele sahip monitörlerin başlıca

 • Fotoğrafçılar,
 • Grafik tasarımcılar,
 • Video Prodüksiyoncuları,
 • CAD/CAM Uygulamaları Kullananlar,
 • Medikal Görüntüleme,
 • Güvenlik Uygulamaları ( X-ray Cihazları )10 Bit Renk İşlemcisi ve 1.07 Milyar Renk

VP2780-4K sahip olduğu 10bilt renk işlemcisi ile 8bit renk desteği olan bir monitöre göre 64kat daha fazla yani 1.07 milyar renk üretebiilir. 10 bit renk motoru, sinyal kalitesini düşürmeden 10 bit giriş sinyallerini işleyerek gerçek hayattakine benzer görüntü kalitesi sağlar. Ayrıca 14 bit 3D LUT özelliği de renkleri sorunsuz şekilde oluşturmanız ve çalışmanızın gerçek potansiyelini göstermeniz için daha sorunsuz renk tonlaması sağlar.


100% sRGB and 80% Adobe RGB for CAD/CAM

Yüksek renk performansı sunan VP2780-4K, 100% sRGB ve 80% AdobeRGB renk kapsama oranıları ile geniş bir renk gamutuna sahiptir. Böylelikle CAD/CAM, profesyonel fotoğrafçılar ve video prodüksiyon işleri ile uğraşan profesyoneller için en kaliteli görüntüyü sunar.


99% EBU ve 75% NTSC ile Video Prodüksiyon

EBU Renk modu, akıcı akıcı ve geniş renk yelpazesi ile broadcasting, video prodüksiyon ve işleme işleriyle uğraşan profesyonelere için tasarlanmıştır. VP2780-4K sahip olduğu 5 Gama ayarı (Gamma 1.8, 2.0, 2.2, 2.4, 2.6) ile optimize renk performansı ve kontrast oranı sağlar.


Delta E≤2, 14 bit Renk İşleme Desteği

Delta E≤2 değeri sayesinde renk akıcılığındaki doğruluk ile gerçek renkler arasında renk bozulması minimum düzeydedir. 14-Bit LUT render değeri ile 4.39 trilyon renk paletini sinyal kalitesinden taviz vermeden gerçek renkleri en yakın haliyle işleyebilir. 3D LUT değeri ile yumuşak renk geçişleri sunarak gri tonlamalarında en yüksek performansı sergiler. Kamerada ne gördüyseniz ekranda onu görürsünüz ve yazıcıdan çıktısında da aynı renkleri görürsünüz.


Fabrika Çıkışı Olarak Kalibre Edilmiş Monitör

Özel olarak fabrikada tek tek kalibre edilen VP serisinin her modeli aynı işlemden geçerek en doğru ve yüksek renk performansını verecek şekilde size ulaştırılmaktadır. Ön ayarı yapılmış sRGB ve EBU kalibrasyon değerleri, ViewSonic tarafından onaylanan test prosedürleri sonucunda kalibrsayon cihazlarından geçmiştir. Yapılan test raporlarının sonuçlarını kutu içerisine bulabilirsiniz.


4K@60Hz için HDMI 2.0, DisplayPort 1.2a ve MHL Desteği

DisplayPort 1.2a ve HDMI2.0 bağlantılarına sahip VP2780-4K, bilgisayarlar ve diğer konsol cihazlarınızla uyumlu olarak @60Hz 4K UHD 3840x2160 çözünürlük sunar. MHL bağlantıları ile mobil cihazlarınızdaki ieriği ekrana yansıtabilir ve aynı zamanda cihazınızı şarj edebilirsiniz. 4xUSB3.0 portu ile yüksek hızlı veri transferi de yapabilirsiniz.Endüstri Lideri "0" Piksek Garantisi

ViewSonic yıllardır sürdürdüğü teknoloji liderliğini kullanıcılarına, herzaman en yüksek kaliteyi sunarak tahahhüt etmektedir. Bu nedenle VP serisi 3 Yıl Garanti kapsamındadır. Ayrıca kullanılan panellerde her zaman bir adım önde olarak endüstri lideri “0” piksel politikasını uygular.

Piksel Performansı LED Monitörler
ISO 9241-3:2008
 • 2 Parlak
  2 Karanlık
  5 Toplam
ViewSonic
Piksel Garantisi
 • 0 Parlak
  0 Karanlık
  0 Toplam

MultiPicture Uygulaması

MultiPicture desteği, resim içinde resim (PIP) ve Resimden Resime (PBP) özellikleri ile eş zamanlı olarak tek ekranı 4 Full HD görüntüye bölebilirsiniz. Multipicture desteği ile, ekranı üstten alta (4K,1K) olarak, sağda sola (2K, 2K) olarak veya 21:9 oranında bölebilirsiniz.


İnce Çerçeve ve Ergonomik Özellikler

VP2780-4K, ince çerçeveli tasarımı ile finans analizleri, CAD/CAM uygulamaları gibi çoklu uygulamaları destekler. 150mm aşağı veya yukarı ayarlayabilir ve -5°/+23° kadar öne veya arkaya eğebilirsiniz. Bunun yanı sıra çalıştığınız dökümana göre ekranınızı 0 - 90° arasında bir açıda çevirebilirsiniz. Ekran kartınızın üzerinden gerekli ayarları yaparak görüntünün dik olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Kendi etrafında 120° dönebilmesi sayesinde masanızda istediğiniz yöne çeviribilirsiniz.


VESA Duvara Monte Uyumu

Farklı kullanım alanlarında en uygun şekilde monte edilemek için tasarlanan VP2780-4K, 100x100 mm 'lik VESA duvar askı yuvaları ile monitörünüzü duvara veya herhangi standın üzerine 4 adet vida yardımıyla kolaylıkla asmanızı sağlar. Bu tasarım ile hastanelerde, okullarda ve ofislerde farklı ihtiyaçlara en ergonomik çözümü sunmaktadır.


Flicker-Free (Titreşimsiz) Ekran Teknolojisi ile Göz Yorulmalarına Son

İster iş, ister eğlence amaçlı olsun uzun süre bilgisayar kullanımı göz yorulmaları, yakın mesafe görüş sorunu, baş ağrısı, bulanık görüş, göz sulanmaları gibi sorunları tetiklemektedir. Monitörlerin hızlı yenilenme oranları nedeniyle oluşan titreşimlerin insan gözüyle farkedilmesi zordur. Standart monitörlerde titreşim açık bir şekilde farkedilmektedir. Geleneksel flicker-free (Titreşimsiz) monitörler, kullandıkları Sinyal Genişlik Modülasyonu (Pulse Width Modulation) (PWM) ve yüksek frekanslı arka aydınlatmalar ile kullanıcıya titreşimsizlik hissi verir. Fakat ViewSonic geliştirdiği titreşimsiz monitör teknolojisi (Flicker-Free) ile LED arka aydınlatma üzerinden titreşimlerin azaltılmasıyla ve düzenli olarak güç kaynağı üzerinden düzenlenmesi nedeniyle her parlaklık seviyesinde gerçek titreşimsiz monitör deneyimi sunar.


Blue Light Filter Teknolojisi ile Daha Rahat Kullanım

Uzun süre monitör kullanımları gözlerde yorgunluğa neden olur. Bunun nedenlerinden birisi, renklerin doğru ayarlanmasıdır. Blue Light Filter teknolojisi size, ister multimedya ister iş çalışmalarınızda, ortama göre mavi renk ayarı yapabilmenizi ve uzun süreli kullanımlarda göz yorgunluğunun önüne geçerek daha rahat kullanım imkanı sunmasıdır.


Sürekli ve Dengeli Yüksek Seviye Renk Performansı

VP2780-4K renk uyum düzenleme fonksiyonu ile farklı ışık yoğunlukları ve renk uyumsuzluları, karanlık noktalardaki uyumsuzlukları giderir. ViewSonic renk uyum düzenleme fonksiyonu ile, gri tonlamalarını daha dengeli olarak yaparak geçişleri yumuşatır. Ayrıca geliştirilen Delta E değeri ile daha doğru renk performansı sunar. Delta≦2 değeri ile daha kaliteli renk üretimi, akıclığı sağlayarak doğal renkleri gösterebilme performansı ile yüksek kalitede işlenmiş görüntüyü sunar.


Bağımsız 6 Eksen Renk Ayarlama Fonksiyonu

Doğru ve akıcı renk pertormansı sunması amacıyla geliştirilen 6 eksen renk ayarlama fonksiyonu (kırmızı, yeşil, mavi, cam böbeği, mor ve yeşil) kullanıcının renk doygunluğu ve türüne göre her bir rengin kendi ekseninde, diğer renklerde kayıp ve renk çıkışlarından herhangi bir sorun yaşatmadan istediği ayarlamayı yapmasına imkan tanır. Ayrıca, kontrast ve karanlık sahnelerdeki ayarlamaları yaparken beyaz renk tonlamalarından feraget etmenize gerek kalmaz.


Eco-Mod ile Enerji Tasarrufu

VP2780-4K ile birlikte standart olarak gelen Eco-Mode sayesinde, monitörü kullanmadığınız zamanlarda enerji tasarruf moduyla tasarruf sağlar ve monitörünüzü daha uzun süre kullanmanıza imkan sunar.

Ürün Yorumları