Sürbisa Sürmene Mutfak Bıçağı Model 61005 Diğer Mutfak Gereçleri

  • Sürbisa Sürmene Mutfak Bıçağı Model 61005 Diğer Mutfak Gereçleri
20,68 TL KDV
Dahil
+ Kargo Bedeli: ₺5,90 SATIN AL
Kargo Süresi
3 İş Günü İçinde Kargolanır.

Ürün Kodu: 912083

Ürün Bilgisi

Bıçak birçok çeşitli şeyleri kesmemizi sağlan hayatımızda oldukça fazla kullandığımız bir üründür. Gerek meyve soymak gerek et kesmek gibi birbirinden oldukça farklı alanda kullanıldığı için buna göre birçok çeşidi de mevcuttur. Bıçaklarda dikkat edilmesi gereken çabuk körelmemesidir. Sizde Bıçak siparişinizi Webdenal.com’dan oluşturabilirsiniz.   Bıçağın Özellikleri  
Bıçağın Boyu: 12 cm
Bıçağın Eni: 2.20 cm
Bıçağın Kalınlığı: 2 mm   Dikkat Edilecek Hususlar  
Kesinlikle! Buzlu etleri kesmeye ya da kırmaya çalışmayın
Bıçağınızı kullandıktan sonra bulaşık makinasında kesinlikle yıkamayın!
Bıçağınızı kullandıktan sonra ıslak bir süngerle elde yıkayıp kuru bir şekilde saklamalısınız.
Bıçakların yüksek sıcaklık altında ve ağır temizleyici kimyasallarla  yıkanmamasına özen göstermelisiniz. (Yüksek sıcaklık ve ağır temizlik kimyasalları ağızının ve sapının bozulmasına neden olur.)
Bıçağınızı kemik ya da benzeri sert yüzeylere vurmayın ya da kesmeye çalışmayın.
Bıçaklarınızın ağzı köreldiğinde mutlaka işinin ehli usta bıçak bileyiciler tarafından bilenmesi gerekmektedir. Alışılan büyük çark taşlarında yapılan bilemeler bıçağınızın yanmasına ve çeliğinin sertliğini yitirmesine sebep olmaktadır. Lütfen bilinçli ve tecrübeli bileyicileri tercih edin.
Bıçağınızın çabuk körelmesinin en büyük sebebi, kesim yaptığınız yüzeylerdir. Sert zeminler üzerinde kesim yapmamanızı öneriyoruz.(Taş beton zeminler, mermer zeminler, kalebodur zeminler v.s)
Kesim yüzeyi için TSE belgesine sahip polietilen kesim levhalarını kullanmanız hem bıçaklarınızın ömrünü uzatacak hem de en üst seviyede hijyen sağlayacaktır.
Bıçaklarınızı konserve açmak, vida açmak, sert yüzeyleri delmek için kesinlikle kullanmayınız. Bıçaklar gıda doğrama, soyma ve bunun gibi işler için en üst seviyede verim alabileceğiniz şekilde üretilmektedir. Üretim amacının dışında kullanmanız hem bıçağınızı kullanılmaz hale getirebilir hem de yaralanmanıza sebep olabilir.   Temizleme  
Bıçağınızla işiniz bittikten sonra ılık sabunlu su ile yıkamanızı ve kuru bir havlu ile kurulamanızı tavsiye ediyoruz. Bir çok gıda maddesi asit içermektedir (meyveler,sebzeler,etler vs). Bıçağınızın üzerinde kalan gıda parçaları bıçağınızı aşındırır ve aşınan bu kısımlarının oksitlenmesine hatta  paslanmasına yol açabilir. Lütfen bıçaklarını elde yıkayıp kuru bir şekilde muhafaza edin.

Ürün Yorumları

Taksit Planı

Yükleniyor...
Diğer Mutfak Gereçleri Kategorisinin Çok Satan Ürünleri