Sürbisa Sürmene Mutfak Bıçağı Model 61005

Ürün Kodu: 912083
- GTIN: 8697404950059

Ürün Bilgisi

Sürbisa Sürmene Mutfak Bıçağı Model 61005 Küçük Mutfak Gereçleri

Biçak birçok çesitli seyleri kesmemizi saglan hayatimizda oldukça fazla kullandigimiz bir üründür. Gerek meyve soymak gerek et kesmek gibi birbirinden oldukça farkli alanda kullanildigi için buna göre birçok çesidi de mevcuttur. Biçaklarda dikkat edilmesi gereken çabuk körelmemesidir. Siz de Biçak siparisinizi Webdenal.com’dan olusturabilirsiniz.   Biçagin Özellikleri  
Biçagin Boyu: 12 cm
Biçagin Eni: 2.20 cm
Biçagin Kalinligi: 2 mm   Dikkat Edilecek Hususlar  
Kesinlikle! Buzlu etleri kesmeye ya da kirmaya çalismayin
Biçaginizi kullandiktan sonra bulasik makinasinda kesinlikle yikamayin!
Biçaginizi kullandiktan sonra islak bir süngerle elde yikayip kuru bir sekilde saklamalisiniz.
Biçaklarin yüksek sicaklik altinda ve agir temizleyici kimyasallarla  yikanmamasina özen göstermelisiniz. (Yüksek sicaklik ve agir temizlik kimyasallari agizinin ve sapinin bozulmasina neden olur.)
Biçaginizi kemik ya da benzeri sert yüzeylere vurmayin ya da kesmeye çalismayin.
Biçaklarinizin agzi köreldiginde mutlaka isinin ehli usta biçak bileyiciler tarafindan bilenmesi gerekmektedir. Alisilan büyük çark taslarinda yapilan bilemeler biçaginizin yanmasina ve çeliginin sertligini yitirmesine sebep olmaktadir. Lütfen bilinçli ve tecrübeli bileyicileri tercih edin.
Biçaginizin çabuk körelmesinin en büyük sebebi, kesim yaptiginiz yüzeylerdir. Sert zeminler üzerinde kesim yapmamanizi öneriyoruz.(Tas beton zeminler, mermer zeminler, kalebodur zeminler v.s)
Kesim yüzeyi için TSE belgesine sahip polietilen kesim levhalarini kullanmaniz hem biçaklarinizin ömrünü uzatacak hem de en üst seviyede hijyen saglayacaktir.
Biçaklarinizi konserve açmak, vida açmak, sert yüzeyleri delmek için kesinlikle kullanmayiniz. Biçaklar gida dograma, soyma ve bunun gibi isler için en üst seviyede verim alabileceginiz sekilde üretilmektedir. Üretim amacinin disinda kullanmaniz hem biçaginizi kullanilmaz hale getirebilir hem de yaralanmaniza sebep olabilir.   Temizleme  
Biçaginizla isiniz bittikten sonra ilik sabunlu su ile yikamanizi ve kuru bir havlu ile kurulamanizi tavsiye ediyoruz. Bir çok gida maddesi asit içermektedir (meyveler,sebzeler,etler vs). Biçaginizin üzerinde kalan gida parçalari biçaginizi asindirir ve asinan bu kisimlarinin oksitlenmesine hatta  paslanmasina yol açabilir. Lütfen biçaklarini elde yikayip kuru bir sekilde muhafaza edin.

Ürün Yorumları