Su Arıtma

3 Su Arıtma Var
Filtrele

Su Arıtma Cihazı Fiyatları ve Çeşitleri

Su arıtma cihazları pek çok farklı filtre ve ekipmana sahiptir. Bu filtreler suyu süzme ve yabancı maddelerden ayrıştırma işlevini gerine getirmektedir. Özellikle ev tipi su arıtma cihazlarında içme suyu elde etmek amacıyla çok hassas filtreler kullanılmaktadır. Şebeke suyu bu filtrelerden geçerek içerisindeki zararlı maddelerden temizlenir ve sizin kullanımınıza sunulur. Genel olarak su arıtma cihazları 8-10 litrelik bir hazneye sahiptir. Bu hazne arıtılmış suyu depolar ve ihtiyaç olduğunda size sunar. Hazneden eksilen su sistemden tekrar doldurularak devridaim şeklinde su takviyesi yapar. Su arıtma cihazları artık bir beyaz eşya bakış açısıyla tasarlanmakta ve itici görüntüden uzak dekoratif bir görünümde üretilmektedir. Bu da artık su arıtma cihazlarının evimizin bir parçası olmaya başladığının bir göstergesidir.
Su arıtma cihazları en basit haliyle bir filtre düzeneğidir. Su bu filtrelerden geçerken her filtrenin kendine has tasarımıyla yabancı maddelerden ayrıştırılır ve bir sonraki filtreye geçer. En son filtrede sudaki en küçük maddeler (bakteri, virüs ve diğer küçük maddeler) bile ayrıştırılarak size tertemiz bir su sunulur.

Su arıtma cihazları, sizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı su kullanmanızı sağlamaktadır. Su arıtma cihazlarının ev girişine takılan modelleri olduğu gibi duş başlığına ya da lavaboya takılan modelleri de bulunur.

Su artıma cihazları, suyun ph değerini yükselterek 8.5- 9 ph'a dek çıkarırlar; böylece su alkali hale gelir ve maksimum faydayı sağlar, bu sayede cildinizi de kurutmaz.


Tezgahaltı su arıtma cihazları açık kasa ve kapalı kasalı kabinli su arıtma cihazları olarak farklı tür ve biçimlerde bulunmaktadır.Su arıtma cihazı seçerken cihazı hangi musluklarda kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Eğer tüm musluklarda kullanacaksınız evin girişine takılan modelleri tercih edebilirsiniz. Artıma cihazınızın filtreleri eskidiğinde basit bir şekilde yeni filtreler ile değiştirerek cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Su artıma cihazları fiyatları ve özelliklerini inceleyerek size en uygun ürünü seçebilir; müşteri memnuniyetine büyük önem veren Webdenal ile güvenli online alışverişin keyfine varabilirsiniz.

Mikro Filtreleme

Bu aşamada sudaki çamur, pas gibi maddeler temizlenir ve su tortularından arındırılır.

Blok Filtre

Bu filtre sudaki kötü tat ve kokuya sebep olan klor gibi maddeleri süzmekte ve ayrıştırmaktadır.

Granül Filtre

Blok filtrede olduğu gibi ikinci bir ön arıtma aşamasıdır. Aynı şekilde klor ve diğer kimyasallar bu aşamada bir kez daha ayrıştırılarak tamamen ortadan kaldırılır.

Membran Filtre

Membranlara gelen su moleküler düzeyde deliklere sahip gözeneklerden geçerek tamamen süzülür. Basınç ile bu membrandan geçmeye zorlanan suda bulunan ve milimetrenin milyonda biri boyutuna kadar olan maddeler tamamen ortadan kaldırılır. Bu aşamada sudaki tüm bakteri ve virüsler sudan ayrıştırılır.

Son Aşama

Bu aşamada sisteme giren neredeyse tamamen saf olan su doğal mineraller ile doğal kaynak seviyesine getirilir ve tadı iyileştirilir. Bu aşamadan sonra elde edilen su tamamen doğal ve temiz bir sudur.Su artıma cihazları fiyatları ve özelliklerini inceleyerek size en uygun ürünü seçebilir; müşteri memnuniyetine büyük önem veren Webdenal ile güvenli online alışverişin keyfine varabilirsiniz.