4.5G Uyumlu Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları

4.5G Uyumlu Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları

4.5G Nedir?

4.5G teknolojisi hayatımıza ışık hızıyla giriş yaptı. 4.5G ile çevremizdeki dünyaya 10 kat daha hızlı bağlanabilecek, dilediğimiz her bilgiye kat kat daha kısa sürelerde ulaşabileceğiz.

4.5G daha yüksek mobil internet hızı, daha düşük gecikme süresi ve daha yüksek mobil data kapsitesi sunan yeni nesil bir iletişim teknolojisidir. Aslında 4.5G Türkiye'ye has bir tanımlama ve 4G'nin geldiği en son noktayı temsil ediyor.

4.5G ile Yüksek Hız

4.5G ile Neler Değişecek?

1 Nisan'dan önce kullandığımız 3G teknolojisi, cihazınızın da uygunluğuna göre ortalama 28Mbps'lik bir hız sunmakta iken 4.5G'de bu hız 375Mbps olacak, yani en az 10 katına çıkacak. Hızların artmasıyla birlikte gecikme süreleri de azalacak.

Daha net bir karşılaştırma yapabilmeniz için evlerimizde kullandığımız internetten de örnek vermek isteriz. ADSL en fazla 16 Mbps'e, VDSL ise 100 Mbps hıza ulaşabiliyor. Yani 4.5G her ikisinden de daha hızlı bir internet deneyimi sunuyor. Fiber teknolojisi alt yapısını kullanacak olan 4.5G'nin şuan sunacağı ortalama hız, fiber internetin 25Mbps-1000Mbps aralığında kendine yer bulmakta.

4.5G'nin sunduğu yüksek hızlarla, son model telefonlarınızla çektiğiniz yüksek boyutlu fotoğraflarınızı ve videolarınızı yüksek hızlarla gönderip alabilecek, Google Play ve App Store'daki yüksek boyutlu ve muhteşem deneyimler sunan oyunları kolayca telefonunuza indirebilecek, Spotify gibi servisler üzerinden daha yüksek kaliteyle müzik dinleyebilecek, büyük ekranlı cep telefonlarınızdan 4K videoları rahatlıkla izleyebileceksiniz.

4.5G Kullanımı

4.5G'yi Nasıl Kullanırım?

4.5G'yi kullanabilmeniz için, 4.5G uyumlu bir akıllı telefona ve 4.5G'yi destekleyen bir sim kartına sahip olmalısınız. Bunlarla birlikte hattınızın 4.5G aboneliğinin açık olması ve 4.5G kapsama alanı içerisinde yer almanız da önemlidir.

Bu kadar ön koşul gözünüzü korkutabilir, ancak Webdenal'dan alacağınız 4.5G uyumlu bir cep telefonu için Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom bayilerinden 4.5G uyumlu bir sim kart alıp aboneliğini açtırarak 4 şartın 3 tanesini gerçekleştirmiş olacaksınız. Geriye sadece 4.5G kapsama alanı içerisinde yer alma şartı kalacak ki, o konuda da GSM operatörleri halihazırda %90 oranında bir kapsama alanı sunmaktalar.

4.5G Faturama Nasıl Yansır

4.5G Faturama Nasıl Yansıyacak?

4.5G ile internetin birim fiyatı düşecek, yani daha fazla interneti daha ucuza alacaksınız. Ancak 10 kattan fazla hızlanan internet deneyimi ile birlikte, videoların ya da müziklerin yüklenmesini daha az bekleyecek ve dolayısıyla daha fazla internet harcayacaksınız. Bu noktada GSM operatörlerinin sunduğu 4.5G tarifelerinden kendinize en uygun olanı seçerek istenmeyen sürprizlerin de önüne geçebilecektir.

LTE Cat Değerleri

4.5G Uyumlu Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle belirtmek isteriz ki, 4.5G uyumlu her telefon operatörü desteklese bile aynı 4.5G hızına erişemiyor. Bu nedenle cihazınızı, 4.5G uyumlu bir cep telefonu ile değiştirirken yeni alacağınız telefonun LTE Cat özelliğine dikkat etmelisiniz. LTE Cat değeri ne kadar yüksekse, o kadar hızlı bir 4.5G deneyimi yaşayacaksınız.

Webdenal'da yer alan tüm 4.5G uyumlu cep telefonlarındaki mobil bağlantı hızı alanında LTE Cat bilgisine kolaylıkla ulaşabilir, ayrıca dilerseniz Cep Telefonu kategorimiz içinde 4G (150mbps altı) ve 4.5G (150mbps üstü) telefonları ayrı ayrı listeleyebilirsiniz.

4.5G ile dünyaya 10 kat daha hızlı bağlanabilir, dilediğiniz her bilgiye daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz. 4.5G'li akıllı telefonunuzu Webdenal'dan hemen alın.