Sapphire Radeon RX 560 Pulse OC 2GB Ekran Kartı

Ürün Kodu: 958941
- MPN: 11267-19-20G
- GTIN: 4895106284173

Ürün Bilgisi

Sapphire Rx 560 2g D5 Pulse 11267-19-20g Dp/hdmı/dvı-d Ekran Kartı

OYUNCULAR İÇİN TASARLANDI
Sigorta Koruması

Kartınızı korumak ve bileşenleri güvende tutmak için, SAPPHIRE NITRO+ serisi kartların harici PCI-E güç konektörünün devresinde sigorta koruması vardır.

Akıllı Fan Kontrolü

Üst düzey grafik kartı kullanıcıları için, GPU soğutucusu daha sessiz ve daha uzun ömürlü çalışırken her zaman en iyi performansı elde etmek istiyoruz.

Geleneksel grafik kartları soğutma çözümleri, son kullanıcıya daha sessiz oyun tecrübesi sunmak için akustiği dengelerken GPU'nun daha düşük çalışma sıcaklığında tutulmasına odaklanmaktadır. Sapphire'de tecrübeli termal uzmanlarımız dizayn ettiğimiz her bir grafik kartında en iyi şekilde fan kontrol tablosunu ayarlarlar.Daha fazla transistör ve Yüksek Bant Genişliği Bellek (HBM) entegrasyonu ile fan hızlarını izlemek ve dinamik olarak ayarlamak için daha akıllı bir düzen getiriyoruz. IFC (Akıllı Fan Kontrolü) adı verilen bu özellik sadece GPU çekirdeğini soğutmakla kalmayıp, aynı zamanda HBM, güç kontrol logiklerinden (MOSFET'ler gibi) gelen girişleri de içermektedir. Entegre SMU ile çoklu girişlerden, yani çoklu GPU'larda güç çekirdeğinden, harici köprü kontrol mantıklarından, voltaj regülatörü MOSFET'lerinden sıcaklık okuması için akıllı bir algoritma mevcuttur. Mevcut uygulama yüklemesi, çevre sıcaklığını da göz önüne alacaktır.

Bu yeni akıllı fan kontrol metodolojisinin faydası, kullanıcılar manuel fan tablosu ayarlamaları hakkında endişelenmeye gerek duymadan bütün grafik sistemlerine dayalı en iyi performansı ve daha sessiz bir ortamı her zaman bekleyebilirler.
Çerçeve Hızı Hedef Kontrolü

Çerçeve Hızı Hedef Kontrolü (FRTC), bir uygulamayı tam ekran modunda oynatırken kullanıcıların maksimum çerçeve hızını ayarlamalarını sağlar; FRTC'nin GPU güç tüketimini (ekran yenileme hızından çok daha yüksek çerçeve hızlarında çalışan oyuncular için) azaltmasını ve bu nedenle grafik kartındaki ısı üretimi ve fan hızı/gürültüsünü azaltmasını sağlar.Çerçeve Hızı Hedef Kontrolü, yalnızca oyun sahalarında 3D olarak oluşturulmuş performanslarda değil, aynı zamanda, çerçeve hızlarının gereksiz yere yüzlerce FPS'e sıçrayabileceği açılış ekranlarında, yükleme ekranlarında ve menülerde performansı ayarlar. Kullanıcılar, FPS tarafından 60'ın çok ötesinde verilen yanıtlardan faydalanırken, menülerde ve benzerlerinde görülen ufak FPS'i sınırlamak için çok yüksek bir başlık koymak isteyebilirler.

DirectX® 12

DirectX® 12, Microsoft®'un yeni, "konsol benzeri" bir grafik API'sı olup, oyun geliştiricilerine PC donanımının daha doğrudan ve açık şekilde kontrol edilmesini sağlıyor. Bu doğrudan veya "açık" kontrol, daha yüksek donanım çıkışı ve nihayetinde kullanıcılar için daha fazla performans sunmak için AMD Radeon ™ GPU'ların donanım kaynaklarını daha iyi ortaya koyuyor. Basitçe söylemek gerekirse; daha akıllı yazılımlarla çok daha verimli bir donanım! Bir oyun geliştiricisinin takdirine bağlı olarak, bu üstün verimlilik daha yüksek çerçeve hızında, daha düşük gecikme süresinde (VR), daha düşük güç tüketiminde, daha iyi görüntü kalitesinde veya dörtlünün hesaplanan dengelerinde harcanabilir. Herhangi bir senaryoda, oyuncular, en sevdikleri DirectX® 12 oyununu çalıştırmak için AMD donanımını seçmekten büyük fayda sağlamaya devam ediyor.
AMD Freesync Teknolojisi

Teklemek yok. Kopmak yok. Sadece oyun oynamak var.AMD FreeSync ™ teknolojisi, uyumlu grafik kartının ve monitörün, kusursuz görüntü kalitesi için kare hızlarını dinamik olarak değiştirmesine olanak tanır.Endüstri Standardı Display PortuFreesync, endüstri standardı display portunu kullanır. Adaptive-Sync Ekran yırtılmasını, olağan gecikme ve bekleme olmadan yok eder.• Uyumlu monitörün yenileme hızını, ne kadar değişirse değişsin içeriğinizin kare hızıyla senkronize eder.• Monitör ortakları AMD'nin sürücüleriyle şimdi geçerliliğini onaylıyor.
AMD XConnect™ Teknolojisi

AMD XConnect teknolojisi ile takın ve oyuna başlayın.Harici bir Radeon ™ grafik kartı bağlamak ve kullanmak her zamankinden daha kolay. AMD XConnect ™ teknolojisi ile Radeon ™ Graphics ile yapılandırılmış harici GPU muhafazaları, tıpkı harici GPU'lar için bir USB flash sürücü gibi herhangi bir zamanda, uyumlu bir ultra ince dizüstü bilgisayara veya 2-1 Thunderbolt ™ 3'e bağlanabilir ve bağlantısını kesebilir!
AMD Eyefinity Teknolojisi

Oyun, verimlilik ve eğlence için çoklu gösterim teknolojisi

Sizi, geleneksel PC ekranlarının sınırlarının ötesine götürüyoruz. AMD Eyefinity teknolojisi, ekran alanınızı çarparak geleneksel masaüstü bilgisayar kullanımının sınırlarını genişletir. Birden fazla monitörle oyunlar daha yoğun hale gelir, iş istasyonları daha kullanışlı hale gelir ve daha üretken hale gelirsiniz (bir çalışmaya göre ortalama% 42 daha verimli).

PC oyunlarını bir sonraki gerçeklik seviyesine götürün ve daldırın. Çoğu modern oyun üç ekranda harika görünüyor ve yalnızca AMD Radeon ™ grafikleri göz kamaştırıcı bir oyun deneyimi için beş ekran arasında oynama olanağı sunuyor. Altı ekrana kadar diğer kombinasyonlar ve yapılandırmalar çok iş görür. Hayalinizdeki ekranı oluşturun.
AMD Crossfire™

Birden çok GPU'nun gücünden yararlanın

AMD CrossFire ™ teknolojisi nihai çoklu GPU performans oyun platformudur. Oyun hakimiyetini çözen AMD CrossFire ™, oyun performansını önemli ölçüde artırmak için paralel çalışan iki veya daha fazla ayrı grafik kartının gücünden yararlanır. AMD CrossFire ™ teknolojisi için hazır grafik kartları neredeyse her bütçeye uyar. AMD CrossFire ™ teknolojisi, iki, üç veya dört GPU'yu bir araya getiren esneklik sayesinde, aşırı performans isteyen kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür.
HDR Hazır

Yüksek Dinamik Aralık (HDR), TV'lerinin veya monitörlerinin görüntü kalitesiyle ciddi ilgilenen oyuncular ve üst düzey kullanıcılar için son teknolojidir. İnsan görüşünün keskinliğinden sonra modellenen HDR, uyumlu ekranlarla gösterilebilen renk aralığı ve kontrast oranlarını büyük ölçüde genişletiyor. Bir HDR ekranında oynatılan HDR'ye hazır oyunlar ve filmler, en çarpıcı SDR içeriğine kıyasla gelişmiş kontrast ve sofistike nüans ile çarpıcı, renkli ve canlı gözüküyor.
Grafik İşlemci896 Stream İşlemcileri
14nm FinFET
4. Grafik İleri Çekirdek (GCN)
1226 MHz Boost Çekirdek Saat Hızı
ArayüzPCI-Express 2.0
Bellek128 bit Bellek Veriyolu
GDDR5 Bellek Tipi
1500 MHz, 6000 MHz Efektif
2 GB Bellek Miktarı
Bios DesteğiUEFI BIOS
GörüntüMaksimum 3 Çıkış
Çıkış1 x DVI-D
1 x HDMI
1 x DisplayPort 1.4
Çözünürlük5120x2880 (60Hz) Piksel Ekran Yuvası Çözünürlüğü
2560x1600 (60Hz) Piksel Dual Link DVI Çözünürlüğü
4096x2160 (60Hz) Piksel HDMI Çözünürlüğü
APIOpenGL® 4.5
OpenCL 2.0
DirectX® 12
Shader Model 5.0
ÖzelliklerAMD CrossFire
FreeSync Teknolojisi
AMD Eyefinity
AMD Xconnect Ready
DirectX™ 12 Optimized
HDR Hazır
Çerçeve Hızı Hedef Kontrolü
Sigorta Koruması
Hassas Fan Kontrolü
Radeon Chill
Radeon Relive
SoğutmaTek Fan
Güç Tüketimi75W
Slot Boyutu2 Slot
İşletim SistemiWindows 10/7
Kart Boyutu210x112x36mm
Sistem Gereksinimleri400W Güç Kaynağı (Önerilen)
1 x 6-pin AUX Güç Konektörü
Blue-ray™ / HD DVD oynatımı için Blu-ray / HD DVD sürücüsü

Ürün Yorumları