• Samsung CLX-4195fn Çok Fonksiyonlu Renkli Lazer Yazıcı
  • Samsung CLX-4195fn Çok Fonksiyonlu Renkli Lazer Yazıcı
Samsung CLX-4195fn Çok Fonksiyonlu Renkli Lazer Yazıcı Samsung CLX-4195fn Çok Fonksiyonlu Renkli Lazer Yazıcı

Samsung CLX-4195fn Çok Fonksiyonlu Renkli Lazer Yazıcı

Samsung Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 566439)

Samsung CLX-4195FN Renkli Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı

4’ü 1 Arada Çok Fonksiyon

4’ü 1 arada, çok yönlü Samsung CLX-4195FN yazıcı iş akışını düzenler ve ofis baskı işlemlerinin olabildiğince verimli olmasını garantiler. CLX-4195FN baskı, fotokopi, tarama ve faks özellikleriyle esneklik sunar, daha az engelle çalışmanıza imkan verir. Kimlik Kopyası, Klon kopya, E-postaya tarama ve kullanışlı PC faks işlevselliği gibi bir dizi yenilikçi özellik iş gücünüzün modern iş dünyasında başarılı olması için gereken işlevselliği garantiler.

Kaliteli çıktıların keyfini yaşayın

Samsung’un benzersiz ReCP (Temiz Sayfalar İşleme Motoru) Teknolojisi, her çıktının mükemmel görünmesini sağlayacak şekilde siyah beyaz baskılarınızın genel kalite ve canlılığını artırır. Beyaz boşlukları ortadan kaldırmak için katı nesneler birbirinin üzerine binerken grafik ve metnin her ikisinde odağı keskinleştirir.

Polimerize Toner

Yeni geliştirmiş olduğumuz polimerize toner geleneksel tonerden daha küçük ve daha tek tip partiküllere sahiptir. Kağıt kıvrılmasının ortadan kalkmasına ilave olarak çıktılarınız daha net hatlara ve daha canlı renklere sahip olacaktır. Ayrıca daha yüksek cila içeriği yalnızca görüntü parlaklığını artırmakta ve istenmeyen renk solmalarının engellenmesi sürekliliğini geliştirmektedir.

Daha yüksek baskı performansı seviyesi

İş verimliliğinizi hızlandırmak yazıcınızdan başlar. Dakikada 18/18 sayfa çıktı ve 16 saniyelik ilk sayfa çıktı zamanıyla CLX-4195FN sizi yarı yolda bırakmaz.

* Daha fazla güç, daha fazla verimlilik
İki çekirdek gücü ile cihaz iş dosyalarınızı eş zamanlı ve bu nedenle daha yüksek hızlarla işleyebilir. 256 MB bellek ağır baskı belgelerinin bile daha hızlı derlenmesini sağlar ve baskı çıktılarınız için uzun süre beklemenize gerek kalmaz. Tüm bunların anlamı sizin için basittir: Bastırılacak çok şey olduğunda ve sıkı bir teslim tarihine sadık kalınması gerektiğinde CLX-4195FN mükemmeldir.

Sizin için daha kolay bir kullanıcı deneyimi

Zamanınız devamlı yazıcı başında beklemekle harcanmayacak kadar değerlidir. Böyle olunca operasyondan destek yazılım araçlarına kadar bu kullanımı kolay çok işlevli cihazla tamamen kontrol altında olursunuz.

* Kullanımı Kolay Kontrol Paneli
4,0" boyutundaki renkli ekranı kullanır. Net, okunması kolaydır ve baskı işlerinizi izlemek ve her benzersiz özelliği etkinleştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştır.

USB Direct

Yazdırmanız gereken bir bellek çubuğunda sakladığınız işleriniz varsa, bunları operasyon panelinin altında bulunan özel USB girişinden doğrudan gönderebilirsiniz.

Kolay Çözüm desteği

Yazıcı ayrıca size daha önce hiç olmadığı kadar kolay üstün kaliteli baskılar alma kontrolünü sağlamak için tasarlanmış olan yazılım desteği sunmaktadır.

* Easy Eco Driver
Easy Eco Driver, size çoklu biçimlerdeki dijital belgeleri derlemede yardım eder ve sosyal ağlarda bile olmak üzere başkalarıyla paylaşmanızı kolay hale getirir.

Kolay renk Yönetimi

Samsung Easy Colour Manager, baskı öncesinde herhangi bir görüntünün renk dengesini, doygunluğunu, parlaklığını veya kontrastını ayarlamanızı sağlar. Şirket logonuzun tam renklerinin her zaman uygun şekilde olması için mükemmeldir.

Uzak cihaz kontrolü

Maksimum kontrol için Easy Printer Manager bir konumdan cihazlarınızın tümünü yönetmenizi sağlar. Cihaz ve toner durumunu kontrol edin cihaz ayarlarını değiştirin veya alarmları ayarlayın.

Kolaylaştırılmış belge oluşturma

Samsung Easy Document Creator, .epub dahil olmak üzere çoklu biçimde kullanıcıların belgeleri taramasına, derlemesine ve kaydetmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Bu belgeler sosyal ağ siteleri veya faks üzerinden paylaşılabilir. Önemli bir toplantının notlarını paylaşıyorsanız idealdir.

Güvenilir iş ortağınız

En son teknoloji ve yüksek kaliteli bileşenler sayesinde CLX-4195FN’nin en zorlu baskı işlerinde bile çok güvenilir olduğunu anlayacaksınız.

* Sıkışmasız silindir
Yanlış besleme ve kağıt sıkışması riskini en aza indirmek için güvenilir sıkışma önleyici sürtünme silindirimizi geliştirdik. Bundan daha da iyisi standart kaset tepsisinden 220 gr/m²’ye kadar kartları içeren daha ağır kağıtların kullanılmasını sağlamaktadır.

* Baskı altında güvenilirdir
Özellikle zorlu işler sırasında yazıcınızın görevini yapmasının ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu yüzden 50 000 görev döngüsü, yazıcının tepe noktasındaki baskı zamanlarını kolaylıkla atlatabileceği anlamına gelmektedir.

Her işte düşük maliyetli baskı

Yazıcının tüm çalışma zamanında baskı maliyetinizi kontrol edin. İş yaptığınız zamanlarda çalışma maliyetlerinizi düşük tutan sayfa başına düşük maliyet

* Yüksek randıman, düşük maliyetler
Düşük toner maliyetleri her sayfa için daha az maliyet anlamına gelirken, yüksek randımanlı kartuşlar size zaman kazandıran değiştirmeler arasında daha fazla zaman demektir. Toplam Sahip Olma Maliyetinin azaldığını göreceksiniz.

* Daha az güç, daha az ödeme
Güç tüketimini azaltarak daha fazla para tasarruf edilir. Yenilikçi polimerize tonerimiz, daha az enerji tüketimi sağlayan daha düşük yapışma sıcaklığı gerektirmektedir. Ayrıca Çift CPU da işini yapabilmek için daha az enerjiye ihtiyaç duyar. Aslında Energy Star tarafından ölçüldüğü üzere yalnızca 1,48 kW saat genel enerji tüketimiyle CLX-4195FN sınıfının üst modelleri arasında yer almaktadır.

* Eco baskı
ECO düğmesine bir kere basmakla yazıcı sürücüsünden tek tek ayarlanabilen akıllı çevre işlevlerinin tümünü kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bir sayfada birden fazla sayfayı yazdırın, boş sayfaları atlayın veya tam renkli yerine gri tonlama yazdırın. Kağıt, toner, enerji ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacak her şey bir arada.

Ağ Bağlantısına Hazır

Samsung CLP-4195FN lazer yazıcı gelişmiş bağlantı özelliği sunan kullanışlı dahili bir ağla birlikte gelir. Tüm PC’lerin ağda bir yazıcıdan baskı almasına imkan vererek başka yazıcı alma zorunluluğunu kaldırır.

Kolay toner değiştirme

Dikkat gerektiren, kirli ve zaman alan toner kartuşu değiştirme dönemi bitti. İtilen bir yükleme çekmecesiyle tümü daha kolay hale geldi. Ayrıca yüksek randımanlı kartuşlar daha az değişiklik anlamına gelmektedir.

Ürün Yapılandırması

Genel Bakış


İşlev Yazdırma, Kopyalama, Tarama, Faks
Value Added Function 4,3" Dokunmatik Ekran, Eco Modu, Doğrudan USB, Mobil Baskı

Yazdırma


Hız (Siyah - Beyaz) A4 formatında 18 ppm'ye kadar (Mektup'ta 19 ppm)
Hız (Renkli) A4 formatında 18 ppm'ye kadar (Mektup'ta 19 ppm)
İlk Sayfa Çıkış Süresi (Siyah - Beyaz) 16 saniyeden daha az (Hazır Mod'dan)
İlk Sayfa Çıkış Süresi (Renkli) 16 saniyeden daha az (Hazır Mod'dan)
Çözünürlük 9 600 x 600 dpi'ye kadar etkili çıktı (600 x 600 x 4 bit)
Emülasyon SPL (Samsung Yazıcı Dili), PCL5Ce, PCL6C, PS3, PDF V1.7
Çift Yüzlü Manuel

Fotokopi


Hız (Siyah - Beyaz) A4 formatında 18 cpm'ye kadar (Mektup'ta 19 cpm)
Hız (Renkli) A4 formatında 18 cpm'ye kadar (Mektup'ta 19 cpm)
İlk Kopya Çıkış Süresi (Siyah - Beyaz) 16 saniyeden az (Platen)
İlk Sayfa Çıkış Süresi (Renkli) 16 saniyeden az (Platen)
Büyütme Oranı % 25 - 400 (ADF, Platen)
Çoklu Kopyalama 1 - 999 sayfa
Fotokopi Özellikleri N-up Kopya, Kimlik Kopyası

Tarama


Uyumluluk TWAIN Standardı / WIA Standardı
Yöntem Renkli CIS
Çözünürlük (Optik) 1 200 x 1 200 dpi'ye kadar
Çözünürlük (Gelişmiş) 4 800 x 4 800 dpi'ye kadar
Tarama Yeri PC, USB, E-posta

Faks


Uyumluluk ITU-T G3 / ECM
Modem Hızı 33,6 Kbps
Çözünürlük 300 x 300 dpi'ye kadar (Mono), 200 x 200 dpi'ye kadar (Renkli)
Bellek 6 MB
Otomatik Arama Var
Faks Özelliği Çoklu Gönderme / Gecikmeli Gönderme / Güvenli Alma / Faks İletme / DRPD

Kağıt Kullanımı


Giriş Kapasitesi ve Türleri 250 sayfalık Kaset, 1 sayfalık Çok Amaçlı Tepsi
Çıkış Kapasitesi ve Türleri 100 sayfa Arka Yüz
Ortam Boyutları A4 / A5 / A6 / Mektup / Legal / Oficio / Folio / JIS B5 / ISO B5 / Executive / Statement / Index Card Stock / Postcard / Zarf (Monarch, No-10, DL, C5, C6, No 9) Custom [76 x 127 mm (3" x 5") ~ 216 x 356 mm (8,5" x 14")
Ortam Türleri Düz / İnce / Kalın / Kart Stoku / Delikli / Asetat / Ön Baskılı / Antet / Geri Dönüştürülmüş / Arşiv / Bond / Etiket / Zarf / Pamuklu / Renkli / Parlak / Kalın Kağıt
ADF Kapasite 50 sayfa
ADF Belge Boyutu 142 x 148 mm (5,6" x 5,8") ~ 216 x 356 mm (8,5" x 14")
Zarf Kapasite 20 sayfaya kadar

Genel Özellik


İşlemci Çift CPU (Ana: 533 MHz / Alt: 150 MHz)
Ekran 4,3" Dokunmatik Ekran
Arabirim Yüksek Hızlı USB 2.0, Ethernet 10 / 100 / 1 000 Base Tx
Gürültü Seviyesi 50 dBA'dan daha az (Yazdırma) / 52 dBA'dan daha az (Kopyalama) / 32 dBA'dan daha az (Bekleme)
Bellek/Depolama 256 MB
OS Uyumluluğu Window XP (32 / 64 bit) / 2003 Server (32 / 64 bit) / Vista (32 / 64 bit) / 2008 Server (32 / 64 bit) / 7 (32 / 64 bit) / 2008 Server R2Mac OS X 10.4 - 10.7 / Çeşitli Linux, Unix İS Uyumlu
Görev Döngüsü, Aylık 40 000 görüntüye kadar
Boyut (GxDxY) 420 x 426 x 448 mm (16,5" x 16,8 x 17,6")
Ağırlık 21,44 kg (47,27 lb)
Güç Tüketimi 380 W (Baskı) / 50 W (Bekleme) / 2,4 W (Güç Tasarrufu) / 1,48 kWH (TEC)

Sarf Malzemeleri


Siyah Toner Kartuşu Ortalama Kartuş Randımanı 2 500(1)
Sarı / Macenta / Deniz Mavisi Toner Kartuş Ortalama Kartuş Randımanı 1 800(2)
Transfer Kayışı 100 000 sayfaya KADAR
Atık Toner Kabı Yaklaşık 14 000 görüntü (Mono), 3 500 görüntü (Renkli)

Seçenek

512 MB Bellek

Ürün Yorumları