Rega Rp3 Pikap Müzik Seti

Rega Rp3 Pikap

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 822565)

Rega RP3 Pikap

Özellikler

Rega’nın yeni RP3 Pikabı fiyat kategorisinin çok üzerinde sıradışı bir performans hedefiyle tasarlanmış. RP3, mükemmel imalat kalitesi, güvenilirliği ve kullanım kolaylığıyla dinleyeceğiniz müziklerden uzun yıllar keyif almanızı sağlayacak bir pikap. Performansa katkısı olmayan her tür fonksiyondan arındırılarak, üretim maliyetinin tümü ses kalitesinde artış sağlayacak noktalara yönlendirilmiş. RP3’te Rega’nın yeni RB303 kolu, hassas ana yatak ve düşük vibrasyon / düşük gürültülü 24V motor var. Vibrasyonu en düşük seviyede tutabilmek için, motorlar, tek tek, kendi devresine elle bağlanıp, ince ayarı yapılmakta.

DB Teknolojisi (“Double Brace” ya da “Çift Kuşak” Teknolojisi)

“Kütle enerjiyi yutar - kayıp enerji kayıp müzik demektir”! Rega, pikaplarda düşük ağırlıklı rijid gövde kullanımı konusunda öncülük yapmıştır. İç kısımda hafif tanecikler içeren ve dış yüzeyi çok rijid fenolik reçineli gövde, Rega’nın efsaneleşmiş Planar serisi pikaplarının özünü teşkil etmekteydi. RP3, bu tasarım felsefesini bir üst seviyeye taşımakta. Çok hafif gövdenin, özellikle en gerekli olan bölgede kullanılmış çift kuşaklı fenolik reçine ile biraraya getirilmesi çok sağlam bir “ön gerilimli kiriş” etkisi yaratmakta. Rijiditenin en çok gerekli olduğu bölge, kolun gövdeye bağlandığı nokta ile ana yatak arasındaki bölgedir ve bu bölge güçlendirilmiştir.

Rijid ve sağlam gövde tasarımı enerji yutulumunu önlemekte ve distorsiyon kaynağı olan istenmeyen titreşimlerin oluşumuna engel olmaktadır. Buna karşılık, ağır bir kütle, motor veya yatak gürültüsünü dönmekte olam plağa daha kolay ve doğrudan taşır. Bütün yüzeyi sağlamlaştırmak yerine kuşak kullanımı, iki kat kalınlaştırılmış fenolik reçinenin yalnızca kilit bölgelerde kullanılmasıyla gövdenin daha da hafifletilmesi mümkün kılınmıştır. Böylece istenmeyen titreşim aktarımına engel olunmuştur

RB303 Kol - En iyiyi daha iyi yapmak

En son 3D CAD & CAM teknolojisi kullanılarak tasarlanmış olan RB303 kol, Rega’nın 30 yılı aşkın kol tasarım deneyiminin ürünüdür. Teknolojideki ilerlemeler sayesinde, efsaneleşmiş RB300 kolun tasarımında ince ayarlar yapılarak iyileştirme sağlamak mümkün olmuştur. RB303’te rijiditesi artırılmış yeni bir tüb bulunmakta, kol taşıyıcı bölüm ve kafa taşıyıcı bölümler arasında ağırlık dağılımı, muhtemel rezonans oluşum noktalarını en aza indirecek şekilde yapılmış. Çok hassas yataklamasıyla sürtünmeden neredeyse arınmış bir hareket kabiliyeti ile biraraya gelen koldaki mükemmel stabilite plaklarınızdan elde edebileceğiniz bilgi miktarının artmasını sağlıyor.

Özellikleri:

* RB303 kol
* Çift Kuşak teknolojisi
* Hafif gövde
* 24V düşük gürültülü ve düşük vibrasyonlu motor

Ürün Yorumları