• Rega Elex-R Entegre Amplifikatör Amfi / Amplifikatör

Rega Elex-R Entegre Amplifikatör Amfi / Amplifikatör

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 822490)

Rega Elex-R Entegre Amplifikatör
Elex-R yüksek ses performansı gözeterek tasarlanmış, kullanımı ve kurulumu çok kolay olan bir entegre ampli. Elex-R Rega'nın ısı yutum kapasitesi yüksek olan büyük ampli kasasını kullanıyor. Bu özelliğine ek olarak kullanılmakta olan büyük boy trafolar sayesinde 6 ohm'da kanal başına 90 Watt ve 8 ohm'da da 72,5 Watt güç elde edilebiliyor.
Rega, yüksek kalitede bileşenlerden oluşan devreler oluşturmak için önemli çaba sarfertmiş, zaman ve maddi kaynak yatırımı yapmış. Elex-R ampliye esnek kullanım özellikleri kazandırabilmek için preampli çıkışı eklenmiş ve sinyal yolunu uzatıp ses performansını olumsuz yönde etkileyeceği için ton kontrolleri ve kulaklık çıkışı gibi eklentilerden kaçınılmış.
Elex-R amplinin performansının yıllar boyu sürdürebilmesi için Rega'nın yüksek üretim standartlarına tabi tutulmuş ve üst düzey güvenilirlik hedeflenmiş. Bir amplinin öncelikli işlevi, bir pikap kafası, CD Çalar, DAC veya herhangi başka bir kaynaktan gelen düşük seviyedeki müzik sinyalini yükselterek hoparlörleri sürebilmektir. Bunu yaparken hayati unsur müzik kalitesini doğrudan etkileyecek olan distorsiyonun minimum seviyede tutulmasıdır. Elex-R'nin tipik distorsiyon seviyesi %0.007'dir.
Elex-R'de geri besleme de kullanan pasif bir volüm kontrolü bulunmakta. İstenen volüm seviyesini sağlamak için giriş seviyesi ile geri besleme seviyeleri birlikte ayarlanıyor. İki kanal arasındaki farklar, preampli devresi üzerinde kullanılan bileşenlerin çok düşük toleranslarla eşleştirilmeleri sayesinde minimum seviyede tutulmuş. Bu sayede gürültünün ve girişte oluşabilecek aşırı yükleme durumunun da kontrol altına alınması sağlanmış.
Elex-R Teknik Özellikler :
Besleme voltajı: 230v & 115v
Besleme frekansı: 50/60Hz
Çektiği güç: 250 Watt
230v Sigortası: T3.15AL 20mm
Çıkış Gücü
72.5W 8Ω'da kanal başına 
90W 6Ω'da kanal başına
113W 4Ω'da kanal başına
"Phono" girişi
Duyarlılık: 72.5W 8Ω 1.7mV (Yük 47K, 220pF ile paralel olarak)
Maksimum giriş seviyesi: 100mV
"Line" girişi:
Duyarlılık: 72.5W 8Ω 164mv (Yük: 30-50Kohm)
Maksimum giriş seviyesi: 10v
"Tape" çıkışı:
Seviye: 164mV 
Çıkış empedansı: 470 ohm
"Line" çıkışı:
Seviye: 625mV 
Çıkış empedansı: 600 ohm

Ürün Yorumları