• Rega Brio-r Amplifikatör Amfi / Amplifikatör

Rega Brio-r Amplifikatör Amfi / Amplifikatör

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 826865)

Rega Brio-R Amplifikatör

Özellikler

Brio-R, iyi bir ampli oluşumunu sağlayan tüm gerekli bileşenleri içeriyor. Kapasitesi büyük tutulmuş bir toroid trafo, geniş tutulmuş güç besleme bileşenleri, güçlü çıkış devresi, sinyal hattında ve tüm kritik devrelerde film kapasitör kullanımı.

Yeni çıkış ampli devresi
Rega mühendisleri tarafından geliştirilmiş, düşük kaynak empedanslı emitter Class A sürücü katı olan yeni tasarım çıkış amplisi. 150W'lık Sanken Darlington çıkış transistörleri çevresinde geliştirilmiş olan bu kombinasyon düşük kalıcı akımlı sürücü devreler barındırıyor ve iyi bir termal stabiliteye sahip bir emitter Class A devresi gibi davranıyor.

Uzaktan Kumanda
Ses performansından ödün vermeden Brio-R ampliye bir uzaktan kumanda devresi eklendi. Bunu sağlamak için de uzaktan kumanda devrelerine bağımsız güç beslemesi yapıldı ve ses devrelerinden tamamen ayrıştırıldı.

Yüksek Kalitede Bileşenler
Bugüne kadar yapılmış en iyi Brio ampli olabilmesi için Rega mühendisleri tarafından denenmiş ve mümkün olan en yüksek kalitedeki bileşenler kullanıldı.

İyileştirilmiş Güç Besleme Devreleri
Brio-R'nin tasarım aşamasında düşük ve yüksek akımlı tüm güç besleme devreleri, bağlantı ve bypass kapasitörleri gözden geçirilip iyileştirildi. Rega'nın yeni Planar pikaplarındaki iyileşmeler göz önünde tutularak phono katı iyileştirildi, giriş duyarlılığı artırıldı ve 100Hz'in altındaki frekans devreleri revize edildi.

Yeni Kasa:
Kendisinden önceki üç Brio modelin varisi olan Brio-R için yeni ve daha kompakt bir kasa tasarlandı.

Çıkış Gücü:50W/8ohm, 73W/4ohm
Giriş Adedi:4 x normal ve 1 x phono MM
Ölçüler:220 x 80 x 325mm (E x Y x D)
Ağırlık:6 kg
What Hi-Fi dergisinin 2012 ödülleri sayısında:
Rega Brio-R'ye "Fiyat aralığında En İyi Stereo Ampli" ödülü verildi
"Musical Synergy" başlığıyla The Absolute Sound dergisinin web sitesinde Rega Brio-R ve Rega DAC ile ilgili bir yorum yazısı çıktı. Tarihi: 24/7/2012. 
Yazıdan bir alıntı:
"...Belirgin bir şekilde transistörlü veya lambalı gibi çalmayan ama her ikisinin de güçlü yönlerini öne çıkaran bu ampli hakkında çok konuşulmalı.
İlk andan itibaren Brio-R'nin kayıtlara getirdiği olgunluk, tonal yoğunluk ve otoriteden çok etkilendim. Bakır üflemeli sazların olması gerektiği kadar bir parlaklığı vardı ama hiçbir zaman saldırgan bir karakter sergilemediler. Düşük frekanslı yoğun yaylıların ve nefeslilerin yer aldığı orkestral pasajlarda dahi Brio-R, harmonik dalgalanmaları ve doğru tınıları yansıtma konusunda çok yol katetmiş..."

Ürün Yorumları