• Q Acoustics Concept 40 Kule Tipi Hoparlör

Q Acoustics Concept 40 Kule Tipi Hoparlör

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 917787)

Q Acoustics Concept 40 Hoparlör

Q Acoustics Concept 40 Hoparlör
Concept 40, Q Acoustics'in amiral gemisi konumundaki yeni hoparlörü. Birçok ödül kazanmış Concept serisi hoparlörlerin en yeni modeli ve diğer Q Acoustics modellerinde olduğu gibi fiyatının çok üzerinde bir performansa sahip.
Ödüllü küçük kardeşi Concept 20'de olduğu gibi, Concept 40 hoparlörler de ara katmanda "Gelcore" içeren "kabin içinde kabin" tasarımına sahip. Bu tasarım, devasa boyutlarda bir sahne, dinamik aralık ve müzikalite oluşumuna önemli bir katkı sağlıyor. Piyano lake finişli ve son derece düşük rezonansa sahip şık kabini sayesinde sürücü üniteler performanslarının zirvesine ulaşabiliyorlar.
Düşük distorsiyonlu sürücülerde, daha geniş bir dinamik aralık ve büyük bir hız elde edebilmek için gerekenden daha büyük magnetler kullanılmış. Üç ayaklı "spike" sistemi sayesinde de mükemmel bir zemin teması sağlanıyor ve böylece kabin titreşimi tümüyle engelleniyor.
Hoparlörün ön yüzündeki şık alüminyum plakanın estetik görsellik dışında bir işlevi daha var. Kabin rezonansını daha da aşağı seviyelere çekebilmek için düşünülmüş kauçuk levhanın ön panele sabitlenmesi bu şekilde sağlanıyor.
90dB duyarlılığı ve nominal 6 ohm empedansı olan Concept 40 hoparlörler kaliteli herhangi bir ampli tarafından kolayca sürülebilirler. Hoparlörün şık kabini piyano lake siyah ve beyaz renklerde üretilmektedir.
Gelcore nedir?
Concept 40 hoparlör 'kabin içinde kabin' içeren bir tasarıma sahip. İç ve dış hücreler, hiçbir zaman sertleşmeyen ve özel siparişle üretilen bir yapıştırıcıyla biraraya getirilmiş. Gelcore™ olarak da bilinen bu düzen sayesinde, sürücülerin titrettikleri iç kabinin kinetik enerjisi ısıya dönüştürülerek yok edilmekte ve dış hücrenin titreşmesi önlenerek müzik bilgisinin renklenmesi ve bozulması engellenmekte.
Teknik özellikler:
Kabin tipi:2-yollu refleks
Bas ünitesi:2 x 125mm
Tiz ünitesi:25mm
Frekans aralığı:53Hz - 22kHz
Nominal empedans:6 ohm
Duyarlılığı:90dB
Önerilen ampli gücü:25 - 150w
Crossover frekansı:2.3kHz
Boyutlar Y/D/E mm:972 x 170 x 288
Ağırlık:18.5kg
WHAT HI-FI?'de çıkan 5 yıldızlı yazıdan bazı alıntılar şöyle:
"Concept 40'lar Q Acoustics'in aile sesine sahip. Bunun anlamı tonal olarak rafine ve yumuşak olması. Yorulmadan saatlerce dinleyebilirsiniz.
Titreşimi yutulmuş kabini sayesinde detaylar iyi ve frekans bandı içinde tutarlılık var.
Dinamik aralık ve kontrol fazlasıyla mevcut. Orkestra kreşendoları büyük bir heyecanla aktarılıyor ve istendiğinde ani çıkışlara cevap verebiliyor..."

Ürün Yorumları