• Primaluna Prologue Premium Amplikatör Amfi / Amplifikatör

Primaluna Prologue Premium Amplikatör Amfi / Amplifikatör

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 826899)

PrimaLuna ProLogue Premium Amplikatör

Sınıfının en iyi lambalı entegre amplisi şimdi daha da iyi! Dünyadaki tüm odyo kritiklerinin gözdesi olan ProLogue One ve Two amplilerin en iyi yanlarıyla, daha üst seviye DiaLogue serisinin birçok özelliğini biraraya getiren ProLogue Premium ampli tam bir mühendislik harikası. Hi-End odyo dünyasında yeni bir referans oluşturacak olan amplinin öne çıkan özellikleri şöyle:

Yeni ve yaratıcı Adaptive AutoBias devresi:
Bir anahtarı çevirerek EL34 veya KT88 grubu lambalardan hangisini kullanacağınıza karar verebiliyorsunuz. Ampli, seçeceğiniz lambaya en uygun çalışma koşullarına göre kalibre oluyor. Bu derve sayesinde her lambanın çalışma koşulları her an kontrol ediliyor ve en ideal noktada çalışması sağlanıyor. Harici hiçbir bias ayarına g
erek kalmıyor! Ampli standart olarak EL34 lambalarla geliyor.

Home Theater (ev sineması) bağlantısı:
DiaLogue serisi amplilere ait olan bu özellik artık yeni ProLogue Premium amplilerde de bulunuyor. Bu bypass dervesi sayesinde gürültü ve kolorasyon minimum seviyeye iniyor.

Yeni güç ve çıkış trafoları:
DiaLogue serisi amplinin trafoları örnek alınarak yapılmış olan yeni, dayanıklı ve yüksek verimlilikteki trafolar, sürmesi zor hoparlörlerin daha iyi ve kontrollü sürülmesini sağlıyor, aynı zamanda detay ve müzikalitede de artış oluyor.

Yeni Giriş (pre + sürücü) devresi:
Her bir kanalda iki 12AU7 lamba kullanılacak şekilde optimize edilmiş. İyileştirimliş trafolarla birlikte daha düşük bir distorsiyon seviyesi sağlanıyor.

Tüm Fonksiyonları içeren Kumanda:
İnce alüminyum kumandada, volüm, mute, kaynak seçimi dışında ProLogue Premium CD Çalara da kumanda edecek play/pause ve stop/eject gibi düğmeler de mevcut. 

Konservatif tasarım parametreleri:
PrimaLuna ampliler, güçlü olmalarına karşın, lambaları maksimum değerlerinin altında çalıştırılıyor. Böylelikle lambalar zorlanmıyor ve ömürleri uzuyor.

Buna ek olarak ProLogue Premium'da ampliyi her açıdan korumaya alan dört yaratıcı devre bulunuyor:

BTI Devresi:
BTI ya da "Bad Tube Indicator" (bozuk lamba göstergesi), şasi üzerinde her lambanın önüne yerleştirilmiş küçük bir LED. Lamba bozulduğunda yanıyor. Bu devre yeni Adaptive Auto-Bias dervesiyle elele çalışıyor.

PTP Devresi:
Güç trafolarının aşırı ısınmaları durumunda bu koruyucu devre ana ceryanı kesiyor ve amplinin soğuması sağlanıyor. Soğuma sağlandıktan sonra da otomatik olarak resetleniyor.

OTP Devresi:
"Çıkış Trafosu Koruyucu" devre, lamba yanması veya kullanıcı hatası durumunlarında çıkış trafolarını koruyor.

+B rölesi:
Anod sigortasının yerine kullanılıyor ve OTP Devresiyle birlikte çalışarak ampliyi lamba arızalarına karşı koruyor. Bu şekilde bir korumanın sese olumsuz etkisi daha az ve hatalı lamba yenilendikten sonra da röle kendisini otomatik olarak resetliyor.

Tüm PrimaLuna ürünlerinde olduğu gibi, ProLogue Premium entegre ampli "point-to-point" (bileşenlerin kablo ve lehimle bağlanması) kablolama metodu kullanılarak elle imal ediliyor. İmalat kaliteleri, fiyat gözetmeksizin piyasada mevcut herhangi bir cihazla rahatlıkla karşılaştırılabilecek düzeyde. En kaliteli bileşenler kullanılarak üretiliyor: seramik lamba soketleri; Solen ve Nichicon kapasitörler; WBT stili hoparlör konektörleri; ALPS Blue Velvet volüm kontrolü; altın kaplı RCA konektörler; toroid güç trafosu. Bütün bu bileşenler, elle parlatılmış çok şık bir şase içinde geliyor.

Teknik özellikler:

Çıkış gücü: EL34 ile 2 x 35 watt; KT88 ile 2 x 40 watt
Frekans Aralığı: 20Hz-30kHz +/- 0.5dB
THD: Tam güçte 1%'den az
Sinyal'gürültü oranı: 89 dB
Giriş duyarlılığı: 300mV
Çektiği güç: 300 watt
Ebatlar: 368 x 203 x 394 mm (ExYxD)
Ağırlık: 21 kg
Girişler: 4 çift RCA / 1 çift Ev sineması bypass
Çıkışlar: 4 ve 8 Ohm hoparlör konektörleri
Lambalar: 4 adet 12AU7, 4 adet EL34

Ürün Yorumları