PNY QUADRO VCQK4200-PB 4 GB 256BİT GDDR5 16X Ekran Kartı

PNY QUADRO VCQK4200-PB 4 GB 256BİT GDDR5 16X

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 715890)

Genel Özellikler :

NVIDIA Quadro K4200

PNY Quadro K4200 inanılmaz 3D uygulama performansı ve uyumluluğu sunar. Hızlı veriyolu ve 4GB GDDR5 ile büyük ve karmaşık modellemeler hazırlamanıza olanak tanırken tek slot kaplayan yapısı ve düşük enerji tüketimi ile piyasadaki bir çok bilgisayar ile uyumlu çalışır. Ayrıca tamamen yenilenmiş görüntüleme motoru sayesinde 4 adete kadar monitöre Displayport 1.2 portu üzerinden ultra yüksek 3840x2160@60Hz çözünürlüklü ve 30 bit görüntü verebilir.

Özellikle profesyonel iş istasyonları için tasarlanıp geliştirilen PNY Quadro Profesyonel Ekran Kartları, Üretim, Medya ve Eğlence, Bilimler ve Enerji dahil olmak üzere geniş bir aralıktaki endüstrilerde 200'den fazla profesyonel uygulamayı güçlendirmektedir. Sizin gibi profesyoneller Adobe CS6, Avid Media Composer, Autodesk Inventor, Dassault Systemes CATIA ve SolidWorks, Siemens NX, PTC Creo ve diğer birçok uygulamada mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için Quadro çözümlerine güveniyorlar. Maksimum uygulama performansı için iş istasyonunuza bir PNY Quadro Ekran Kartı ekleyin.

NVIDIA KEPLER™ MİMARİSİNİN GÜCÜNÜ KEŞFEDİN

Yeni PNY Quadro profesyonel grafik serisi ile, vizyonunuzu gerçekleştirecek gücü elde edin. NVIDIA'nın bugüne kadar geliştirdiği en güçlü GPU mimarisi olan Kepler ile güçlendirilen grafikler, modern iş istasyonlarına yepyeni bir seviyede performans ve yenilikçi olanaklar getirmektedir.

Devrim niteliğinde ürünler yaratırken, çığır açan bir mimari tasarlarken, büyük jeolojik veri setleri arasında gezinirken veya göz alıcı bir canlılıkta görsel hikayeler anlatırken Quadro grafikler size daha iyisini ve daha hızlısını yapabilme gücünü verir.

Garantili uyumluluk

En yeni OpenGL, DirectX ve NVIDIA CUDA® standartları, profesyonel yazılım geliştirici taahhütleri ve yazılım şirketlerinin 200'den fazla onaylı uygulaması

En üst düzeyde performans

En son Kepler GPU'nun SMX gelecek nesil çoklu işlemci motoru, gelişmiş geçici kenar yumuşatma (TXAA) ve hızlı kenar yumuşatma (FXAA) modları ile yenilikçi bağımsız dokular teknolojisi gibi benzersiz olanaklarının yanı sıra, daha büyük kart üzeri GPU bellek ve optimize edilmiş yazılım sürücüleri

Yönü değiştirilen ve hızlandırılan iş akışları

Ürün tasarımı veya dijital içerik oluşturmada sonuca ulaşmada artan hız, Quadro ve NVIDIA Tesla® kartları aynı sistemde kullanarak, eşzamanlı tasarım ve renderleme veya simulasyon yoluyla NVIDIA Maximus™ adlı teknoloji ile mümkün olur.

ÇALIŞMA ALANINIZI YENİDEN HAYAL EDİN

PNY Quadro çözümleri, maksimum verimlilik için en güncel görsel iş alanını sunmak üzere en gelişmiş ekran teknolojileri ile ekosistem arayüzlerini bir araya getirmektedir.

Çarpıcı görüntü kalitesi

Sinema kalitesinde kenar yumuşatma teknikleri ve gelişmiş renk derinliği, daha yüksek yenileme hızları ve DisplayPort standardının sunduğu ultra yüksek ekran çözünürlüğü.

Sadeleştirilmiş ekran ölçekleme

Her kart için artırılmış ekran çıkışları, ekran bağlantı seçenekleri ve NVIDIA Mosaic teknolojisi ile sağlanan çoklu ekran harmanlama ve senkronizasyon.

Birden fazla ekrana yayılan geliştirilmiş masaüstü çalışma alanı

Pencerelerin sezgisel yerleşimi, çoklu sanal masaüstü ve NVIDIA nView® görsel çalışma alanı yöneticisi tarafından sunulan kullanıcı profilleri.

En yüksek kalitede ürünler

Optimum çalışma performansı, sağlamlık ve uzun çalışma süreleri için güç verimli donanım tasarımları ve parça seçimi.

Sadeleştirilmiş yazılım sürücüsü dağılımı

Bilgi İşlem ekibi için düzenli olarak sağlanan sürücü sürümleri ve kalite güvence süreçleri.

Maksimum çalışma süresi

Önde gelen OEM'ler ve sistem bütünleyiciler ile ortak olarak yapılan ve en beklentili gerçek hayat koşullarını simüle eden zorlu testler

TASARIM İŞ AKIŞINDA MODELLERDE DAHA FAZLA KARMAŞIKLIK

SMX adı verilen gelecek nesil akış çoklu işlemcisi (SM) tasarımı birkaç önemli mimari değişim sunmaktadır. Olağanüstü performans ve güç verimliliği sunmak üzere bir araya gelen ana grafik işlemlerin saatte çıkardıkları iş veriminde önemli derecede artış gerçekleştirebilirsiniz. Yeni Quadro çözümleri ayrıca, 4 GB çerçeve arabellek kapasitesi sunarak daha büyük modeller ve montajlar ile çalışmanıza olanak verir ve tasarım sürecinde etkileşimli manipülasyon performansını iyileştirir.

DAHA ZENGİN SAHNE AYRINTILARI VE EFEKTLERİ

NVIDIA Kepler™ mimarisi GPU'ya doğrudan bellekteki dokulara gönderme olanağı veren bağımsız dokular1 kavramını getirmiştir.

Bu, bir sahne renderlemek için kullanılabilecek özgün doku sayısındaki sınırı etkin bir şekilde kaldırrır ve geliştirilmiş performans sunmak üzere CPU üzerindeki yükü azaltır. Artık bir milyondan fazla özgün doku kullanmak mümkündür. Hızlı kenar yumuşatma (FXAA) ve geçici kenar yumuşatma (TXAA) film tarzı teknolojiler, size etkileşimli deneyimden ödün vermeden içerik oluşturma ve tasarım gözden geçirme için olağanüstü görüntü kalitesi sunar.

ULTRA YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ GÖRÜNTÜLEME

Artık dörde kadar ekranı eş zamanlı olarak yönetebilir, 60 Hz hızda 3840x2160 çözünürlüklerde çalışabilen gelecek nesil DisplayPort 1.2 standardı için tam destek alabilirsiniz. Bu olanak, birden fazla ekranın masaüstüne yayılmasını, geniş bir dijital sinyal duvarı oluşturmayı veya ileri teknoloji bir stereoskopik 3D CAVE ortamı yaratmayı kolaylaştırır. En son NVIDIA teknolojileri size, çoklu projektör veya ekran içeren eşzamanlı bir görüntü yüzeyinin görüntü senkronizasyonu ve çözünürlük ölçeklemesi için kolay ve ekonomik bir yol sunmaktadır.

PNY QUADRO PERFORMANS ÖZELLİKLERİ

NVIDIA CUDA® Mimarisi

Profesyonel iş akışlarını önemli derecede hızlandırmak için gelişmiş görüntüleme ve hesaplama özelliklerini bir araya getiren paralel hesaplama mimarisiBağımsız Dokular

Çalışma sırasında gölgeleyicilerin kullanabildiği dokuların sayısını büyük ölçüde artırarak sahnelerde çok daha fazla malzemeye ve zengin doku ayrıntısına olanak verir.

NVIDIA Ölçeklenebilir Geometri Motoru

Geniş bir aralıktaki CAD, DCC ve tıbbi uygulamada geometri performansını büyük ölçüde geliştirir. Bu şekilde, daha önce hiç olmadığı kadar karmaşık modeller ve sahneler ile etkileşimli olarak çalışabilirsiniz.NVIDIA SMX

Mantık kontrolü yerine işlem çekirdeklerine daha büyük oranda alan ayrılmasına olanak veren bu yeni, yenilikçi akış çoklu işlemci tasarımı ile daha fazla işlem performansı ve verimlilik sunar

Ultra Hızlı Bant Genişliği ile Büyük Çerçeve Arabellekler

Karmaşık modeller ve sahnelerin görüntülenmesi ve büyük veri setlerinin hesaplanması için hızlı bant genişliği olan geniş GPU bellek.H.264 kodlayıcı

3D/hesaplama ardışık düzeninden bağımsız ve kod çevrimi, video düzenleme ve diğer kodlama uygulamalarında gerçek zamanlı performans sunan harici H.264 kodlama motoru.

NVIDIA Parallel DataCache™

Yonga üzeri paylaşılan bellek ile birleştirilen gerçek bir önbellek hiyerarşisi. L1 ve L2 önbellekler gerçek zamanlı ışın izleme, fizik ve doku filtreleme gibi özellikleri hızlandırarak olağanüstü bir iş üretimi yönetir.PCI Express 2.0 Uyumluluğu

16 GB/saniye iki yönlü (her yönde 8 GB/saniye) birleştirilmiş bant genişliği için şerit başına 5 GT/saniyeye kadar veri transfer oranlarını destekler .

Birleşik Sürücü Mimarisi (UDA)

Yazılım sürücüleriyle ileri ve geri uyumluluğu garanti eder. Bu, tüm Quadro tabanlı ürünler aynı sürücü yazılımıyla çalıştığı için yeni bir ürüne yükseltmeyi kolaylaştırır.Ultra Sessiz Tasarım

Gelişmiş bir soğutma tasarımı, ultra sessiz bir masaüstü ortamı için 28 db altında akustiğe olanak verir.

EKRAN ÖZELLİKLERİ

NVIDIA Quadro Mosaic Teknolojisi

Masaüstü ve uygulamaların tek bir iş istasyonu yoluyla dört GPU'dan 16'ya kadar ekrana şeffaf bir şekilde ölçeklenmesine olanak verir.DisplayPort 1.2 Desteği (Ses ile)

Kısa ve güvenli DisplayPort 1.2 konnektörleri çoklu akış teknolojisi, akış klonlama ve ultra yüksek çözünürlüklü paneller (60Hz'de 3840 x 2160'a kadar) destekler. Bu, en son ekran teknolojilerini desteklemek için tasarlanan maksimum aralık, çözünürlük, yenileme hızı ve renk derinliğine olanak verir.

NVIDIA 3D Vision® ve 3D Vision Pro

En yoğun deneyim için kristal berraklığında stereoskopik 3D görüntüleme sunan gelişmiş aktif obtüratör gözlük. Kızılötesi (3D Vision) veya RF (3D Vision Pro) teknolojileri, masaüstü iş istasyonunuzdan birlikta çalışılan iş alanlarına geniş bir aralıkta yoğun ortamlara olanak verir. 3D Vision ve 3D Vision Pro ayrı olarak satılır.Derin Renk İşlem ve Ekran

Yüksek dinamik aralıktaki görüntülerde dahi işlem boyunca renk ayrıntısı ve hassasiyeti korur ve akıcı gradyan geçişleri için ardışık düzenleri görüntüler. Desteklenen DisplayPort 1.2 veya HDMI 1.4 ekranlar ile her bir renk bileşeni 32-bite kadar kayar nokta hassasiyetinde işlem görebilir ve 12-bite kadar hassasiyette görüntülenebilir.

YAZILIM ÖZELLİKLERİ

NVIDIA CUDA® Paralel Hesaplama Mimarisi

Quadro çözümleri, C/C++ ve Fortran gibi standart programlama dillerinin yanı sıra OpenCL ve Direct Compute gibi yeni API'ler kullanarak genel amaçlı GPU hesaplamadan yararlanır. CUDA'nın bu geniş kullanımı ışın izleme, video ve görüntü işlem, hesaplamaya dayalı akışkan dinamiği gibi teknikleri hızlandırır.NVIDIA Kurum Yönetim Araçları

Kusursuz geniş ölçekli dağıtıma olanak vererek sisteminizin çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için kapsamlı araçlar. Kurulumlara yayılmış sistemler için uzak sorgulamaya ve grafik ve ekran ayarları kontrolüne olanak tanır.

NVIDIA GPUDirect™ for Video (Sadece K4000,K4200,K5000,K5200,K6000 ve K6200 için)

Bu teknoloji, üçüncü parti donanımının NVIDIA GPU'lar ile doğrudan iletişim kurmasına olanak verir. Bu yeni API'den yararlanmak, cihazla tamamen senkronize olduğu için çok fazla gecikme ve bekleme sorununa çözüm getirir ve CPU cihaz sürücüleri arasında veri kopyalamak için döngü harcamaz.Tek Bir Makinede Birden Fazla İşletim Sistemi için Destek

Her kullanıcı için bir harici GPU ve sanallaştırma yazılımı ile kullanıcılar standart bir iş istasyonunun tam GPU hızlandırmasını yaşarken kaynak yönetimi ve sistem kullanımını iyileştirebilir.

Teknik Özellikler :

Marka PNY
Model Quadro K4200 4 GB 256Bit GDDR5 16X
Ürün Kodu VCQK4200-PB
Bellek Hızı
Bellek Boyutu 4 GB
Bellek Arayüzü 256-bit
Bellek Tipi GDDR5
Chipset Üretici NVIDIA
Grafik İşlemci
Çekirdek (İşlemci) Hızı
RAMDAC
Maksimum Çözünürlük Maksimum DP 1.2 Çözünürlüğü : 3840 x 2160
Maksimum DVI-I DL Çözünürlüğü : 2560 x 1600
Maksimum DVI-I SL Çöüzünürlüğü : 1920 x 1200
Maksimum VGA Çözünürlüğü : 2048 x 1536
Arabirim (Slot Tipi) PCI-Express 2.0 16x
DirectX Microsoft DirectX® 11
OpenGL OpenGL® 4.4
HDMI
DVI Var
Display Port Var
Analog Çıkışı
Diğer Görüntü Teknolojileri
Fan Var
Uyumlu İşletim Sistemi Microsoft Windows® 8.1, 8, 7, Vista, XP SP3, Linux®
Kutu içeriği
Boyutlar
Güç Gereksinimi
Garanti Süresi 36 Ay

Ürün Yorumları