• Philips GC4870/22 Azur Buharlı Ütü
  • Philips GC4870/22 Azur Buharlı Ütü
  • Philips GC4870/22 Azur Buharlı Ütü
Philips GC4870/22 Azur Buharlı Ütü Philips GC4870/22 Azur Buharlı Ütü Philips GC4870/22 Azur Buharlı Ütü

Philips GC4870/22 Azur Buharlı Ütü

Philips Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 281695)

Philips GC4870/22 Azur 2600W Steamglide Plus Ütü

Philips GC4870/22 Azur 2600W Steamglide Plus Ütü

Philips AZUR Ürün Detayları:

Benzersiz buhar ucu, tabanın ön tarafında özel olarak sivriltilmiş kısımdır ve özel, uzun buhar yuvalarına sahiptir, böylece ulaşılması en zor bile ulaşarak mükemmel sonuçlar verir.

SteamGlide taban, Philips'in buharlı ütünüz için sunduğu en iyi tabandır. Çizilmeye karşı son derece dayanıklıdır, rahatça hareket ettirilir ve temizlemesi kolaydır.

Philips buharlı ütü, kumaş üzerinde kolay hareket edebilecek ve en zor bölgelere dahi kolayca ulaşabilmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Tutması kolayHafif ütü

1,6 kg optimum ağırlıklı ütünün masada sabit olarak bırakılması ve bekletme yerine konması son derece kolaydır.

Kırışıklıkların daha iyi giderilmesi için 50 g/dk'ya kadar kesintisiz buhar.

50 grama kadar kesintisiz buharİyonik Derin Buhar

İyonizasyon işlemi ile kumaşa daha derinlemesine nüfuz eden daha küçük buhar parçacıkları oluşturulur. Bu sayede en derin kırışıklıklar dahi giderilebilir.

Güvenli Otomatik kapanma özelliği ile cihaz 10 dakika boyunca kullanılmadıysa enerji tasarrufu için otomatik olarak kapanır.

Otomatik kapanma

2600 W ile hızlı ısınma ve güçlü performans.


Teknik spesifikasyonlar


Hızlı ve güçlü kırışıklık giderme özelliği

Taban: SteamGlide PLUS

Sürekli buhar çıkışı: Evet

Sürekli buhar çıkışı: 50 g/dk

Buhar püskürtme: 200 g

Dikey buhar: Evet

İyonik derin buhar: Evet

Püskürtme: Evet

Sivri buhar ucu: Evet

Güç: 2600 W

Kullanım kolaylığı

Su haznesi kapasitesi: 335 ml

Su doldurma ve boşaltma: Ekstra geniş doldurma deliği

Damlama önleyici: Evet

Yumuşak tutma yeri: Evet

Otomatik kapanma: Evet

Kablo sarıcı: Kablo klipsi

Güç kablosu uzunluğu: 2,5 m

Kablo özgürlüğü (dönüş): 360 derece kablo özgürlüğü

Kireç önleme

Musluk suyu kullanılabilir: Evet

Kireç temizleme solüsyonu: Çift etkili kireç temizliği

Teknik spesifikasyonlar

Ütü ağırlığı: 1,6 kg

Gerilim: 220 - 240 V

Kolay hareket eder

Taban: Steamglide Plus taban

Ağırlık: 1,6 kg

Su haznesi kapasitesi: 350 ml

Gerilim: 220 - 240

Güç: 2600W

Frekans: 50-60

Aksesuarlar

Pakete dahildir: Kordonun kolayca saklanabilmesi için kordon bağlayıcı

Kullanım kolaylığı

Kontrol: Sıcaklık hazır ışığı, Değişken buhar ayarları

Hızlı ısınma: Evet

Kırışıklık giderme

Püskürtme: Evet

Zor bölgelere ulaşma: Sivri buhar ucu

Dikey Buhar: Evet

İyonik Derin Buhar: İyonik Derin Buhar

Bekleme süresini azaltmak: ütünün yüksek ısıdan düşük ısıya geçmesi zaman alır.

Elbiseye verilen zararların önlenmesi: hassas kumaşları ütülemeden önce ütünün yeterince soğumasını beklemezseniz, sıcak taban bu kumaşlara zarar verebilir.

Elbiselerin ütülemeden önce iyi düzenlenmesi: önce düşük ısı gerektiren elbiselerle başlayın ve yüksek ısı gerektirenlerle bitirin. Bu yolla, ütünüzü aşamalı olarak ısıtırsınız. Bunu yapmak aşağıdakileri sağlamanıza yardımcı olur

Kendinize güzel, soğuk bir içecek hazırlayın; ütüden kaynaklanan ısı sizi gerçekten susatabilir!

Ütü masasının yüzeyine biraz parfüm sıkın. Ütü sırasında ısı, kokuyu ortaya çıkaracak ve elbiselerinize güzel bir koku verecektir.

Kirecin düzenli olarak temizlenmesi, özellikle sert musluk suyunun kullanılması durumunda, ütünün sağladığı buhar miktarı açısından son derece önemlidir. Birçok ütü, içinde biriken kirecin temizlenmesini sağlayan kireç temizleme fonksiyonuna sahiptir. Kireç temizleme işlemini gerçekleştirmek için kullanım talimatlarını uygulayın.

Minerallerinden arındırılmış su, ne yazık ki kireç temizleme gereksinimini tamamen ortadan kaldıran bir çözüm değildir: kimyasal işleme maruz kaldığından bu su da son derece agresif olabilir ve bu nedenle ütüye zarar verebilir.

Soru

Tabanda sorunlar mı yaşıyorsunuz?

Yanıt

Tabandan gelen bu hoş olmayan kahverengi renkli suyu engellemek için arada bir kireci temizleyin. Bu, şu anda gereksiz ve güç bir iş gibi görünebilir, ancak uzun vadede söz konusu olabilecek kahverengi tortuları, hatta ütünüzün bozulmasını engelleyecektir. Elbette iyi bir kireç engelleme çözümü bulunan bir ütüye sahip olduğunuzda buna ihtiyacınız olmayacaktır.

Minerallerinden arındırılmış su, ne yazık ki kireç temizleme gereksinimini tamamen ortadan kaldıran bir çözüm değildir: kimyasal işleme maruz kaldığından bu su da son derece agresif olabilir ve bu nedenle ütüye zarar verebilir.

Bazı durumlarda tabandaki deliklerden su damlar. Bunun nedeni genellikle sıcaklık ayarının çok düşük olmasıdır; suyun tamamı buhara dönüştürülmez. Ütünün sıcaklığını kumaş için uygun olacak şekilde ayarlayın. Böylece b uhar kontrolü de buna göre ayarlanacaktır.

Ütü tabanını, herhangi bir kimyasal madde kullanmadan nemli bir bezle temizleyin. Kimyasal maddeler taban kaplamasına zarar verebilir. Temizlik için öncelikle tabanın tamamen soğumasını bekleyin.

Ütülemeniz gereken birçok gömleğin düğmelerinin etrafındaki kırışıklıkları gidermekte zorlanıyor musunuz? Ütünüzün ince tabanlı olduğundan emin olun. Böylece ütü düğmelerin altına girebilir. Aynı zamanda Philips GC 4330'da bulunan Buhar Ucu da faydalı olabilir. Bu uç, buharı tabanın ucu ve kenarlarından çıkarır.

Yalnızca daha pürüzsüz kayma vaat eden ütülere kanmayın; bir ütünün tabanı kolayca kayabilmenin yanı sıra elbiseleri düzeltebilmelidir de. İşte bu noktada tabanın malzemesi ve şekli çok önemlidir. Kumaş üzerinde kolayca kaymalı, ancak iplikleri düzeltmek ve kırışıklı kları gidermek için gerekenden daha hızlı kaymamalıdır. Her tür kumaş üzerinde kayma ve düzeltme arasında ideal dengeyi kurma çalışmaları sırasında tabanlarda kullanılan malzeme alüminyumdan paslanmaz çeliğe, günümüzdeki en modern ütülerde ise Philips SteamGlide tabanında olduğu gibi özel kaplamalı malzemelere doğru değişmiştir.

Elbiselerinize temizlik maddeleri püskürterek tabanı lekelemekten kaçının; bu maddeleri elbisenin diğer tarafına püskürtün. Bu aynı zamanda sıcak tabanın temizlik maddesine yapışmasını da engelleyecektir.

Soru

Daha kolay kırışıklık giderme?

Yanıt

Kırışıklık giderme aslında kurutma işleminde başlar: giysilerinizi kurutma askısına asmadan önce düzgünce yayın. Daha az kırışıklıkla doğal bir şekilde kuruyacaklardır.

Tek seferde çok fazla giysi mi ütülüyorsunuz (örneğin bütün bir ailenin çamaşırları)? Bir Ütüleme Sistemi kullanmayı düşünün. Bu sistemler, içinde su bulunan daha büyük tabanlara sahip ütülerdir. Basınçlı buhar çıkışı, kırışıklıkların daha kolay giderdiği ve böylece daha iyi ve daha hızlı bir sonuç sağladığı için bu sistemler, ütüye harcadığınız zamanı %50 azaltır.

Büyükannenin ipucu: ütü masanızın üzerine bir parça alüminyum folyo yerleştirin (parlak taraf üste gelecek şekilde). Bu, çift taraflı ütüleme sağlar: folyo, ütü masasının üzerini sıcak tutarak daha kolay kırışıklık gi derme sağlar. İkinci olarak, buharlı ütülemeyle gelen yoğuşma suyunu önler.

Bilindiği gibi keten kırışıklıkları zor giderilir. Kumaş yıkandıktan sonra ıslakken sıcak ve buharlı bir ütü kullanırsanız en iyi ve en hızlı sonucu alırsınız. Koyu renk ketenleri ters çevirerek ütüleyin.

Ütüledikten sonra kırışıklıkların tekrar oluşmasını en aza indirmek için hem kuru ütüleme hem de buharlı ütüleme yapmak en iyisidir. Buhar, kırışıklıkları nemlendirir ve yumuşatır. Sıcak kuru ütüleme, nemi giderir ve kumaşın ütülendikten sonra şeklini daha iyi korumasına yardımcı olur. İlk birkaç harekette tam buhar kullanın ve birkaç kuru ütüleme hareketiyle bitirin.

Kırışıklıkları gidermek için buhar kullanmak daha kolaydır. Çoğunlukla buhar için buhar tetiğini kullanmanız gerekir. Tetik bırakıldığında buhar durur. Gerçekten bu har kullanmayı seviyor ve bu nedenle sürekli kullanıyor musunuz? Philips'in, buhar tetiğine basıp tutmak zorunda olmadan sürekli buhar sağlayan, buhar kilidine sahip ütü sistemleri bulunmaktadır. Dinlenme aralarında buharı durdurmak için buhar kilidini serbest bırakın. Bu kilit, ütüyü koyduğunuz yerde buhar yoğuşmasını önler ve ayrıca enerji tasarrufu sağlar.

Soru

Gömlek ütüleme?

Yanıt

Kırışıklık miktarını azaltmak için gömlekleri elbise askısında kurutun.

Ütülemeyi bitirdiğinizde asmak için elbise askılarını hazır bulundurun. Gömlekler, ütülendikten hemen sonra hala sıcak olabilirler ve sıcak giyecekler çabuk kırışır. Gömlekleri elbise askısına asmak kırışmalarını önler.

Yaka, kol düğmeleri ve kollar gibi zaman alan bölümlerle başlayın. Ardından, arka ve ön kısımlar gibi daha büyük bölümleri ütüleyin. Böylece, zaman alan bölümleri ütülerken büyük bölümlerin kırışmasını önlemiş olursunuz.

Ürün Yorumları