Sony

-

Sony Marka Ürünler

Sony Corporation, Sony Group’un Elektronik pazarına yönelik kardeş şirketidir. Sony Group’un Elektronik dışında, operasyonu olan ana sektörler ise Film ve Müzik Endüstrisi ile Finansal Servislerdir.

Sony Group’a bağlı olan şirketlerden ilk kurulanı Sony Corporation’dır. Sony Corporation bünyesinde Group şirketlerinden Holding’i ve Elektronik birimi içinde barındırır. Diğer şirketlerden bazıları ise Sony Computer Entertainment (Video Oyunları), Sony Pictures Entertainment (Sinema Filmleri), Sony Music Entertainment (Plak Şirketi), Sony/ATV Music Publishing (Müzik Yayımlayıcısı), Sony Financial Holdings (Mali Hizmetler) ve daha bir çok küçük şirketten söz edebiliriz.

WebdenAl.com’da 73 kategori altında 572 farklı Sony Marka Ürün bulunmaktadır.

73 farklı ürün çeşidinden Sony Laptop ya da diğer bir adıyla Sony Notebook’lar en fazla çeşidin olduğu kategoridir.

Sony bilgisayarlarının, pazarın en kaliteli ürünlerinden biri olmasının sebebi, Sony’nin bilgisayar işinde yıllardır var olmasıdır. Sony’nin yerel pazar –yani Japonya- için 1980'lerde yapmaya başladığı bilgisayarların, 1996 yılından itibaren Sony Vaio markası altında küresel pazara açılmasıyla, Sony PC’ler Global pazarda da kalitesi ve güvencesi ile yıllardır piyasanın en önde gelen isimlerinden biri olmuştur.

Günümüzde laptop ya da notebookların sınır tanımaz değişimi sayesinde hem tablet, hem de laptop olarak kullanılabilen Sony Vaio Laptop ürünler çıkmıştır. Yine Sony Vaio markasıyla çıkarılan Sony Tablet’lere de göz atmanızı tavsiye ederiz.