Kowa 88mm Arazi Teleskopu Tsn-883 Dürbün & Teleskop

  • Kowa 88mm Arazi Teleskopu Tsn-883 Dürbün & Teleskop

kowa tsn-883 açılı gözlem teleskopu

· su geçirmez

· 10 yil garanti

· fluorit kristal

· magnezyum alaşim

· nitrojen dolum

· xd lens

bu modellerde kullanılan saf flüorit kristal renk sapmaları azaltır ve üstün görüntü deneyimi yaşatır.

tüm teleskoplar japonya endüstri standardı jis 7 sınıfında olup, lensleri buğudan korumak için içleri kuru nitrojen ile doldurulmuştur. jis 7 = japanese industrial standard / class 7 = su içinde geçici olarak koruma.

çift netlik mekanizması (hızlı ve hassas ayar) hızlı netleme için büyük ve kolay çevirme halkası sonsuz mesafe ile beş metre arasında iki devirli ayarlanır.

hassas ayar yumuşak geçiş ve kesin hedeflemesi ile yüksek büyütmeler ve digiscoping ( fotoğraf çekimi) için son derece faydalıdır.

bakaç kilit mekanizması kowan’ nın standart bakaç yuvası bu yeni seride bakaç kilidi ile güncellenmiştir. bu mekanizma ile bakaç kaybı ve düşmesi engellenmiş olur.

magnezyum alaşım gövde karmaşık kalıp işlemi olan tiksotropik kalıp ile elde edilen magnezyum alaşım sayesinde klasik metal gövdeyi hafif ağırlıkta elde edersiniz.

"prominar" lens görüntü kalitesinde bozulmaların en büyük sebeplerinde birisi kromatik sapma( renk bulanıklığı)dır. kromatik sapma; farklı konumlardaki farklı ışık dalga boylarındaki dağılımından oluşur ve görüntü etrafında kırmızı veya mor çerçeve ile sonuçlanır. kromatik sapmayı en aza indirecek optik malzeme flüorit kristaldir.

son derece düşük dağılım özelliklerine sahip flüorit kristal tsn 883 prominar modellerin içbükey lenslerinde kullanılır. fluorit kristal ile cam birleşimi kromatik sapmayı neredeyse yok eder.

bu teknoloji senelerdir süre gelen optik tasarımın sonucudur ve geniş lens çapına rağmen rakiplerinden daha kontrast görüntüler elde edilmesine yol açar.

bu modelde yer alan xd kristal özelliklerine yakınlık göstererek renk sapmalarını azaltır. her lens çevre dostu eco-glass özelliğindedir( kurşun veya başka zararlı madde içermez)

fluorit kristal kowa bu maddeyi en iyi model gözlem teleskopları ve geniş dürbün modellerinde kullanır. optik lensi yapmak için kullanılan flüorit yapay olarak geliştirilen mono-kristaldir ve standart optik lenslerinde bulunmaz.

ufak 4 grupta 5 lens elementi kullanarak telefoto lensin uzunluğunu azaltılmış, aynı zamanda geniş çaplı objektif lensi kullanılarak optik performans korunmuştur.

dahili netleme sistemi ile prizma hem hafiflemiş hem ufalmıştır.

önemli not: teleskop gövde olarak satılmakta olup, büyütme bakacı ile koruma çantası ayrı satılmaktadır.

Yükleniyor...