• IFI Pro iCAN Amfi / Amplifikatör

IFI Pro iCAN Amfi / Amplifikatör

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 930590)

iFi Audio Pro iCAN

IFi amiral gemisi Professional 'Pro' serisini sunmaktan gurur duyuyor. Ürün yelpazesinin ilk ürünü olan Pro iCAN - stüdyo kalitesinde kulaklık amplifikatörü ve pre amplifikatördür. Bu canavarın içersinde iki ayrı kalp vardır. İstenirse Solid State veya %100 Tube State olarak kullanılabilir.

Piyasada iCan Pro gibi hiçbir ürün yoktur, yoktur derken bunu ciddi olarak söylüyoruz.

Teknik Özellikler 
Kazanç ( Gain ): 0dB, 9dB and 18dB seçilebilir.
Frekans Cevabı:: 0.5Hz to 500kHz(-3dB)
Toplam Harmonik Bozulma (THD, Balanced/Single-Ended)
 BalancedSE
: Solid-State:≤0.0015%≤0.005%
: Tube:≤0.002%≤0.005%
: Tube+:≤0.012%≤0.2%
Sinyal Gürültü Oranı (SNR, Balanced/Single-Ended): >147dB(A) / > 137dB(A)
Çıkış Gücü (16Ω, Balanced/Single-Ended): >14,000mW / >4,800mW
Çıkış Voltajı (600Ω, Balanced/Single-Ended): >23V / >11.5V
Giriş Voltajı (Pro iCAN): DC 9V/6.7A – 18V/3.35A
Giriş Voltajı (iPower Plus): AC 85 – 265V, 50/60Hz
Güç Tüketimi: ≤ 22W idle, 50W max.
Ölçüler U X G X Y ( mm ): 213 x 192.5 x 63.3 mm
Ağırlık: 1.93kg (4.3lbs)

Pro iCAN birçokları için, IEM'lerden şimdiye kadar yapılmış en zor kulaklık olan AKG K-1000'e kadar her şeyi hakkıyla süren kulaklık amplifikatörü olarak kullanılacaktır. Bazıları içinse odyofil pre amp olarak hifi sistemlerde...

Pro iCan'de kazanç 0dB / 9dB / 18dB'ye ayarlanabilir. Pro iCAN, Single-Ended modunda > 10V ve balans modunda 20V çıkış yapabilir. 20V modu 4 Ohm hoparlörde 100W güce eşdeğerdir. Bu nedenle Pro iCAN herhangi bir kulaklığı çok sert klipslemeye sürükleyebilir (koruma devresi tipik olarak bu gibi durumlarda başlar).

Ve Odyofil Pre Amplifikatör

Pro iCan içersinde Japon Alps motorlu potansiyometre vardır. 6 yollu olan bu potansiyometre gerçek balanslı "4 yollu" ( true balance ) çalışabilmesi için seçilmiştir.

2 Yollu ses denetimleri kullanan ürünler dengeli ( true balanced ) giriş ve çıkış sağlayabilir, ancak doğru true balanced tasarımlar değildir

Bu, herhangi bir amplifikatörün gerçekten true balanced olup olmadığını veya dahili olarak tek uçlu modda çalıştığını görmek için kullanılan nihai sınavdır. Pro iCAN baştan sona true balanced olarak dizayn edilmiştir.

Pro iCan'de esneklik açısından, 3 adet single ended ve 1 adet balanced giriş ve 1 adet balanced ve 1 adet single ended çıkış bulunur. Pro iCan bir çok HiFi sisteminin ihtiyacı olan çok amaçlı pre amplifikatördür.

Kullanıcı tarafından seçilebilen Tube veya Solid State katları istenirse X-Bass ve 3D Holografik ile de desteklenebilir.

Gerçek Ayrıştırılmış Balans

Kulaklık amplifikatör pazarının üst segmentinde, 'balanced' en iyi gösterilmesine rağmen, işler her zaman göründükleri gibi değildir. Bu, merak uyandırıcı bir 'dengeli mi?' davasıdır.

Kulaklıklar için dengeli bir topoloji uygulamak için tasarım açısından anlamlıdır ( Daha yüksek güç ihtimali, dinamik aralığı arttırma ve daha düşük gürültü seviyesi ). Bunun yanında balanced tasarımın "uçtan uca" dengelenmesi gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Balanced denen kulaklık amplifikatörlerinin çoğunluğu aslında balanced giriş ve çıkışlara sahip ama aslında iç devresi single ended olan cihazlardır. Balanced gelen sinyal iç devrelerde single ended olarak akar ve cihaz çıkışında tekrar Balanced olarak çıkışa bağlanır.

Ürün Yorumları