• IFI iSilencer 3.0 Ses Sistemi Aksesuarı

IFI iSilencer 3.0 Ses Sistemi Aksesuarı

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 929826)

iFi iSilincer


iSilencer3.0®  tüm usb portları için aşağıdaki iyileştirmeleri anında yapar. 
1. Active Noise Cancellation® teknolojisi ile es kayıtlarının arka plan ve içsel netlikleri bu sayede ön plana çıkar. Sesler daha doğal ve yumuşaktır
2. Sapma hataları ve data paketleri hatalırını azaltır.
3. Patentli REbalance® teknolojisi ile Usb sinyalini tekrardan dengeler.
4. En hızlı ve optimum transfer için USB 3.0 teknolojisi.

USB portunun olumsuz taraflarını iyileştirmek için; iSilencer3.0® en basit ve en etkili yükseltmelerden biridir. RFI/EMI gürültülerini 40dB veya 100x kata kadar azaltır.

iSilencer3.0® HiFi sisteminden portatif cihazlara kadar usb bağlantısını kullanan tüm cihazlarda ( bilgisayarlar, mixerler, hard discler, network playerlar vb ) büyük fayda sağlar. Seste sağladığı faydayı hemen farkedersiniz. Ses sisteminizin en basit ve en etkili yükseltmelerden biridir.

Askeri radar teknolojilerinden (Fransız askeri jet uçağı Dassault Rafale’in Thales Spectra radar parazit önleme sisteminden) ilham alan iFi, bu teknolojiyi kullanarak Active Noise Cancellation+®’ı (Aktif Gürültü Giderimi) geliştirdi. Bu devrim niteliğindeki atılım sayesinde bu teknoloji, sürekli geliştirilen iFi USB ses teknolojilerinin temel taşı hâlini aldı.

Bir hava savunma radarı belirli bir frekansta yayın yapar; sinyal uçaktan geri yansır; uçaktaki bir alıcı sinyali alarak bir bilgisayar aracılığıyla sinyalin temel frekans ve modülasyonları analiz eder; yerleşik bir sistem sayesinde birebir aynı ve faz dışı bir sinyal üretilerek düşman radar sinyalleri etkisiz hâle getirilir.

Gürültü sinyaliyle tamamen aynı, ancak tam tersi fazda sinyal üretilerek tüm gürültüler önlenmiş olur. ANC®, USB kullanan ses aygıtlarının en büyük düşmanı olan güç kaynağı gürültüsü için mükemmel çözümü üretir.

ANC+® aracılığıyla güç hattı yalnızca ses bantlarını alacak şekilde filtrelenir. Ölçülen 0.5uV’luk (0.0000005V) ses tabanı değeri en gelişmiş Audio Precision donanımlarının dahi ölçebilecekleri limite çok yakındır.

Ölçülen gürültü, sıradan gürültü filtrelerine oranla 100 kat ya da 40dB daha düşüktür.

Ses kayıtlarının arka plan ve içsel netlikleri bu sayede ön plana çıkar. Sesler daha doğal ve yumuşaktır. Tıpkı kaliteli bir analog ses gibi; ortam akustiğini çok daha güzel bir şekilde yansıtır. Teknolojimiz bu açıdan rakipsizdir.

Birtane veya Daha Fazlası ...

iSilencer3.0® sadece aktif olan usb bağlantı noktasında değil ayrıca pasif kullanılmayan usb bağlantı noktalarında da kullanılabilir. ANC® devresi çift taraflı çalışan bir devredir ve çoğu bilgisayarda usb bağlantı noktaları tek bir güç kaynağından beslenir.Böylece iSilencer3.0® gürültüyü sistem genelinde ve aynı güç kaynağından beslenen tüm usb portları için azaltmış olur.

Bunun yanında birden fazla sayıda kullanılan iSilencer3.0®  basitçe etkisini 2 katı arttırarak çalışır.

Ürünlerin aynı usb devresinden beslendiğini kabul edersek : 2 x iSilencer3.0®  bir taneya göre 2 kat daha fazla gürültü azaltırken; 4 x iSilencer3.0®  bir taneye göre 4 kat daha fazla gürültü azaltır. Bu durum herhangi bir usb bağlantı noktasına herhangi cihaz bağlıyken değişmez. Örneğin Dacınız iSilencer3.0®' a bağlı bir usb de ve  2. iSilencer3.0®' nız pasif bir usb bağlantı noktasında olabilir.

En İleri TEKNOLOJİ

USB 3.0 teknolojisi iFi ürünlerinin ayırıcı özelliklerinden biridir ve bu teknoloji sinyal ve güç yolu ürünlerimizde kullanılmaktadır.

Usb 3.0 teknolojisi kullanan ürünlerimiz elinizde bulunan Usb 2.0 teknolojisi kullanan cihazlar ile uyumludur.

Usb 3.0 teknolojisinde kullanılan iletkenlerin teknik özellikleri  bir önceki jenerasyon usblere göre daha geniş kapsamlıdır ve her yönüyle daha kalitelidir.

Ürün Yorumları