IFI Nano iUSB 3.0 HiFi Bileşeni

IFI Nano iUSB 3.0

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 916528)

iFi Audio Nano iUSB 3.0

2012'den beri iFi Audio bilgisayar tabanlı musik dinleme sistemlerine USB çözümleri sunmaktadır. Yakın zamanda tanıtılan iUSB 3.0 5000 Usd ve üzeri daclarla çok sevilerek kullanıldı.

Ancak daha düşük bütçeli dac sahipleri aynı teknolojiyi daha ucuz fiyatla kullanmak istediler, iFi Audio olarak biz de üzerimize düşeni yaptık. Karşınızda Nano iUSB3.0...

Yeni Nano iUSB 3.0 a Baby Bentley dememizde bir sakınca görmüyoruz. Abisi 5000 usd ve üstü daclara hizmet verirken yeni Nano iUSB3.0 500 ile 5000 usd bütçeli daclarda kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.

Nano modeli micro iUSB3.0 de olan şu teknolojileri sağlar – USB3.0 chipset , IsoPort®, Active Noise Cancellation®, REgenerate/REclock/REbalance®  ve daha fazlası.

Tam karşılaştırma için en alttaki karşılaştırma tablomuza bakabilirsiniz.

Yepyeni Nano iUSB3.0, gelişmiş bilgisayar ses teknolojisinde çığır açıyor.

Yeni mikro iUSB3.0, önceki sürümünün gösterdiği başarının anahtarı olan PowerStation® teknolojisini PowerStation+® olarak geliştirirken aynı zamanda Active Noise Cancellation+®, REclock®, REbalance® ve REgenerate® gibi birçok modern USB ses teknolojisini de sizlere sunuyor.

Total USB Solution+® (Eksiksiz USB Çözümü), Tüm USB Ses Parazitlerinden Sizi Kurtarır

Nano iUSB3.0, düşük kaliteli sese yol açan başlıca 8 USB Ses sorununu çözer:

• Sinyalleri dengeler

• Statik gürültüleri baskılar

• USB paket gürültüsünü baskılar ve temiz usb güç üretir

• Elektromanyetik/radyo frekansı gürültülerini baskılar

• Topraklama gürültüsünü baskılar

• Direnç uyumsuzluklarını giderir

• USB sinyali sapmalarını ( Jitter ) önler

• Sinyal bütünlüğünü sağlar

Ve ayrıca listede olmayan birçok USB bağlantılı ses sıkıntısı iFi tarafından çözülmüştür.

Yepyeni, Akıllı Teknoloji

Askeri radar teknolojilerine eşdeğer Active Noise Cancellation +® (Aktif Gürültü Giderimi)

Askeri radar teknolojilerinden (Fransız askeri jet uçağı Dassault Rafale’in Thales Spectra radar parazit önleme sisteminden) ilham alan iFi, bu teknolojiyi kullanarak Active Noise Cancellation+®’ı (Aktif Gürültü Giderimi) geliştirdi. Bu devrim niteliğindeki atılım sayesinde bu teknoloji, sürekli geliştirilen iFi USB ses teknolojilerinin temel taşı hâlini aldı.

Bir hava savunma radarı belirli bir frekansta yayın yapar; sinyal uçaktan geri yansır; uçaktaki bir alıcı sinyali alarak bir bilgisayar aracılığıyla sinyalin temel frekans ve modülasyonları analiz eder; yerleşik bir sistem sayesinde birebir aynı ve faz dışı bir sinyal üretilerek düşman radar sinyalleri etkisiz hâle getirilir.

Gürültü sinyaliyle tamamen aynı, ancak tam tersi fazda sinyal üretilerek tüm gürültüler önlenmiş olur. ANC®, USB kullanan ses aygıtlarının en büyük düşmanı olan güç kaynağı gürültüsü için mükemmel çözümü üretir.

ANC+® aracılığıyla güç hattı yalnızca ses bantlarını alacak şekilde filtrelenir. Ölçülen 0.5uV’luk (0.0000005V) ses tabanı değeri en gelişmiş Audio Precision donanımlarının dahi ölçebilecekleri limite çok yakındır.

Ölçülen gürültü, sıradan gürültü filtrelerine oranla 100 kat ya da 40dB daha düşüktür.

Ses kayıtlarının arka plan ve içsel netlikleri bu sayede ön plana çıkar. Sesler daha doğal ve yumuşaktır. Tıpkı kaliteli bir analog ses gibi; ortam akustiğini çok daha güzel bir şekilde yansıtır. Ürünümüz bu açıdan rakipsizdir.

Yepyeni bir sinyal: REclock® /REgenerate

Nano iUSB3.0, USB ses veri akışını normalize eder, tekrar üretir ve iletir. REgenerate teknolojisi, cihaza takılı tüm DAC’lara yepyeni bir USB sinyali gönderir ve REclock® teknolojisiyle normalize ederek bilgisayar kaynaklı ses bozulmalarının tamamen önüne geçer. Müzik; tıpkı gerçekteki gibi berrak,akışkan, net, derinden ve tutarlı gelir.

Sinyaller artık dengeli: REbalance®

USB sinyalleri, doğaları gereği genel olarak dengeli sinyaller olsalar da çoğu USB sinyalinde bir miktar dengesizlik ve gürültü kirliliği mevcuttur. REbalance® sayesinde DC sapmaları ortan kaldırılıp USB ses sinyalleri “yeniden dengelenerek” tamamen dengeli ve gürültüsüz hâle dönüştürülür.

Gelecek ellerinizde: USB3.0® ultra-hızlı 5.0 Gbps

iFi ürünleri, ses teknolojilerinin geleceğidir. USB3.0 standardında çalışan mikro iUSB3.0, aynı zamanda USB2.0 ile de aynı tutarlılıkta çalışır. Artan ses sinyali kalitesini karşılamak adına USB2.0’ın limiti olan 480Mbps’nin on katı hız sağlayabilen, USB3.0’ın sunduğu 5.0Gbps’lik ultra-hızlı bant genişliği kullanılır.

Bu sayede Nano iUSB3.0 ultra-yüksek kaliteli sesleri hiç teklemeden işleyebilir. Nano iUSB3.0, şu anda ve gelecekte, ses teknolojilerinin tamamlayıcı ve ayrılmaz bir parçasıdır.

Özellikler:

 

Çıkış Voltajı:

5V±%0,5

Çıkış Akımı:

2.1A (toplam)

Çıkış Gürültü Tabanı:

0.5uV (0.0000005V)

USB 3.0:

Ultra-hızlı 5.0Gbps

Giriş Voltajı:

AC 100 – 240V, 50/60Hz (iFi iPower dâhil)

Güç Tüketimi:

< 15W (üzerine takılı USB aygıtı dâhil)

Boyutlar: ( UXGXY )

106 x 67 x 28 mm

Ağırlık:

141g (0.31 lbs)

Garanti Süresi:

24 ay

Ürün Yorumları