IFI Micro Idac HiFi Bileşeni

IFI Micro Idac

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 826889)

iFi Audio Micro iDAC

Mükemmel bir dinamik aralık her şeyin daha fazlası anlamına gelir.  Daha fazla detay, daha fazla müzikalite ve en önemlisi daha fazla keyif.  Keyif zamanı geldiğinde kulaklarınız rafine ve zengin bir soundun tadını çıkaracak.  iDAC ile dinlediğiniz her müzik çarpıcı kalitede olacak.

Çözünürlük önemlidir.  Ancak aslına sadık playback (çalma) daha önemlidir.  Bütün bunlar USB arayüz teknolojisi, güç kaynağının kalitesi, analog çıkış kademesi gibi birçok faktöre bağlıdır.  iDAC iyinin ötesinde, mükemmel ses transferi elde etmek için gelişmiş Eşzamansız/Titreşimsiz USB arayüz teknolojisi (AMR’nin üst sınıf ses cihazlarında kullanılan teknolojiden yararlanarak geliştirilmiş) kullanır.

3 adet adanmış güç kaynağı sayesinde DAC cihazının (Dijitalden Analoğa Dönüştürücü) yüksek çözünülürlüklü ses üretmesi için temiz bir ortam sağlar.  Genellikle sadece pahalı üst sınıf ses cihazlarında kullanılan ESS Hyperstream Chipset’in de yardımıyla şaşırtıcı derecede orijinale sadık müzik çıkışı elde edilir.

Normal dijital çıkış : sert, parlak, düz dijital sesİlink super dijital çıkışı : sağlam, güçlü ve gövdeli naturel ses  

Bilgisayar ses teknolojisindeki gelişmeler kalitenin CD’nin üzerine çıkmasını sağladı.  Ancak sadece en yüksek kalite kayıtları kayıpsız çalabilen bir DAC 24Bit/192kHz seviyelerine ulaşan modern Yüksek Netliğe sahip dijital formatların şaşırtıcı potansiyelini gerçeğe dönüştürebilir.

Bu kayıtların neredeyse tamamı sadece bilgisayar ile çalmak için internetten indirilebilir.  Müzik çalmak için bilgisayarlarla eşleşmek üzere tasarlanmış bir DAC dışındaki her şey ses kalitesinden taviz vermek anlamına gelir.  iFi için bu bir seçenek değil.

Audio Data Bandwidth

ESS Sabre piyasadaki en yüksek kalite DAC cihazlarından biri.  Bunun sebebi ESS Sabre Çipinin ileri Hyperstream teknolojisi sayesinde 10 kata kadar daha iyi sinyal-parazit oranına, üstün dinamik aralığa ve rakipsiz titreşim önleme özelliğine sahip olması. Bu rakiplerinden üstünlüğünü açıkça ortaya koyuyor.

Müzik inanılmaz derecede net, neredeyse elle tutulabilir.  Bas çizgileri hiç olmadığı kadar net ve güçlü, müzik canlı gibi.

Aslına sadakat ve çözünürlük önemlidir.  Bunlar ve diğer özellikler USB arayüz teknolojisi, güç kaynağının kalitesi, analog çıkış kademesi gibi birçok faktöre bağlıdır.  iDAC ileri Eşzamansız/Titreşimsiz USB arayüz teknolojisiyle mümkün olan en kaliteli ses data transferini sağlar.

3 adet adanmış güç kaynağı sayesinde DAC cihazının (Dijitalden Analoğa Dönüştürücü) yüksek çözünülürlüklü ses üretmesi için temiz bir ortam sağlar.  Sadece üst sınıf ses cihazlarında bulunan münferit analog kademesi sayesinde iDAC en aslına sadık ve yüksek çözünürlüklü müziği sunar.

Eşzamansız USB ses bağlantısı günümüzde yaygın olan en son teknoloji.  Bu iFi için sadece başlangıç noktası.  iDAC Bit-Perfect teknolojisi ile süper düşük titreşimli Eşzamansız USB bağlantısına sahip. iDAC’tan önce bu teknoloji sadece AMR’nin pahalı üst sınıf DAC’larında kullanılıyordu.  Mühendislerimiz bu ileri teknolojileri şaşırtıcı derecede düşük fiyat seviyelerinde iDAC’ta kullanmayı başardılar.  

En üst seviye stüdyo cihazlarında kullanılmaya başlanan DirectDrive teknolojisi daha saf ve kısa bir sinyal yolu için bağlama kondansatörlerine duyulan gereksinimi ortadan kaldırıyor.  Bu teknolojinin arkasındaki doğrudan kuplaj ve diğer özellikler sayesinde çoğu USB bağlantılı ses cihazından daha yüksek güç çıkışı ve daha düşük parazit elde ediliyor.  Kulaklıklar tüm frekans alanında duyarlı ve mümkün olan en parazitsiz ve net sesi veriyor. iDAC’ın bariz üstünlüğü kulaklarınızı büyüleyecek. 

Teknik Özellikler :

  
Signal to Noise Ratio: >111dB(A)
Dinamik Aralık (-60dBFs): >111dB(A)
Crosstalk <-102dB(1KHz)
Total Harmonic Distortion(THD): <0.005%
Jitter Ölçülebilir limitin altında
Frekans Aralığı 3Hz to 33KHz + 0.1dB/0.3dB
   
Kulaklık Katı:  
Çıkış gücü:>150mW (15Ω)
Çıkış voltajı:>3.3V (>100Ω)
Signal to Noise Ratio:>97dB(A) (400mV/300R)
Total Harmonic Distortion:<0.003% (400mV/300R)
Output Impedance:(Zout):<1Ω
Güç Tüketimi:< 2.5W
Ölçüler B X G X Y:158 x 68 x 28 mm
Ağırlık:193g(0.43lbs)

Ürün Yorumları