HP 1TB Server SATA Hard Disk (657750-B21)

 • HP 1TB Server SATA Hard Disk (657750-B21)

Temel Özellikler

HP 1TB 6G SATA 7.2k 3.5in MDL HDD HPE 657750-B21 Hard Disk

Ürün Kodu: 488514

HP Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi

HP SATA sürücüler, günümüzün giriş düzeyinde sunucu ve harici depolama ortamlarının gerektirdiği güvenilirlik ve yığın depolama için tasarlanmıştır. SATA portföyü iki kategoriye ayrılır: Giriş (ETY) düzeyinde ve Orta (MDL) düzeyde sürücüler.

HP SATA Giriş düzeyinde sürücüler, giriş düzeyinde sunucular için en düşük birim maliyeti çözümüdür. HP SATA Orta düzeyde sürücüler; ekonomik güvenilirlik ile harici depolama, yedekleme ve arşiv uygulamaları için performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu yüksek kapasiteli sürücüler müşterilerimize GB kapasitesine oranla en düşük maliyeti sunar. Hem Giriş düzeyindeki hem de Orta düzeydeki SATA sürücüler, %40 veya daha az iş yüklerinde kritik olmayan görev uygulamaları için en iyi fiyat avantajını sunar.

HP SATA sürücüler, small form factor (2,5 inç) ve large form factor (3,5 inç) seçenekleriyle mevcuttur ve standart olarak bir yıllık garantiyle gelir.

Yenilikler

 • Daha zorlu depolama ortamları için optimize edilmiş sağlam özelliklerle endüstrinin en büyük Orta sınıf kapasiteli sürücüsünü sunar.
 • Şimdi döngüsel titreşim algılayıcıları, dahili komut sıralama (NCQ), Zaman Kısıtlı Hata Giderme (TLER) ve 3 Gb/sn gibi zengin Orta Sınıf özellikler ile 2 TB kapasite sunuyor.
 • Ayrıca 1 TB Orta Sınıf Çalışırken Takılamaz (NHP) sürücü ve 250 GB Çalışırken Takılabilir ve Giriş Sunucusu alanı için NHP Giriş sürücüyü tanıtıyor.

Özellikler

Giriş SATA sürücüleri, müşterilerine en hesaplı edinim seçeneğini sunar. Şu özellikleri kapsar:

%40 iş yükü için uygun, kritik olmayan görev girişi sunucu ortamları güvenliği sağlar.

Dahili Komut Sıralama (NCQ), alınan okuma ve yazma komutlarının yürütülme sırasını en iyi duruma getirerek SATA sabit disklerinin performansını artırır

Arabellek Hatası Algılama, eşitlik veya ECC yoluyla sürücü arabelleğindeki verileri korumak için kullanılır.

TLER, hatayı sınırsız defa yeniden denenirken 5 saniye içinde mümkün olduğunca çabuk iletecek şekilde sürücüyü sınırlar.

Standard bir yıllık garanti ile gelir

Orta Sınıf SATA müşterilere GB kapasitesine oranla en düşük maliyetli sürücüleri sunar ve artrılmış Giriş SATA özellikleri sağlar

%40 altında iş yüküne bağlı olarak yaklaşık iki kat Giriş sürücüsü güvenilirliği

Belirli bir ısı eşiğini algılar, sürücü kendini korumak için işlem yoğunluğunu azaltır

Dönme hareketlerine karşı dayanıklılık için geliştirilmiş dönmeye bağlı titreme dayanıklılığı

Dahili Komut Sıralama (NCQ), Arabellek Hata Algılaması, Zaman Kısıtlı Hata Giderme (TLER), Microcode İndirme ve 3Gb/s uyumluluk

Standard bir yıllık garanti ile gelir

SATA Uygulamaları

Cezbeden düşük maliyeti ve yüksek kapasitesiyle SATA sürücülerinin kullanılabileceği uygulamaları anlamak önemlidir. Bu sürücülerin doğru kullanımı (%40 altı iş yükü) muhtemel sürücü arızasını önler.

Yüksek IOP performansına sahip uygulamalar, kritik görev uygulamaları veya sıra dışı çalışma ortamları için HP Enterprise Serial Attached SCSI (SAS) sabit sürücüleri öneriyor.

Teknik özellikler

Capacity

 • 1TB

Interface

 • SATA

HD type

 • Hot plug

Connectivity

 • Single-Port

Form factor

 • LFF

What's included

 • (1) 1TB 6G SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch) SC Midline

Product differentiator

 • 1TB 6G SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch) SC Midline
Garanti
 • SATA hard drives have a 1-year limited warranty regardless of the warranty period for the system in which they are installed.

Boyutlar ve ağırlık

Boyutlar (G x D x Y)
26,4 x 110,7 x 184,2 mm (4.16 x 6.69 x 1.06 in)
Ağırlık
1.36 kg (3 lb)

Ürün Yorumları

Hard Disk Kategorisinin Çok Satan Ürünleri