Epila Benüs Kişisel Lazer Epilasyon Cihazı

Ürün Kodu: 603792
424,00 TL

Önceki: 498,90 TL

%15 İNDİRİMLi
 
SATIN AL

Ürün Bilgisi

Epila Benüs Kişisel Lazer Epilasyon Cihazı Kadın Bakım Ürünleri

YENİ EPİLA BENUS İLE EVİNİZDE LAZER EPİLASYON KEYFİ...

Yeni EPILA BENUS, Lazer Epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olan, tamamen kişisel kullanım için geliştirilmiş son derece ergonomik, kolay kullanıma sahip, ekonomik ve emniyetli bir üründür.

EPILA BENUS Nedir?

EPILA BENUS, kişisel tüy gidermeye yardımcı lazer epilasyon cihazıdır. Bilimsel araştırmalar ve güncel teknolojilere dayanılarak geliştirilmiştir. Dünya genelinde tüy giderici cihazlar için onaylanmış olan 808nm dalga boyunun, kalıcı tüy giderilmesinde etkin olabileceği önde gelen araştırma kurumları ve Üniversiteler tarafından kanıtlanmıştır.

EPILA BENUS’ ün içerdiği lazer, doğrudan tüyler üzerine saçılarak değil, 808 nm dalga boyu sayesinde tüy köküne nüfuz ederek tüylerin dökülmesini sağlar.

LAZER HAKKINDA

LASER ismi, ‘’Radyasyonun Uyarılmış Saçılım ile Işık Amplifikasyonu’’ cümlesinin kısaltması ile elde edilir. Birçok insanda lazerin her tür sorunu giderme kapasitesi olduğuna dair bir kanı vardır. Ancak gerçekte lazer, uygun dalga boyu ve ışık emisyon yöntemi kullanılarak, yalnızca cerrahi işlemlerde ve cilt hastalıklarında kullanılmaktadır. Ayrıca, lazerde tek bir dalga boyu ve tek renk özelliği bulunmakta, bu da tüy giderme tedavisine katkıda bulunmaktadır. Güneşten saçılan ışık farklı dalga boylarından oluştuğu halde, lazer yalnızca tek bir dalga boyuna sahiptir. Başka bir deyişle, lazerin yalnızca bir renge yanıt veren karakteristiği vardır.

LAZER & TÜY

Lazer cilt dokusu tarafından emildiğinde, ısı enerjisine dönüşerek cilt dokusunda termal yaralar yaratır. 100 derecenin üzerindeki termal yaralar dokuyu eritir, 50 ve 100 derece arasında geri dönüşü olmayan dejenerasyondan kaynaklanan skar (yara) oluşur. 50 derecenin altında ise geri dönülebilir rejenerasyon oluşur, bu da cilt dokusunun normal haline dönmesine olanak sağlar. Termal yaranın derecesi, lazerin dalga boyu, ışığın şiddeti, saçılım süresi, absorbe eden materyalin özellikleri v.b. ile tespit edilir. Lazer, cerrahi işlemlerde ve çeşitli deri hastalıklarının tedavilerinde herhangi bir yan etki olmadan uygulanabilir. Tüy gidermek için kullanılan lazer, tüy pigmenti tarafından emildikten sonra tüy veya etrafına ışık saçarak tüy köküne hasar verir.

EPILA ÇALIŞMA PRENSİBİ

EPILA BENUS lazer tüy gidericisinin çalışmaprensibi; lazerin karakteristik dalga boyu tarafından saçılan ışık enerjisinin tüy foliküllerinde (köklerinde) bulunan melanin pigment tarafından selektif olarak absorbe edilmesi sonucu termal enerjiye dönüşerek tüy kökünün hasara uğratılması olarak açıklanabilir.

EPILA BENUS'ün FAYDALARI

 • Diğer tüy dökme yöntemlerinden çok daha kolay ve ekonomiktir
 • Bir seferde Lazer’in atış yaptığı noktadaki 1-3 kıl köküne karşı etkili olabilir
 • Güvenilir ve hassas uygulama imkanı verir
 • Daha acısız uygulama sağlar
 • Daha az işlem sıklığı sağlar
 • Kalıcı tüy dökme ve azaltmaya yardımcı olur
 • Çok güneşlenmişseniz veya tüyler boyalı ise, cilt normal rengine dönene kadar bekleyin çünkü lazerin, yalnızca koyu renge reaksiyon veren bir özelliği vardır.

  ÖZELLİKLER

 • Kullanımı kolay ve yan etkisi olmayan yüksek-güçte yarı iletken lazere sahiptir
 • Evde güvenli ve kolay kullanımı sağlayan, güvenli bir üründür
 • İnsanlara zarar vermemek için lazer ışık optik lens ile konsantre edilerek yalnızca kısa mesafede belli bir alan içinde ışık saçar ve emniyet kilidi bulunur
 • Lazer saçılımı için ayarlanabilir seviye düğmesi ve lazerin güç kontrolü bulunur
 • İnce ve taşınabilir tasarımı sayesinde seyahat veya iş gezilerinde kolaylıkla kullanılabilir
 • Tüyler koyu renk ise, kol, bacak, kaş, bikini çizgisi, sakal, gibi vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Ancak fazla miktarda pigment yoğunluğundan dolayı, prensip olarak göğüs uçlarının etrafı ve cinsel bölgede uygulanmamalıdır. Yüz bölgesinde uygulama yaparken gözlerin lazere maruz kalmamasına çok dikkat edilmelidir.
 • Kadında kaş, koltuk altı ve bikini çizgisi ve erkekte sakal gibi vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir.
 • EPILA TEKNİK ÖZELLİKLER

 • EPILA BENUS CW-808
 • Cihazın Ağırlığı: 0,12 kg
 • Taşınabilirdir
 • Lazer Gücü: 500 MW
 • Lazer Dalga Boyu: 808 nm
 • Cihaz Ölçüleri: 170 X 50 X 40 mm
 • Besleme Gücü: DC 9V 1200 ma
 • Menşei: Güney KORE
 • Daha Etkin Tedavi İçin:

  1. Kullanımdan önce lazerin normal çalıştığını görmek için bir kağıt kullanın. Kağıda siyah nokta yaptıktan sonra kağıdın yanıp yanmadığını kontrol edin.

  2. En iyi sonucu almak için uygulama yapılacak bölgedeki kılların 1~2 mm uzunlukta olması yeterlidir.

  3. Lazeri doğrudan kılların üzerine hedefleyerek uygulama yapabilirsiniz. Lazer cildinizden geçerek kıl kökünün derinliğine ulaşarak onu tahrip eder.

  SIK SORULAN SORULAR

  SORU: Ürünü kimler kullanabilir?

  CEVAP: Lazer Epilasyon işleminin herkes için uygun olmadığı bilinmelidir! Ürünü açık renkli cilde sahip kişiler koyu renkli kıllarını azaltmak ve yok etmek için kullanabilirler. Ürün, çok koyu renkli cilde sahip (Afrika kökenli) kişilerde kullanılmamalıdır.

  SORU: EPILA BENUS’ü diğer tüy dökme ve yok etme metotlarından farklı ve avantajlı kılan nedir?

  CEVAP: EPILA Benus sizin istemediğiniz kılları Evinizde, seyahatlerde kendi kendinize çok daha ekonomik olarak azaltmanızı sağlar. Ayrıca, EPILA Benus ile yapacağınız uygulamalar ağrısız ve yan etkisizdir. Cildinizde yanık, kesik veya yaralar oluşmaz.

  SORU: Lazer ile kılların yok edilmesinin prensibi nedir?

  CEVAP: Lazer ile kılların yok edilmesi, kıl foliküllerini (kıl kökü) bozacak veya tahrip edecek ancak etrafındaki cilde zarar vermeyecek kadar enerjiyi bir grup kıl folikülünün üzerine, bir lazer ışını göndererek gerçekleşir. Bu işleme -Seçici Fototermoliz- adı verilir. Seçici olmasının nedeni yalnızca kılları hedef alması ve cilde etki etmemesidir. Geçmişte lazer genelde renk açılmasında ve çillerde kullanılırdı ancak daha sonra kılların yok edilmesinde de etkin olduğu tespit edilmiştir.

  SORU: Uygulama öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

  CEVAP: Öncelikle bilinmesi gereken lazer epilasyon tekniği kılın içindeki melanin pigmenti yoluyla kıl kökünün tahrip edilmesi prensibine dayandığı için uygulama öncesinde kıllar kökünden alınmamalıdır.

  SORU: Uygulama sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

  CEVAP: Uygulama sonrası cildin doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmaması gerekir. Uygulama sonrası nemlendirici cilt kremi kullanılması tavsiye edilir.

  SORU: Uygulama süresi ve sıklığı nasıl olmalıdır?

  CEVAP: Öncelikle uygulama süresi, uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. EPILA Benüs’ü kullandıkça tecrübeniz artacak ve daha az sürede daha büyük bir bölgeye uygulama yapabileceksiniz. Her uygulama seansında 30 dakika sonunda cihaz kapatılmalı ve 5 dakika süreyle dinlendirilmelidir. Uygulama aynı bölgede bir seferde en fazla 3 kez tekrarlanmalıdır. Lazeri arka arkaya aynı cilt gözeneğine uygulamayın. Lazeri sırayla farklı cilt gözeneklerine uygulayın.

  SORU: Hangi bölgelere uygulama yapılabilir?

  CEVAP: Gözlere yakın olan bölgeler ve kaşlar haricinde her yere uygulanabilir. En yaygın uygulama yapılan bölgeler, yüz, üst dudak, boyun, koltuk altı, bacaklar, bikini çizgisi, sırt bölgesi, göğüs etrafı (meme uçları ve yakınındaki koyu renkli bölgeye uygulama yapılmamalıdır.)

  SORU: Ürünün neyle çalıştığını öğrenmek istiyorum; Elektrikle mi çalışıyor pille mi? Kullanılıp atılan bir ürün mü yoksa uzun ömürlü bir ürün mü?

  CEVAP: Ürün 9 Voltluk adaptör kullanılarak elektrik ile çalışıyor. Cihazın kullanım ömrü içindeki lazer tüpünün ömrü tarafından belirlenmektedir. Bu da yaklaşık olarak 5000 saattir. Kabaca bir hesap ile günde 60 dakikalık bir kullanım ile cihaz 10 yıl üzerinde hizmet verebilir.

  SORU: İlerleyen dönemde alınması gereken veya değişmesi gereken parçaları var mıdır?

  CEVAP: Cihazın sürekli temin edilmesi gereken hiçbir sarf malzemesi ya da değiştirilmesi gereken yedek parçası yoktur.

  SORU: Lazer ışını doğru değerler altında kullanılmadığında kanser riskini doğurur mu? Cihazın kullanımına ilişkin bir tehlike mevcut mudur?

  CEVAP: Tıpta -Soft Lazer- yada -Düşük Doz Lazer- tabir edilen ve EPILA Benus cihazının da sahip olduğu 808 nm dalga boyundaki lazer ışını, insan sağlığı üzerinde herhangi bir zararlı etkiye sahip değildir. Bu durum üretici firma tarafından Avrupa Emniyet Standartlarının göstergesi olan CE sertifikasyonu ile de belgelenmiştir.

  SORU: Olumlu sonuç almak için kaç uygulama gerekir?

  CEVAP: Bu sorunun herkes için geçerli tek bir yanıtı yoktur. Uygulamadaki istikrar ve kararlılık, kıl tipi, cilt tipi, düzgün kullanım, vücudun kimyasal yapısı gibi faktörler olumlu sonuç alma sürecini etkileyebilmektedir.

  Uzun dönemde yararlarını görmek için sık uygulama yapmak gerekir. Uygulama yapmak istediğiniz bölgedeki kıl yoğunluğuna, kılların büyüme döngüsüne ve rengine bağlı olarak sonuçlar değişebilir. Ayrıca kişinin sahip olduğu –Testosteron- hormon miktarı da kılların üretilmesinde çok etkili olduğundan, bu hormonun seviyesine bağlı olarak sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Koyu renk kıllar lazer terapisine daha hızlı yanıt verir ancak uzun dönemde kalıcı ve en iyi sonuçları almak için minimum 8 hafta uygulama yapılması tavsiye edilmektedir.

  SORU: Ürünü erkekler de kullanabilir mi?

  CEVAP: Evet. Koyu renkli tüylerinden kurtulmak isteyen, açık ve orta renkte tenli bay, bayan herkes tarafından kullanılabilir.

  SORU: Yan etkileri var mıdır?

  CEVAP: Hayır. Ancak, bazı kullanıcılarda hafif kızarıklık ve güneş yanığına benzer ciltte bölgesel şişme görülebilir. Bu etkiler genelde 3~4 gün veya daha kısa sürede geçer.

  SORU: Aynı bölgede uzun süre kullanabilir miyim?

  CEVAP: Bir seferde aynı bölgede aşırı uygulamadan kaçının. Kılın aşırı şekilde yok edilmesi ciltte kızarıklık ve şişmeye neden olabilir. Cilt gözeneklerinizde ısırma hissi duyacak şekilde 2~3 kez tekrar edin. Cildiniz kızardığı takdirde buz paketi veya ıslak havlu kullanarak cildinizi soğutun.

  SORU: Bir uygulama sırasında kaç tekrar yapılmalıdır?

  CEVAP: Lazer tam olarak cilt gözeneklerine uygulanırsa ısırma hissi olur. Bu şekilde 2~3 kez tekrarlayın. Lazeri arka arkaya aynı cilt gözeneğine uygulamayın. Lazeri sırayla farklı cilt gözeneklerine uygulayın.

  Ürün Yorumları

  Taksit Planı 3 Taksit 6 Taksit
  advantage 146.99 TL x 3

  Toplam: 440.96 TL

  75.61 TL x 6

  Toplam: 453.68

  axess 146.99 TL x 3

  Toplam: 440.96 TL

  75.61 TL x 6

  Toplam: 453.68

  bonus 146.99 TL x 3

  Toplam: 440.96 TL

  75.61 TL x 6

  Toplam: 453.68

  cardfinans 146.99 TL x 3

  Toplam: 440.96 TL

  75.61 TL x 6

  Toplam: 453.68

  maximum 146.99 TL x 3

  Toplam: 440.96 TL

  75.61 TL x 6

  Toplam: 453.68

  paraf 146.99 TL x 3

  Toplam: 440.96 TL

  75.61 TL x 6

  Toplam: 453.68

  world 146.99 TL x 3

  Toplam: 440.96 TL

  75.61 TL x 6

  Toplam: 453.68

  TL x

  Toplam: TL

  TL x

  Toplam: