• Denon AVR-X 7200 WA A-V Amplifikatör

Denon AVR-X 7200 WA A-V Amplifikatör

Ürün Kodu: 893658

Ürün Bilgisi

Denon AVR-X 7200 WA A/V Amplifikatör Multimedia Ürünü

Denon AVR-X 7200 WA A/V Amplifikatör

2014-2015 Denon AVR serisinin yeni lideriyle tanışın. Sol/sağ ayrı simetrik monolitik amplifikatör tasarımı ve özel üretim DHCT ( Denon Yüksek Akım Transistörleri) ile AVR-X7200W minimum enterferansla sınıfının en iyi ses kalitesini garanti eder. Dahili Wi-Fi ve Bluetooth sayesinde Spotify Connect, AirPlay, Ağ Müzik Akışı ve Internet Radyosu da dahil olmak üzere bütün ağ servisleri için mükemmel uygunluktadır. 8 HDMI girişi (bir adet önde olmak üzere) aracılığıyla 4k 60Hz geçişi sorunsuz bir şekilde kaldırır ve hatta videoları 1080p’ye ve 4k 60Hz’e kadar üst ölçeklendirme yapar. Şimdi yepyeni Dolby Atmos’un eklenmesiyle, çoklu-kaynak/çoklu-zon işlevleri ve entegre Audyssey MultEQ XT32/Sub EQ HT/LFC ile HDMI çıkışları üçe katlayarak kurulumunuz için ideal kalibrasyonu garantiler. Eşsiz Denon Link HD fonksiyonu en iyi eğlence hizmeti sunmak adına, yüksek çözünürlüklü ses çalma için AL32 İşlemeli Çoklu Kanal ve DDSC-HD32 ile uyumlu çalışır. Böylece sunmaktan gurur duyduğumuz en kapsamlı AVR deneyimini sağlar.


Dolby Atmos
Dolby Atmos ile ses her yönden (tepe de dahil) canlı bir şekilde dağılarak ev sinemanızı büyüleyici bir netlik, güç, detaylar ve derinlikle doldurur. AVR-X7200W, 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4* veya 9.1.2* konfigürasyonlarını kullanarak, daha kapsayıcı Audyssey MultEQ XT32 kalibreli 7, 9 veya 11 kanal Dolby Atmos tasarımını çalıştırmaya yetecek işleme gücüne sahiptir. Bir 5.1.2 hoparlör konfigürasyonu 2 tepe hoparlörü veya Dolby Atmos etkin hoparlörle tamamlanan geleneksel 5.1 hoparlör tasarımıdır. 7.1.2 veya 7.1.4 hoparlör konfigürasyonu, 4 tepe hoparlörü veya Dolby Atmos etkin hoparlörle tamamlanan geleneksel 7.1 hoparlör tasarımıdır. 9.1.2 hoparlör konfigürasyonu 2 tepe hoparlörü tamamlanan 9.1 hoparlör tasarımıdır. (*ek güç amplifikatörüyle birlikte).

 

Bir sonraki nesil 4K görüntülemeyi tamamen destekleyen 7+1 giriş ve 2+1 çıkışa sahip HDMI terminalleri 

HDMI girişi destekleyen 4K video sinyali için sekiz sistem sağlanmıştır. Bu sistemlerden biri öne yerleştirilmiştir; böylece bir kamera, oyun konsolu veya akıllı telefondan video izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. HDMI çıkışının, HDMI giriş video ve alt-zon gibi çıkış yapacak sese izin veren çoklu çıkış kapasiteli 2 sisteme ek olarak zon çıkışı için yeni bir terminali mevcut.

Dahili Bluetooth, Dahili Wi-Fi ve AirPlay, DLNA
Pek çok portatif cihazda Bluetooth kablosuz bağlantı mevcuttur ve AVR- X7200W’nin dahili Bluetooth kablosuz teknolojisi sayesinde akıllı telefonlar, portatif müzik çalarlar ve tabletler gibi 8 adet Bluetooth-uyumlu cihazdan favori parçalarınızı dinleyebilirsiniz. Dahili Wi-Fi kablosuz teknolojisi sayesinde AVR- X7200W ile ev ağınızdan internete bağlanarak internet radyo istasyonlarından, en yeni Spotify Connect teması üzerinden Spotify servisi gibi üyelik servislerine kadar müzikle dolu bir dünyanın kapılarını aralarsınız. AirPlay ile kablosuz olarak iPhone, iPod touch ve iPad gibi portatif iOS cihazınızdan favori şarkılarınızı dinleyebilirsiniz. DLNA 1.5 sertifikasıyla ilave müzik akışı için ev ağınız aracılığıyla kablosuz olarak PC veya Mac’inize bağlanabilirsiniz. Denon uzaktan kumanda uygulamamız sayesinde favori portatif cihazınızdan AVR- X7200W’yi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Uygulamamız Apple ve Android cihazlarla, Kindle Fire için mevcuttur.

 

Kurulumu kolay, Kullanımı kolay
Denon’un sıradışı Kurulum Asistanı ve Hızlı Başlangıç kılavuzumuz ile sisteminiz düzgünce bağlanacak, hızla ve kolayca yapılandırılacaktır. Böylece çok az bir çabayla üstün ev sineması surround ses sisteminin keyfini sürmeye başlayabileceksiniz. Kurulum Asistanında sizi kurulum süreci boyunca hızlıca ve rahatlıkla yönlendiren net ekran grafikleri ve metinler mevcuttur; bu sayede mümkün olan en iyi ses kalitesi için kritik olan sistem ayarlarını en uygun şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

 

Güçlü 9 Kanal Eco Modlu Ayrık Amplifikatör 
Her kanal için maksimum gücü 210 Watt olan AVR- X7200W sol/sağ ayrı monolitik güç amplifikatör tasarımıyla, 9 kanalın hepsinde özdeş devre topolojisine ve özel üretim transistörlere sahiptir. Yeni Eco Mode’umuz tüm güç tüketimini azaltır ve gerçek zamanlı olarak güç tüketimi azalmasını görmenize olanak tanıyan bir ekran Eco metreye sahiptir. Auto Eco modu, normal ve Eco modlar arasında, seçilen ses seviyesine göre otomatik olarak geçiş yapar ve güç amplifikatör bloğu, en çok çeşitte hoparlörle uyum sağlayabilmek adına, 4 ohm hoparlörlerle işletimsel sabitlik sağlamak için düşük empedans sürücü kapasitesiyle donatılmıştır.

 

Audyssey MultEQ-XT32 / LFC
Bu, odanın problemlerini yakalayıp düzeltmede en ince detaylara kadar inen binden fazla tekil kontrol noktasına sahip, en tutarlı oda düzeltim çözümüdür. Ultra yüksek çözünürlük filtreleri, iki bağımsız subwoofer dahil tüm kanallara uygulanarak, düzeltimin en gerekli olduğu düşük frekans aralığında duyulmayı sağlar. Audyssey LFC, odanızda bas performansının keyfini çıkarırken, basın duvarlarınızı aşıp komşularınızı rahatsız etmesini engelleyen psiko-akustik algoritmalar kullanır. AVR-X7200W aynı zamanda, en gelişmiş profesyonel oda düzeltimi için Audyssey Pro kullanır.

 

Çoklu-oda / Çoklu-kaynak
AVR-X7200W Ana Zon’da (AVR-X7200W’nin bulunduğu oda), Zon 2’de ve Zon 3’te bir program kaynağının keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Kaynak, tüm zonlar için aynı olabildiği gibi, dilerseniz bu zonlarda farklı kaynakları da çalabilirsiniz. Zonlar için kaynaklar, ya analog, ya da 2 kanal dijital PCM kaynaklar (optik, koaksiyel, HDMI ve ağ dahil) olabilir.

Ürün Yorumları