• Denon AVR-X 3200 W A/V Amplifikatör Amfi / Amplifikatör
 • Denon AVR-X 3200 W A/V Amplifikatör Amfi / Amplifikatör
Denon AVR-X 3200 W A/V Amplifikatör Amfi / Amplifikatör Denon AVR-X 3200 W A/V Amplifikatör Amfi / Amplifikatör

Denon AVR-X 3200 W A/V Amplifikatör Amfi / Amplifikatör

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 903943)

Denon AVR-X 3200 W A/V Amplifikatör

Genel Bakış

 • Güçlü ve detaylı ses için 180W x 7ch yüksek kaliteli ayrı güç amplifikatör

 • Çift diversity anteniyle dahili Wi-Fi ve dahili Bluetooth

 • Gelişmiş dört çekirdekli 32-bit DSP işlemci

 • Tüm girişlerdeki 4K/60 Hz tam hız düz geçiş özellikli 4:4:4 çözünürlük, HDR, BT2020 ile en son HDMI standartı

 • Tam HDCP 2.2 desteğiyle 8 HDMI girişi (1’I önde) ve 2 HDMI çıkışı

 • Alçak çözünürlüklü sinyallerin 1080p ve 4K Ultra HD’ye dönüştürülmesini ölçekleyen gelişmiş video işlemcisi

 • Yüksek çözünürlüklü DSD, FLAC ve AIFF formatlarını da içeren yayın formatları için geniş destek

 • AirPlay ve DLNA müzik yayını, Spotify Connect (uygun olan yerlerde), Internet Radyosu

 • Audyssey Dinamik Volume özellikli Audyssey MultEQ XT ve Dinamik EQ

 • 9 dilde kurulum asistanı; kolay kurulum, kolay kullanım

 • On/off/auto ayarıyla gelişmiş Eco mod ayarı

 • Siyah renk

Günümüzün en başarılı film müzikleri deneyimini ev sinema sisteminde yaşamak için Dolby Atmos surround kod çözücü özelliğine sahip Denon AVR-X3200W A/V alıcı ile üç boyutlu surround sesin heyecan verici dünyasını keşfedin. Ve 2015’in ilerleyen dönemlerinde yayınlanacak sürüm güncellemesi ile AVR-X3200W gelecek olan DTS:X üç boyutlu surround film müziklerinin kodlarını da çözebiliyor olacak. Hem Dolby Atmos hem de DTS:X özelliği üst düzey 3D ses deneyimini sunabilmek için baş üstü hoparlörleri çalıştıran obje bazlı surround sese sahiptir. Gelişmiş video bölümü HDCP 2.2 uyumunun yanında full 4K Ultra HD bağlantı özelliklidir.

En kesintisiz sinyal yönetimi için çift diversity antenli Wi-Fi ve Bluetooh tam olarak kablosuz bağlantı sağlar ve Pandora, SiriusXM ve Spotify Connect yayın servislerindeki sevdğiniz şarkıları, binlerce internet radyo istasyonunu ve AirPlay aracılığıyla dilediğiniz iOS cihazınızdaki şarkıları dinlemenize imkan sunar.

Güçlü 7 kanallı amplifikatör bölümü özelliğiyle tüm kanallar için AVR-X3200W özdeş amplifikatör yapısıyla her kanal için 105 watt güç sunar ve çok odalı uyum özelliğiyle aynı anda farklı odalarda farklı kaynakların keyfini çıkartabilirsiniz.

Dahili Dolby Atmos; DTS:X Hazır

Dolby’nin yeni Atmos surround ses teknolojisi, kanal bazlı kodlamadan daha gelişmiş obje bazlı kodlamaya geçerek ses tasarımcısına herhangi bir üç boyutlu boşlukta eksiksiz işleyen ses imkanı vermektedir. Şimdi üst düzey ev sineması deneyimi için 5.1 surrouns ses hoparlör sistemi ve 2 ek baş üstü hoparlör veya 2 ek Dolby Atmos tepe hoparlörü bağlama özelliği olan AVR-X3200W ile bu ödüllü teknolojiyi evinizde yaşayabileceksiniz. Dolby Atmos kod çözücü ve Dolby Surround Upmixing ile birlikte AVR-X3200W aynı zamanda Dolby TrueHD kayıpsız kod çözücü ve diğer Dolby Digital teknolojilerine de sahiptir.

En son üç boyutlu ses formatı olan DTS:X ses tasarımcısına 3D akustik ses boşluğunda ses elementlerini istediği yere koymasına izin veren obje bazlı ses kodlama özelliğidir ve baş üstü hoparlörler için baş döndürücü bir surround ses deneyimi sağlar. AVR-X3200W ayrıca DRS-HD Master Audio ve diğer DTS teknolojisi özelliklerine de sahiptir. DTS:X ve DTS Neural:X Upmixer 2015’in ilerleyen döneminde gelecek bir sürüm güncellemesi ile aktif hale gelecek.

Gelişmiş Dört Çekirdekli 32-bit DSP İşlemci

Gelişmiş dört çekirdekli 32-bit DSP işlemciyle güçlendirilen AVR-X3200W Dolby Atmos ve DTS:X kod çözümü, Audyssey MultEQ XT oda akustik düzeltme, bas yönetimi ve DSP surround simülasyonunu da içeren çok başlıklı işlemci görevlerini kolaylıkla yerine getirir. İşlemci 4 300-MHz DSP çekirdek sayesinde saniyede bir milyar işlemin üstünde işlemle müthiş bir programlama gücü ortaya koyar.

Dahili Bluetooth & Wi-Fi; Müzik Yayını, AirPlay

Bluetooth & Wi-Fi kablosuz yayın bağlantısı özellikli AVR-X3200W en yoğun radyo frekans alanlarında bile kesintisiz ve hatasız yayın için çift diversity anten alıcı-verici sistemine sahiptir. Ev kablosuz ağınıza (veya RJ-45 Ethernet LAN portuyla kablolu bağlantıyla) internete bağlanın ve Pandora, SiriusXM ve Spotify Connect yayın servislerindeki sevdiğiniz şarkılarla birlikte binlerce internet radyo istasyonunun keyfini çıkartın.

AirPlay ile iPod Touch, iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarınızdaki dilediğiniz şarkıları çalabilirsiniz. AVR-X3200W buna ek olarak PC ve Mac ile uyumlu olmak adına DLNA 1.5 sertifikalıdır. Denon AVR Remote uygulaması ile AVR-X3200W’ü dilediğiniz iOS ve Android cihazınızla kolayca yönetebilirsiniz.

En son HDMI 2.0a Bağlantısı, HDCP 2.2 uyumu, ISF sertifikası
Gelecek için hazırlanan AVR-X3200W tüm 8 girişiyle en son HDMI 2.0a ve HDCP 2.2 spesifikasyonlarıyla tam uyumlu gelişmiş video bölümüne sahiptir. Her girişteki 4K Ultra HD 60Hz video, 4:4:4 Pure Color alt örnekleme, High Dinamik Range (HDR) ve 21:9 video, 3D ve BT.2020 direkt geçiş desteğiyle AVR-X3200W Blu-ray disk oynatıcıların, set üstü cihazlarının ve diğer 4K Ultra HD kaynakların yeni jenerasyonuna hazır durumdadır.

Video işlemcisi standart çözünürlüklü ve yüksek çözünürlüklü analog ve dijital video içeriğini yeniden kodlayıp 4K Ultra HD’ye çevirme özelliğiyle sevdiğiniz eski kaynaklara yeni bir hayat katar.

Ek olarak Imaging Science Foundation sertifikasıyla AVR-X3200W ISF Gün ve ISF Night video modlarıyla birlikte tam takım video kalibrasyon modlarına (ISF teknisyeninin kullanımı için) sahiptir.

Eco Moduyla Güçlü 7 Kanallı Ayrı Amplifikatör

Kanal başına 105 watt ile (20Hz~20kHz, .08%THD, 8 ohm), AVR-X3200W düşük empedanslı 4 ohm hoparlörler ile uyumuyla birlikte yüksek akımlı ayrı güç cihazlarıyla tüm 7 kanal için özdeş amplifikatör yapısı özelliklidir. Gelişmiş Eco modu otomatik ayarıyla optimum güç çıkış verimliliği için amplifikatör bölümünü düzenleyerek güçlü bir dinleme deneyimi sağlarken enerji tasarrufu sağlar.

Akıllı TV Bağlantısı

Akıllı TV’nizdeki HDMI CEC (tüketici elektronikleri kontrolü) işlevi aracılığıyla Denon AVR’nizi Akıllı TV’nizin uzaktan kumandasıyla yönetebilirsiniz. Alıcınızdaki “HDMI Control” seçeneğini “On” olarak ayarlayarak Denon AVR’nizi Akıllı TV kumandanızla yönetmeye başlayabilirsiniz. Smart Menu ana ekranı kaynak ve surround mod seçimlerine, AVR ayar menüsüne ve 4 Hızlı Seçim’e hızlı ulaşımınızı sağlar.

Kolay Kurulum, Kolay Kullanım

Hızlı Başlangıç kılavuzunın yanında özel Kurulum Asistanı aracılığıyla AVR-X3200W kolayca ve hızlıca bağlayabilir ve ayarlarını değiştirebilirsiniz. Kurulum Asistanı size net ekran grafikleri ve açıklamalarıyla işlem yaptırarak kendi ekipman durumunuza göre olabilecek en iyi ses kalitesi için kritik sistem ayarlarınızı optimize eder.

Audyssey Silver DSP Suite

Denon Audyssey’in gelişmiş DSP ses algoritmalarını benimseyen ilk A/V alıcı üreticisidir ve geçmişten bugüne en çok Audyssey ekli bileşeni piyasaya süren ekip olduk. AVR-X3200W MultEQ XT, Dinamik EQ ve Dinamik Volume DSP fonksiyonlarının tamamını içeren Audyssey Silver Suite özelliklerine sahiptir.

Audyssey MultEQ XT otomatik oda akustik ölçümü ve düzeltme sistemi en pürüzsüz en doğal ton dengesi için odanızın akustiğini ölçerek hoparlörleriniz ile eşler. MultEQ XT ana ve uydu hoparlörler için 8 ölçüm noktasına kadar, temel MultEQ sistemine kıyasla 8 kez daha fazla çözünürlük sağlayan daha büyük filtre hassasiyeti sunar.

Audyssey Dinamik EQ sürekli ton dengesi ayarı için gelişmiş psikoakustik algoritmalarını kullanır. Böylece en düşük seviyelerdeki sesleri bile tüm alanda duyarsınız. Ayrıca Audyssey Dinamik Volume özellikle sesli reklamlar için rahatsız edici ses zıplamalarını düzenler.

Çok Kaynaklı – Çok Odalı

Ana odada bir kaynağın keyfini çıakrtırken diğer odada farklı bir kaynağı dinleyin. İkinci alan dinlemesini güçlendirmek için uygun amplifikatör kanallarının ikisine stereo hoparlör çiftini bağlama imkanınız vardır veya stereo pre-amp çıkışları aracılığıyla 2.alanı bağlayabilirsiniz. AVR-X3200W’nun çiftli HDMI çıkışı özelliğiyle 2.alanı HDMI aracılığıyla da bağlayabilirsiniz.

Çift Subwoofer Çıkışı

Tek subwoofer ile oda modlarına ve rezonanslarına bağlı olarak derin bas aralığında frekans tepkisi odanın farklı alanlarına göre sıklıkla büyük farklar içerir. 2 subwoofer’ı bağlayıp onları farklı alanlara koyarak odanın her yerindeki ortalama tepkiye bağlı olarak daha sabit ton dengesi ile üstün bas tepkisinin keyfini çıkaracaksınız.

Renk Kodlu 4 Yönlü Hoparlör Terminalleri

Yüksek kaliteli hoparlör terminalleri tekli fişleri de içeren bir miktar hoparlör kablo başlıklarını yönetme kabiliyetine sahip çok bağlantı özelliklidir. İlk seferde doğru bağlantıyı sağlamak için renk kodludur ve renk kodlu hoparlör etiketleri de içindedir.

Pratik USB Portu

Ön paneldeki pratik USB portu iPod touch, iPhone, iPad’ten direkt ses aktarmanızı sağlarken aynı anda cihazınızı şarj etmenize de imkan verir.

MP3 ve WAV dosyalarını dinlemek için USB sürücünüzü de bağlayabilirsiniz. Ayrıca AVR-X3200W DSD (2.8 MHz) ve kayıpsız FLAC kod çözücüyü (24bit – 192-kHz’ye kadar) içeren yüksek çözünürlüklü ses dosyaları ile uyumludur.

Kolay Kullanımlı Hızlı Seçim Fonksiyonları

AVR-X3200W ön paneldeki ve ergonomik uzaktan kumandadaki 4 Hızlı Seçim fonksiyon tuşları ile sevdiğiniz kaynakları hızlıca seçebilirsiniz. Ve Hızlı Seçim fonksiyonu her bir seçim için tercih edilen ses ayarlarını hatırlar.

Denon HEOS Link IP Kontrolü

Denon’un alkışlanan HEOS tüm ev ses sistemi, çok odalı çok kaynaklı ses yayını özelliğine sahiptir ve AVR-X3200W HEOS Link ile IP kontrol özelliği sunar. Böylece alıcınızı HEOS uygulaması ile kontrol edebilirsiniz.

Harici Kontrol Özellikleri

Özel entegrasyon ile dost A/V bileşenlerinden oluşan Denon IN-Command serisinin parçası olan AVR-X3200W gelişmiş kontrol özellikleri ile 3.parti ve özel entegrasyon çözümleriyle uyumluluk sağlayan özellik seçeneklerine sahiptir.

Ev sinema sisteminizin diğer bileşenleriyle uzaktan kumanda uyumu için AVR-X3200W 12V çıkışla birlikte ön panelde uzaktan kumanda giriş ve çıkış özelliklidir.

AVR-X3200W kablolu LAN bağlantısı veya Wi-Fi kablosuz bağlantılı IP kontrolü ile ağdaki bilgisayar ile ayarlanabilir ve kullanılabilir. Harici ev otomasyonu ve kontrol ekipmanına direkt bağlantı için AVR-X3200W RS-232C seri portuna sahiptir.

AVR-X3200W ayrıca Control4 SDDP (Simple Device Detection Protocol) ve Crestron Connected sertifikası özelliğiyle Control4 ve Crestron ev otomasyonu ekipmanı ile hızlı ve çabuk entegrasyon sağlar.

Özellikler

DTS HD Master / DTS:X o / (update)
DTS Neo:X / DTS Neural:X - / o (7ch)(update)
Auro 3D -
Audyssey DSX o
Multichannel Stereo o
max. number of processing (preamp) channels 9,2
Mono Block Power Amp Construction -
Discrete Power Amplifier o
D.D.S.C. HD Digital -
Pure Direct o
High Grade Audio Components o
Clock Jitter Reducer -
Alpha Processing -
Denon Link HD -
Audyssey MultEQ XT
Audyssey Dinamik EQ / Dinamik Volume o / o
Audyssey LFC -
Compressed Audio Restorer o
DLNA Certified o (v1.5)
Lossy formats MP3 / WMA / AAC o / o / o
Lossless formats FLAC / ALAC / WAV o / o / o
FLAC HD 192/24 o
WAV 192/24 o
AIFF 192/24 o
ALAC 96/24 o
DSD o
Gapless playback o (FLAC, WAV, AIFF, ALAC, DSD)
Photo streaming (JPEG) o
AirPlay audio streaming o
Windows PlayTo / Windows8 certified o / o
Internet Radio (vTuner) o
Spotify* o (connect)
Compatible with Remote APP for Smart Phones Android/iOS
Compatible with Remote APP for Tablets Android/iOS
Ethernet o
WiFi o
Bluetooth o
HDMI Girişler Arka / Ön 7/1
HDCP2.2 support Android/iOS
HDMI Çıkışlar main / zone 1/1
Video conversion Analog -> HDMI o
Analogue to HDMI scaling o (up to 4k 60/50Hz)
HDMI to HDMI scaling o (up to 4k 60/50Hz)
GUI Overlay on HDMI o
InstaPrevue -
3D signal pass-through o
4k signal pass-through / scaling / GUI overlay o / o / o
4k 60Hz pass-through o
HDMI pass-through in standby mode o
Picture adjust / Noise reduction o / o
CEC o
DSD Audio Çalabilme o
Audio Return Channel o
Auto LipSync o
Multiroom zones 2
Zone audio Kaynak: HDMI / opt, koax / Network, USB / analog o (2ch) / o (2ch) / o / o
Zone Audio Çıkış: Speaker / Preout o / o
Zone HDMI Çıkış HDMI Kaynak o
IP control / RS232 control / Web control / App control o / o / o / o
Remote In / Out o / o
DC Trigger output 1
Otomatik Hoparlör Ayar Mikrofonu Audyssey MultEQ XT
FL Display 1 line
Graphic User Arayüz - GUI Gelişmiş
GUI languages 9
Setup Assistent o
Firmware Update by Network / USB o / o
Variable cross over o
Optimize Bass Yönlendirme o
Bass Sync -
Otomatik Kapanma o
Eco Mode o
Uyku Zamanlayıcısı o
Composite Giriş / Çıkış 3 / -
Component Giriş / Çıkış 2 / -
HDMI Giriş / Çıkış 7+1 / 2
Multi-Room Video Çıkışı: Video / HDMI - / o
Analogue Giriş / Çıkış 5 / -
Phono (MM) Giriş -
Digital Optical Giriş / Çıkış 2 / -
Digital Coaxial Giriş / Çıkış 2 / -
Multi-Room Çıkışı: analog / digital 1 / -
Multichannel Pre Out / Main In o (7.2) / -
Subwoofer Çıkış 2
7.1 multichannel Giriş -
Hoparlör Terminal: Gold plated screw / regular screw - / o
Hoparlör Terminal Sayısı 7
Speaker A / B assignable
Bi-amp Sürücü assignable
Multi-Room Speaker Terminal assignable
Ön Girişler: Audio / Composite / Digital (Opt) / HDMI / USB o / o / - / o / o
USB Audio / Made for iPod / Works with iPhone o / o / o
Güç Amp Sayısı 7
Çıkış Gücü (6 ohm, 1 kHz, 1% 1ch Drive) 180 W
Çıkış Gücü (6 ohm, 1 kHz, 0.7% 2ch Drive) 135 W
Çıkış Gücü (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2ch Drive) 105 W
FM Radyo RDS o
Mevcut renkler: Black / Premium Silver o / -
Metal Ön Panel -
Sistem Uzaktan Kumanda RC-1192
Pre-programmed / Learnable / LCD Display - / - / -
Güç Tüketimi 600 W
Güç Tüketimi No-Sound (Eco on / off) in W 45 W / 80 W
Standby Bekleme Tüketimi 0.1 W
CEC Standby Bekleme Tüketimi 0.5 W
Network Standby Bekleme Tüketimi 2.7 W
Ölçüler (W x H x D) in mm 434 x 167 x 388 (434 x 237 x 388 with antenna dikey)
Ağırlık 11.3 kg

Ürün Yorumları