Compo 1861 Sardunya Topragı 80lıtre Toprak

Compo 1861 Sardunya Topragı 80lıtre

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 794784)

COMPO 1861 SARDUNYA TOPRAGI 80LITRE


Compo Sana® sardunyalar için özel toprak
80 lt

Sardunya toprağı; sardunyalarınızın güçlü ve sağlıklı büyümesini için geliştirilmiş özel toprak karışımıdır ve toprak değişiminden sonra ki gerekli besini 4-6 hafta boyunca sardunyanıza sağlar. Compo sana sardunya toprağını sadece sardunyalarınız için değil balkon ve terastaki tüm çiçekli bitkileriniz için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sardunya toprağı içinde hızlı etki veren yavaş yarayışlı gübre bulunur. Özel gübre ilk 6 hafta boyunca tüm önemli temel besin maddelerini ve iz elementleri bitkiye temin ederek hem bitkinin toprak değişiminde yaşadığı şoku hafifletir hem de mükemmel bir gelişme ortamı sağlayarak kolayca yeni kök ve sürgünler vermesini teşvik eder. Bu süreç içinde toprağa ek gübre vermeye gerek yoktur. Uzun zaman giden yavaş yarayışlı bu gübre, özellikle yaz ayları bitkileri için tasarlanmış olup bitkinin su alımını ve toprağın su tutumunu artırır.

Özel sardunya toprağı içinde, saksının daha uzun süre nemini koruması için geliştirilen Hydro-kick, dikili sardunyanın daha iyi kök gelişimini sağlayarak besinleri kolalıkla alıp çiçeklenmesini sağlayan compo-plus vardır.

Sardunyalarınızın daha bol çiçeklenmesini istiyorsanız gübre ürünlerimizi inceleyiniz.

Compo Sana® toprak ürünleri farklıdır. Saksılarını herhangi bir torfla doldurmak isteyenler için değil, sağlıklı ve bol çiçeklenen bitkiler yetiştirmek isteyenler için geliştirilmiş, en üst kalitede toprak ürünleridir.

Compo toprakları yalnız doğal temelli klasik maddelerden değil, aynızamanda Agrosil ve Hygroperl de içerir. Agrosil toprağı havalandırmış bir yapıya sokarken, Hygroperl ise toprağın su ve havayı verimli bir şekilde köklere ulaştırılmasını sağlar. Böylece bitkinin kökleri daha çabuk gelişir. Unutmayın sağlıklı kök; sağlıklı bitki, daha fazla ve daha iri çiçekler demektir.

Tercihen her yıl; en geç 2 senede bir; ilkbahar veya sonbahar aylarında bitkilerinizin saksılarını değiştirin. Saksı değişiminde kullanacağınız Compo toprakların yumuşak ve havalandırılmış yapısı bitkiler için mükemmel bir büyüme ortamı sağlar.

Compo topraklarda bulunan özel gübreler saksı değişiminden sonraki 4-6 hafta boyunca bitkilerinizin ihtiyacını karşılayacak miktardadır. Takip eden dönemde bitkilerinizin bakımı için 2 hafta da bir sıvı gübrelerle toprağınızı beslemek ya da sezon boyunca besin sağlayacak akıllı gübreler ve yavaş yarayışlı gübreler kullanmak yerinde olacaktır.

Saksı toprağınızı değiştirirken:

Saksı değişimi için daima eski saksınızdan 2-4 cm daha büyük bir saksı seçin. Saksı değişimlerinde bitkinin içinde bulunduğu saksıdan çok daha büyük bir saksıya bitkiyi almak doğru değildir. Toprak değişimi yaparken bitkinin köklerini budayın ve iyice ıslatın.

Yeni saksınızın 3/4 ünü Compo toprakla doldurup, bitkiyi yerleştirin ve üstünü yine Compo toprakla doldurun. Unutmayın işin sırrı bitkinin kökleri ile toprak arasında hava boşluğu kalmamasıdır. Hava boşluğu kalmaması için hafifçe toprağa bastırın ve sulayın. Saksı değişiminden sonra bitkinizi bir kaç gün direk güneş ışığından uzak tutun. Aydınlık ve tercihen serin bir ortam bitkiye yeni toprağına alışması ve kök salması için fırsat verecektir.

Ürün Yorumları