Compo 1602 Bonzai Toprağı 5Lt Toprak

Compo 1602 Bonzai Toprağı 5Lt

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 794799)


Compo Sana® bonsai toprağı
5 litre

Compo Sana® bonsai toprağı, yüksek kalite siyah torftan üretilmiştir. İçeriğine bonsailerin sağlıklı kök gelişimleri için gerekli elementler doğru oranlarda karıştırılmıştır. Yapısı, toprak içinde oksijenin, gübrenin homojen dağılıp dolaşmasına imkan verir ve kök gelişimini destekler.

İçeriğinde bulunan kil, bitkinin suyu daha sağlıklı almasını sağlarken, kuvarz kumu drenajı destekleyerek fazla suyun tahliyesini hızlandırır. Siyah torf özellikle saksı değişimi yapılan bonsailarin ilk haftalarında yaşadıkları şoku azaltarak sağlıklı gelişime devamı destekler.

Teknik biligileri:

 • Temel: Peat, kuvarz kum, kil, tarım kireci ve besinler.
 • pH (CaCl2): 5.0 to 6.5
 • Tuzluluk (KCl) g / l <2.0.
 • Besin reçetesi: 80-250 mg / l Nitrojen (N), 80-280 mg / l fosfor (P2O5) and 100-350 mg / l potasyum oxide (K2O)
 • ** 4-6 hafta boyunca ek besin katkısı istemez.

  Compo Sana® toprak ürünleri farklıdır. Saksılarını herhangi bir torfla doldurmak isteyenler için değil, sağlıklı ve bol çiçeklenen bitkiler yetiştirmek isteyenler için geliştirilmiş, en üst kalitede toprak ürünleridir.

  Compo toprakları yalnız doğal temelli klasik maddelerden değil, aynızamanda Agrosil ve Hygroperl de içerir. Agrosil toprağı havalandırmış bir yapıya sokarken, Hygroperl ise toprağın su ve havayı verimli bir şekilde köklere ulaştırılmasını sağlar. Böylece bitkinin kökleri daha çabuk gelişir. Unutmayın sağlıklı kök; sağlıklı bitki, daha fazla ve daha iri çiçekler demektir.

  Tercihen her yıl; en geç 2 senede bir; ilkbahar veya sonbahar aylarında bitkilerinizin saksılarını değiştirin. Saksı değişiminde kullanacağınız Compo toprakların yumuşak ve havalandırılmış yapısı bitkiler için mükemmel bir büyüme ortamı sağlar.

  Compo topraklarda bulunan özel gübreler saksı değişiminden sonraki 4-6 hafta boyunca bitkilerinizin ihtiyacını karşılayacak miktardadır. Takip eden dönemde bitkilerinizin bakımı için 2 hafta da bir sıvı gübrelerle toprağınızı beslemek ya da sezon boyunca besin sağlayacak akıllı gübreler ve yavaş yarayışlı gübreler kullanmak yerinde olacaktır.

  Saksı toprağınızı değiştirirken:

  Saksı değişimi için daima eski saksınızdan 2-4 cm daha büyük bir saksı seçin. Saksı değişimlerinde bitkinin içinde bulunduğu saksıdan çok daha büyük bir saksıya bitkiyi almak doğru değildir. Toprak değişimi yaparken bitkinin köklerini budayın ve iyice ıslatın.

  Yeni saksınızın 3/4 ünü Compo toprakla doldurup, bitkiyi yerleştirin ve üstünü yine Compo toprakla doldurun. Unutmayın işin sırrı bitkinin kökleri ile toprak arasında hava boşluğu kalmamasıdır. Hava boşluğu kalmaması için hafifçe toprağa bastırın ve sulayın. Saksı değişiminden sonra bitkinizi bir kaç gün direk güneş ışığından uzak tutun. Aydınlık ve tercihen serin bir ortam bitkiye yeni toprağına alışması ve kök salması için fırsat verecektir.

  #compokampanya#

  Ürün Yorumları