Compo 1451 Yesıl Bıtkıler Icın (20lt) Toprak

Compo 1451 Yesıl Bıtkıler Icın (20lt)

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 794793)

COMPO 1451 YESIL BITKILER ICIN TOPRAK(20LT)


Compo Sana® salon bitkileri ve yeşil yapraklı bitkiler için özel toprak
20 lt

Compo sana salon bitkileri ve yeşil yapraklı bitkiler için geliştirilmiş özel topraktır. Hızlı etkili fakat yavaş yarayışlı özel gübre içeren toprak tam 6 hafta boyunca saksı toprağı değişiminden sonra ek gübreleme gerekmeden bitkinizi besler. Toprak değişiminin hemen ardında bitkinizde gözlemleyebileceğiniz sağlıklı gelişimi 6 haftadan sonrada devam ettirmek için, akıllı gübreler kategorisinden uygun gübreleri temin edebilirsiniz.

Yeşil yapraklı bitkiler ve salon bitkileri için geliştirilmiş özel toprakrak, bu tür bitkilerin doğadaki yaşam alanlarını düşünülerek bir araya getirilmiş maddelerin karışımlarından oluşur. Optimal hava akımı ve su alışı sağlayarak ihtiyaç duydukları en üst düzeyde oksijeni köklere sağlayarak, yeterli suyu almalarını sağlar.

Özel karışım toprak salon ve yeşil yapraklı bitkiler haricinde çam ağaçlarında ve eğrelti otlarında da başarı ile kullanılır sağlıklı sonuçlar alınır.

Çiçeklerinizin daha bol çiçeklenmesini istiyorsanız gübre ürünlerimizi inceleyiniz.

Compo Sana® toprak ürünleri farklıdır. Saksılarını herhangi bir torfla doldurmak isteyenler için değil, sağlıklı ve bol çiçeklenen bitkiler yetiştirmek isteyenler için geliştirilmiş, en üst kalitede toprak ürünleridir.

Compo toprakları yalnız doğal temelli klasik maddelerden değil, aynızamanda Agrosil ve Hygroperl de içerir. Agrosil toprağı havalandırmış bir yapıya sokarken, Hygroperl ise toprağın su ve havayı verimli bir şekilde köklere ulaştırılmasını sağlar. Böylece bitkinin kökleri daha çabuk gelişir. Unutmayın sağlıklı kök; sağlıklı bitki, daha fazla ve daha iri çiçekler demektir.

Tercihen her yıl; en geç 2 senede bir; ilkbahar veya sonbahar aylarında bitkilerinizin saksılarını değiştirin. Saksı değişiminde kullanacağınız Compo toprakların yumuşak ve havalandırılmış yapısı bitkiler için mükemmel bir büyüme ortamı sağlar.

Compo topraklarda bulunan özel gübreler saksı değişiminden sonraki 4-6 hafta boyunca bitkilerinizin ihtiyacını karşılayacak miktardadır. Takip eden dönemde bitkilerinizin bakımı için 2 hafta da bir sıvı gübrelerle toprağınızı beslemek ya da sezon boyunca besin sağlayacak akıllı gübreler ve yavaş yarayışlı gübreler kullanmak yerinde olacaktır.

Saksı toprağınızı değiştirirken:

Saksı değişimi için daima eski saksınızdan 2-4 cm daha büyük bir saksı seçin. Saksı değişimlerinde bitkinin içinde bulunduğu saksıdan çok daha büyük bir saksıya bitkiyi almak doğru değildir. Toprak değişimi yaparken bitkinin köklerini budayın ve iyice ıslatın.

Yeni saksınızın 3/4 ünü Compo toprakla doldurup, bitkiyi yerleştirin ve üstünü yine Compo toprakla doldurun. Unutmayın işin sırrı bitkinin kökleri ile toprak arasında hava boşluğu kalmamasıdır. Hava boşluğu kalmaması için hafifçe toprağa bastırın ve sulayın. Saksı değişiminden sonra bitkinizi bir kaç gün direk güneş ışığından uzak tutun. Aydınlık ve tercihen serin bir ortam bitkiye yeni toprağına alışması ve kök salması için fırsat verecektir.

Ürün Yorumları