CD/DVD

CD/DVD Fiyatları ve Modelleri

CD - DVD ve Blu-Ray Çeşitleri

Yazdırmak istediğiniz veri boyutuna göre boş medya materyalleri CD, DVD ve Blu-Ray disklerden birini tercih edebilirsiniz. Eğer düşükboyutlu dosyalar yazdıracaksınız 700 MB’lik veri yazdırılabilme kapasitesiyle CD-R diskleri tercih edebilirsiniz. Bir defa yazılabilir özellikli CD-Rdisklerin yanı sıra tercihinizi silinip yeniden yazmayı mümkün kılan birden çok yazılabilir CD-RW boş medyalarından yana da kullanabilirsiniz. Daha büyükboyutlu medyalar için DVD-R diskler 4.7 GB kadar alan sunar.

Aynı şekilde DVD disklerde de DVD-RW türlerini seçerek aynı diske birden çok defa veri kaydedebilirsiniz. Çift katmanlı DVD diskler ile hafıza alanınızı da8.5 GB’a kadar genişletebilirsiniz. Verileriniz daha büyük boyutlardaysa ve onları Blu-Ray kalitesiyle arşivlemek istiyorsanız 15 GB’dan 100 GB’a kadargenişleyen veri kapasiteleriyle Blu-Ray diskleri kullanabilirsiniz. Tek katmanlı Blu-Ray’lerin yanı sıra çift katman özellikli Blu-Ray disklerine deburadan ulaşabilirsiniz. Bir kere yazmak istediğiniz veriler için BD-R diskler uygunken yeniden yazmak için BD-RE diskleri tercih edebilirsiniz.

CD - DVD ve Blu-Ray ile Medya Kitaplığınızı Oluşturun

Bilgisayarınızda yer işgal etmesini istemediğiniz ama silmeye de kıyamadığınız tüm verilerinizi CD, DVD ve Blu-Ray disklere kaydederek saklayabilir, kendifilm arşivinizi, müzik arşivinizi oluşturabilir veya tüm fotoğraf ve belgelerinizi bu şekilde depolayabilirsiniz. Sakladığınız verileriniziCD zarfları, CD & DVD çantaları veya raflarında muhafaza edebilir ve kendi medya kitaplığınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca sunumdosyalarınıza portfolyonuzu eklemek için de verinizin boyutuna göre bir boş medyayı bu kategoriden seçebilirsiniz. Bilgisayarınızla birlikte kullanacağınıztüm CD, DVD ve Blu-Ray ürünlerine Webdenal kalitesi ve güvencesiyle cazip fiyat avantajıyla hemen sahip olabilirsiniz.