• Audiolab M-DAC+ Amfi / Amplifikatör

Audiolab M-DAC+ Amfi / Amplifikatör

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 930589)

Audiolab M-DAC+

İngiltere'nin en çok satan, en popüler DAC'ı artık çok daha iyi.

Yeni M-DAC+ yüksek performanslı ve çok yönlü kullanıma izin veren bir digital analog çeviricidir. HiFi sistemlerde veya masa üstü ( laptop,iphone, ipad, kulaklık vb ) kullanım için dizayn edilmiştir. Odyofil kalite klas A digital pre amplifikatör modülü ile ayrıca pre amplifikatöre ihtiyaç duymadan direk güç amplifikatörüne bağlanabilir. Ayrıca sabit çıkış voltajı ile pre amplifikatöre veya entegre sistemlere kalitesinden ödün vermeden bağlama imkanı vardır. Tüm bu esnek yapısının yanında kulaklıklarla kullanımı için yüksek kaliteli kulaklık çıkışı mevcuttur.

Ürün CinsiDijital Analog Çevirici
DACESS Sabre32 9018 chip
Örnekleme Oranı24-bit / 192kHz (Optical, Coaxial, AES)
32-bit / 384kHz (USB)
2.8MHz (DSD64), 5.6MHz (DSD128), 11.2MHz (DSD256)
Dijital Girişler2 x Coaxial, 2 x Toslink Optical, 1 x AES/EBU, 1 x USB for PC USB, 1x USB for iPod/iPhone/iPad
Dijital Çıkışlar1x Coaxial, 1 x Toslink Optical
Çıkış VoltajıBalanced: 4.5V RMS 
Unbalanced: 2.25V RMS
Çıkış EmpedansıBalanced: 20Ω 
Unbalanced: 10Ω
Toplam Harmonik Bozulma (1kHz 0dB 20Hz - 20kHz A wtd)<0.002%
Frekans Cevabı20Hz - 20KHz (± 0.2dB)
Sinyal Gürültü OranıRCA: > -115dB, XLR: > -120dB
Dinamik AralıkRCA: > 115dB, XLR: > 120dB
Çapraz Karışma ( Cross talk )RCA: > 120dB, XLR: > 130dB
Ölçüler ( mm )114 mm x 247 mm x 292 mm
Net Ağırlık3.7 kg

Klasiğin Yeni Tanımı

Yeni M-DAC+ nedir ?

Orjinal M-DAC 2011 sonbaharında satışa çıktıktan kısa bir süre sonra popüler mecralardan ( What Hi-Fi?, Hi-Fi Choice, EISA vb ) sayısız ödül ve övgü aldı. Senenin en iyi ürünü seçildi ve çıktığı tarihten itibaren pazarın en popüler ürünü oldu. Muhtemelen şimdiye kadar en fazla eleştirel beğeni toplayan DAC oldu.

Orjinal modelin son 4 yıldaki popülerliği göz önüne alındığında; günümüz popüler dosya formatlarına göre yeniden tanımlanması kaçınılmaz oldu. Orjinalde sevilen her detayı koruyarak klasiği modern şekilde yeniledik.

Yeni modelimiz piyasaya çıkar çıkmaz What Hifi tarafından aşağıdaki sözlerle tanımlandı.

 “The Audiolab M-DAC+ gets an awful lot right – so much, in fact, it comfortably justifies its ‘+’ designation”. ~ What Hi-Fi? Sound and Vision, June 2016

Yüksek Kaliteli DAC Devresi

Orjinal M-DAC gibi M-DAC+ piyasada en çok saygı duyulan 32 Bit ES9018 Sabre Reference DAC modülünü kullanır. Bu modül kullandığımız diğer yüksek performansı teknolojiler ile birleştiğinde ( discrete master clock to minimise jitter, coupled with extensive time domain isolation. A JFET Class A output stage ) kendi fiyat kategorisindeki Dacları kolayca gerisinde bırakıyor.

DSD ile Yüksek Performans

M-DAC+'ın kapağının altında performansla ilgili çok fazla güncelleme var. Yeni M-DAC+ artık 32-bit/384kHz'e kadar olan dosyaları usb bağlantısı üstünden  çalabiliyor.

Bu mevcut yüksek çözünürlüklü müzik formatlarının bir çoğunun gerektirdiğiden daha yüksek bir spesifikasyondur.

Usb girişi ayrıca DSD dosyalarını da ( Super Audio Cdlerle tanımaya başladığımız DSD formatı ) DSD64, DSD128 and DSD256 formatlarında destekler. Bu önemli bir eklentidir; çünkü DSD gelişmekte olan yüksek çözünürlüklü dijital medya pazarında önemli bir rol oynamaktadır.

Tüm Kaynaklar ve Tercihler İçin Ayarlanabilir Ses

Dijital ses teknolojisi ilerledikçe, seslerin yeniden yapılandırma karekterleri daha önemli hale gelmiştir.

Klasik M-DAC'ta olduğu gibi yeni M-DAC+'ta kullanıcı tarafından seçilebilen filtrelerle en uygun optimum dinleme modunu sunar. Bu filtre ayarları ile kullanıcı, sistem konfigürasyonuna, dijital dosya kalitesine veya müzik tecrübesine  ve zevkine bağlı olarak kendi tercihine uyacak şekilde ses çıkış performansını ayarlıyabilir. PCM  için 7 farklı seçenek ve DSD için + 4 tane daha seçenek sunarken zevkinize ve sistem bileşenlerinize göre tercihler yapmanıza olanak sağlar.

Geliştirilmiş Sonik Performans

M-DAC+ ta çok önemli yeniliklerden bir de güç kaynağıyla ilgilidir. Tamamen yenilenen güç kaynağını kullanabilmek için M-DAC+ şasesi yükseltilmiş ve derinliği arttırılmıştır. Hassas sarılmış toroidal transformatör, ayrı ayrı analog ve dijital düzeltme aşamalarını beslemek için çoklu sargılar kullanır. 

Güç kaynağının farklı bölümleri, herhangi bir çapraz geçiş girişimini minimuma indirgemek için DAC'nin farklı alanlarına gerekli beslemeyi sağlar.

Sonuç, Audiolab mühendislerinin bir DAC için belirledikleri en yüksek performanslı güç kaynağıdır ve bunun M-DAC+ ses kalitesine etkisi çok fazladır.

Ürün Yorumları