• Asus Z97-PRO Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart
 • Asus Z97-PRO Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart
 • Asus Z97-PRO Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart
Asus Z97-PRO Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart Asus Z97-PRO Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart Asus Z97-PRO Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart

Asus Z97-PRO Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart

Asus Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 686999)

Asus Z97-pro(wi-fi Ac) Ddr3 Glan Vga Dvi Hdmi Dp Usb3 Anakart

yüksek performans

tek tıkla tam sistem optimizasyonu

sağlam hız aşırtma, enerji tasarrufu, dijital güç, özelleştirilmiş fan kontrolü, uyarlanmış ağ bağlantısı ve ses ayarları elde edin.

tüm karmaşık ayarları tek bir tıkla halledin. asus 5 yönlü optimizasyon ile bilgisayarınız çok daha akıllı. sisteminizin temel yönlerini gerçek zamanlı kullanıma göre dinamik olarak optimize eder; böylece üstün işlemci performansı, günlük enerji tasarrufui son derece kararlı dijital güç, sessiz ve serin fanlar ve hatta kullandığınız uygulamalara göre özelleştirilmiş ağ trafiği ve ses ayarları elde edersiniz. kısacası, 5 yönlü optimizasyon ile bilgisayarınız oyun, eğlence, üretkenlik ve diğer her şey için mükemmel hale gelir!

 • oyunlar yüksek performans, öncelikli bant genişliği ve canlı seslerle hızlı ve kusursuz biçimde çalışır
 • fanlar günlük bilgisayar işlemlerinde fısıltı kadar sessiz çalışır, oyun oynarken ise üstün soğutma sağlarlar
 • filmler takılma olmadan oynar
 • enerji israfı azaldığından paradan tasarruf edersiniz

overclocked cpu*

extreme quiet mode

away mode**


*test yapılandırması: intel lga1150 i7-4770k | z97-deluxe | delta aub0812vh | avexir 1600 avd3u16001104g-4ci x 2 | en9600gt mg/htdp/512md2/a x 1 | seagate st500dm002-500g x 1


**intel lga1150 i7-4765t 35w | z97-deluxe | sandisk ssd 64 gb | super flower_sf-350p14xe_350w | asus pa238q 23” | kingston khx1600c9d3lk2/8gx

üstün soğutma ve sessizlik için gelişmiş fan kontrolleri

fan xpert 3

fan xpert 3, 4-pinli/3-pinli işlemci ve kasa fanı kontrollerini tek bir yerde toplar. fanların özelliklerini tarayarak her biri için termal sensörler tarafından algılanan alanlara özel sıcaklılara dayanan özel ayarlar sağlar. böylece tüm fanların en üstün soğutma performansı ve düşük gürültü dengesi sağlanmış olur. fan xpert 3, hem işlemci hem de kasa fanları için donanım seviyesinde pwm/dc kombo modunu destekler. üstelik düşük yük durumunda ekstra sessiz ve enerji tasarruflu çalışma performansı sağlamak için işlemci fanı hızını varsayılan minimum değerin altına indirebilir.

sıradaki sayfa >

ünlü uefi bios

fare tarafından en kusursuz ve kolay kontrol edilebilen grafik bios, daha da etkileyici olacak biçimde geliştirildi. ister acemi bir kullanıcı ister deneyimli bir hız aşırtmacı olun, ez ve advanced (gelişmiş) modları ile yapmak istediklerinizi hızla ve kolayca bulabilirsiniz.

map to myfavorite: hızla ayar seçeneklerini bulun ve tercih ettiğiniz araçları myfavorites (sık kullanılanlarım) listenize ekleyin!

ez tuning wizard – oc and raid: donanımınızı seçin ve senaryoları kullanarak sistem performansınızı ayarlayın ya da verileri daha hızlı almak ve yedeklemek için raid yapılandırmanızı düzenleyin!

ez xmp dram performansınızı tek tıkla arttırın

sezgisel grafik fan kontrolü: fare ile kavis çizerek her bir fana ayrı olarak ince ayar yapın!

gerçek zamanlı donanım takibi: sisteminizin önemli parçalarından anında bilgi almanın avantajlarından faydalanın!

ez mode

 • fan profile: anında soğutma için ayrıntılı işlemci ve kasa fanı bilgileri!
 • sata information: cihazları kolayca tanıyabilmeniz için sata portlarını ayrıntılarıyla birlikte görüntüler.
 • fast clock adjustment: saati ve tarihi değiştirmek için fare kontrollerini kullanın!
 • ez xmp: dram performansınızı tek tıkla arttırın!

advanced (gelişmiş) mod

 • shortcut: enter tuşuna basarak sık kullandığınız ayarlar için kısayol oluşturun veya varolan bir kısayolu seçip f4'e basarak doğrudan oraya gidin!
 • quick notes: hızla ve pratik biçimde notlar alarak bios'la ilgili düşüncelerinizi kaydedin!
 • last modified log: son değişiklikleri takip ederek tercih ettiğiniz profilleri usb sürücüye kaydedin!
 • sata port renaming: daha kolay tanıyabilmek için sata portlarınızı yeniden adlandırın!

özel bellek hızı
aşırtma tasarımı

artık belleği to 3200 (oc) özel t-topology tasarımımız, gürültü ve sinyal yansımasını en aza indirerek tam yük altında üstün bellek hızı aşırtma yeteneği sunar. işlemciye eşit mesafede olan bellek kanalları, birden fazla bellek modülü üzerinde en dengeli kontrolü sağlar ve genel bellek uyumluluğunu arttırır.

ultra hızlı aktarım

sata express ile depolama
hızınızı geliştirin

sata express, iki adet pcie 2.0 hattından 10gbit/s veri aktarım hızı sağlayarak yakın gelecekte ihtiyaç duyulacak olan daha yüksek bant genişliği sorununu çözer. mevcut ssd'ler, 550mb/s tüketim yaparlar, bu sata 6gbit/s bağlantıları için doyum noktasına yakındır. iki sata sürücüsüne kadar geriye dönük uyumluluk sunan sata express, yeni nesil bağlantı standardıdır. sisteminizle birlikte geride kalmanızı önler.

m.2 ile sisteminizi hızlandırın

iki yerel pci express 2.0 bant genişliği ile m.2 10gbit/s'ye varan veri aktarım hızını destekler. bilgisayarınızın bütünüyle daha hızlı çalışmasını sağladığından işletim sistemi sürücüsü için mükemmel seçimdir. verilere daha da hızlı erişim sağlamak, uygulamaları otomatik olarak yenilemek ve uyku modundan saniyeler içinde çıkmayı sağlamak için intel® rapid storage teknolojisini destekler*!

*intel® rapid storage teknolojisi desteği için model özelliklerine bakınız

süper thunderbolt hızına çıkın

asus thunderboltex ii serisi, sisteminizi istediğiniz zaman thunderbold teknolojisine yükseltme esnekliği sunan ilk intel® sertifikalı thunderbolt™ 2 eklenti kartıdır. 20gbit/s'ye varan* çift yönlü aktarım hızlarının keyfini çıkarabilirsiniz; usb 3.0'dan dört kat (4x) daha hızlıdır! en yeni 4k/uhd ekranlarda son derece ayrıntılı görüntüler izlerken bir yandan da bant genişliğini sömüren aygıtları kullanmaya devam edebilirsiniz.

*gerçek performans, modellere göre farklılık gösterebilir.
*ayrı olarak satın alınabilir.

oyun senaryosu

daha hızlı oynayın, daha yükseğe çıkın!

turbo app

düşmanın uzaktan gelen ayak sesleri. döner, odaklanır ve silahınızla yaylım ateşine başlarsınız. sizin için bir zafer daha! bir oyuncu olarak, oyunun ancak en hızlı hareketlerle kazanılabileceğini biliyorsunuz ve bu yüzden asus'a özgü turbo uygulamasına ihtiyacınız var. turbo uygulaması, sevdiğiniz oyunlarda zaferinizi garantilemek için gereken her şeyi hızlandırmanızı sağlayan kullanımı kolay bir ayar paneli! hız aşırtma yapın, oyun verilerine ağınızda öncelik tanıyın ve olağanüstü net sesler ve oyun içi sohbet imkanı için ses ayarlarını optimize edin. tarihi kazananlar yazar, bu yüzden savaşa turbo uygulaması olmadan katılmayın.

hız arttırma ultra hızlı oyun performansı için kolay hız aşırtma

ağ bağlantısı hızlandırma gecikmesiz oyunlar için oyun verilerine öncelik tanıyın!

ses yükseltme kristal berraklığında sesler ve oyun içi sohbet için gelişmiş ses tasarımı!

sizi oyunun bir parçası haline getiren
kusursuz ses performansı

crystal sound 2

crystal sound 2, oyun oynamanız, sohbet etmeniz, film seyretmeniz veya sevdiğiniz müzikleri dinlemeniz için gereken ses ayarlarını bir çırpıda optimize eder. dahili fiziksel koruma, profesyonelce geliştirilmiş tasarım ve japon yapımı ses kapasitörleri ile operasyonel amplifikatörleri (op-amp) de içeren birinci sınıf bileşenler sayesinde olağanüstü netlikte ve doğrulukta ses çıkışı elde edilir. üstün seslerden oluşan yepyeni bir dünyayı keşfedin ve ona hükmetmeye hazır olun!

ses koruma: analog ile dijitalin kesin biçimde ayrılmasını sağlayarak çok yönlü parazitlerin oluşmasını büyük ölçüde azaltır

emi kalkanı ses kalitesini olumsuz etkileyen elektriksel gürültüyü önler

ses amplifikatörü kulaklık ve hoparlörler için sesi en yüksek kalitede yükseltir

benzersiz de-pop devre başlangıçta ortaya çıkan patlama gürültüsünü ses çıkışlarında azaltır

birinci sınıf japon yapımı ses kapasitörleri olağanüstü netlik ve ses doğruluğuna sahip sıcak, doğal ve sarmalayan ses performansı sunar.

özel yerleşim tasarımı sol ve sağ kanallardaki özel katmanlar hassas ses sinyallerinin kalitesini korur

oyuncular için çifte zafer!

yenilgi ile zaferi birbirlerinden ayıran an, milisaniyeler ile ölçülebilir. bu yüzden asus anakartlar size bağlantı önceliği sağlayan son teknoloji ürünü ağ teknolojisi ile donatıldı!

turbo lan

cfosspeed trafik biçimlendirme teknolojisine sahip turbo lan, sezgisel arayüzü ile gecikmeleri daha da azaltıyor. gecikme oranını hiçbir özel bilgiye gerek duymadan 1,45 kata kadar azaltmanızı sağlıyor! ince ayar yapmayı seviyorsanız daha uzman düzeyinde kontroller için advanced (gelişmiş) modu kullanabilirsiniz.

real-time speed monitor

grouping your own favorite list

set öncelik to speed up for your application

*testing configuration: intel® core™ i7-4770k cpu @ 3.50 ghz │ z97-deluxe │ transcend jm1600klh-16gk ddr3 1600mhz*2 │ windows win8.1 ultimate 64bit

intel® gigabit ethernet — oyunlar için işlemciniz ile daha da hızlanan en iyi seçim

daima daha hızlı ve sorunsuz oyun performansı. intel® gigabit ethernet, hem işlemciler ile doğrudan iletişim kurarak hem de yüksek tcp ve udp işlem hacmi sunarak çifte avantaj sağlıyor. bu, işlemcinin iş yükü önemli ölçüde azalttığından oyununuz için size daha fazla güç kalıyor.

2 kata kadar daha hızlı udp oyun verisi performansı

asus mühendisleri, intel gigabit ethernet'in oyun tepki hızı için hayati öneme sahip daha küçük (sub-256 bayt) udp veri paketleri ile ne kadar daha hızlı çalıştığını belirlemek için bağımsız bir ağ değerlendirmesi test aracı olan ixchariot 'u kullandılar. sonuç: z97, oyun verisi paketlerini rakip lan oyun teknolojilerine kıyasla iki kat (2x) daha hızlı aktarır!

 • çoklu-gpu desteği hem nvidia® sli™ hem de amd crossfirex™ desteği sunan z97 anakart, en yeni ekran kartlarının tüm gücünden yararlanabilmeniz için çoklu gpu kurulumlarını mümkün kılar.
 • 4k/ultra hd görsel mükemmeliyet hdmi veya displayport aracılığıyla 4096 x 2160'a varan 4k/uhd çözünürlüğü yerel olarak desteklenir —1080p (1920 x 1080) çözünürlükten dört kat daha fazla piksel ile olağanüstü net, ayrıntılı ve gerçekçi görüntüler sunulur.
 • üç ekranla çalışın displayport, mini displayport, hdmi, dvi veya vga gibi video çıkışlarını kullanarak tek seferde en fazla üç bağımsız ekranı bağlayın. çıkışlarınızı seçerek ekranları mirror (ayna) modu veya collage (kolaj) moduna ayarlayın.

asus homecloud

sizin bilgisayarınız, sizin dünyanız

asus homecloud sınırları olmayan bir dünya yaratıyor. bilgisayarınıza uzaktan erişmenizi, istediğiniz yerde multimedya içerikler oynatmanızı ve nerede depolanmış olurlarsa olsunlar tüm içeriklerinizi istediğiniz yerden yönetebilmenizi sağlıyor. dahili wake on wan özelliği ile tek bir akıllı cihaz kullanarak istediğiniz an, istediğiniz yerde bilgisayarınızı uzaktan çalıştırarak kontrol edebilirsiniz. üstelik sabit diskinizi özel bulut alanına dönüştürerek depolama alanının kısıtlı kalması konusundaki endişelerinizi ortadan kaldırıyor. homecloud ile bilgisayarınız dünyaya açılan bir kapı haline geliyor.

wi-fi go! ile her zaman, her yerde tüm kontrol sizde

wi-fi go! evinizden uzakta olduğunuzda bile bilgisayarınızın tüm kontrolünün sizde olmasını sağlıyor! evde unuttuğunuz dosyalara erişin, trafikte takılı kalmışken ya da dışarıdayken bilgisayarınızda çalışın. dahası, tüm genel bulutlarınızı tek adımda yönetebilir ya da tek tıkla dosyalarınızı bilgisayarınız ile cihazlarınız arasında senkronize edebilirsiniz.

2t2r çift bant 2.4/5ghz anten. 867mbit/s* aktarım hızı ile 802.11ac* wi-fi

*gerçek hız değişiklik gösterebilir ve wi-fi hotspot 802.11 a/b/g/n kullanır

 • cloud go! gather your asus webstorage, dropbox® , google drive™, ve skydrive® hesaplarınızı bir araya toplayın ve hatta bilgisayarınıza aynı anda yedekleyin!
 • uzak masaüstü bilgisayarınıza istediğiniz an, istediğiniz yerden kolayca erişerek kontrol edin!
 • dosya aktarımı tek bir tıkla dosyaları bilgisayarınız ile akıllı cihazlarınız arasında senkronize edin
 • uzak klavye ve fare medya oynatmayı koltuğunuzdan kontrol edin!

paylaşım yapmak ve ev sineması için mükemmel bir dijital bilgisayar merkezie

paylaşım yapmak ve ev sineması için mükemmel bir dijital bilgisayar merkezi

media streamer

bilgisayarınızdaki multimedya içeriklerden istediğiniz yerde yararlanın! bir kafede kahvenizi yudumlarken bilgisayarınızdaki müzikleri dinleyin ya da arkadaşlarınızla otururken istediğiniz filmi akıllı televizyonda oynatın. asus media streamer ile siz nereye eğlence oraya. .

geleceğe dokunun

nfc express 2 &
kablosuz şarj aleti

nfc express 2 ve kablosuz şarj aleti aracılığıyla bilgisayarınız ile akıllı cihazlar arasında kablosuz olarak etkin biçimde iletişim kurun! bilgisayarınızı kontrol etmek için dokunun veya mobil cihazınızı yaklaştırarak şarj edin, tıpkı sihirli gibi. kablolar geçen yüzyılda kaldı.

*ayrı olarak satın alınabilir.

kanıtlanmış kalite. ebedi güven.

zorlu uyumluluk ve onaylama süreci

koruman donanım, uzun süreli dayanıklılık için koruma sağlar

uyumlu cihazlar işlemciler, bellek modülleri, ekran kartları ve çok daha fazlası.

7000+ saatlik onaylama süreci üstün güvenilirlik, uyumluluk ve güvenlik için kapsamlı testler

dünyanın en büyük anakart üreticisiyiz ve tasarımlarımızı sizin gibi kullanıcıların etrafında şekillendirmekle ünlüyüz. mühendislerimiz, ürünün ömür boyu kaliteli olmasını garanti altına alan zorlu standartları temel alırlar ve gerçek koruma sağlaması için en iyi bileşenleri seçerler. anakartlarımızın 1.000'in üzerinde bileşen ve cihazla uyumlu oldukları kanıtlanmıştır ve tamamı minimum 7.000 saatlik sıkı bir onaylama sürecinden geçerler. bu sayede asus anakartların tüm ortamlara ve uygulamalara uyacağını bilerek rahat edersiniz. bilgisayarınızı en iyi temellerin üstüne kurmak için asus anakart kullanın.

learn more

bilgisayar toplamak hiç bu kadar kolay olmamıştı

bilgisayarınızı nasıl kullandığınızı anlıyoruz. kurulumdan sistem ayarları ve takibine, ürün yazılımından donanım güncellemelerine kadar her şeyi hayatınızı kolaylaştırmak üzere yapıyoruz. bu yüzden yeni ve heyecan verici bilgisayar toplama fırsatları geliştirerek bilgisayar toplamayı basit, eğlenceli ve zahmetsiz hale getirmekten asla vazgeçmeyeceğiz!

 • 1 montaj asus q-design ile bilgisayar toplamak hızlı ve kolay
 • 2 ayarlar asus ai suite 3, ayarlarınızı tek adımda yapmanızı sağlar


detaylı bilgi

intel cpu and chipset features

 • intel® lga1150 4th, new 4th & 5th generation core™ i7/core™ i5/core™ i3/pentium®/celeron® işlemciler için hazır bu anakart, lga1150 paketinde intel® yeni 4. ve 5. nesil core™ i7/i5/i3/pentium®/celeron® işlemcileri destekler. igpu, bellek ve pci express kumandaları, özel yonga setleri, 2 kanallı (4 dimm) ddr3 bellek ve 16 pci express 3.0/2.0 hattı ile dahili grafik çıkışına destek olmak için entegre edilmiştir. bu, muhteşem bir grafik performansı sağlar.
 • intel® z97 express yonga seti intel® z97 express yonga seti, soket lga1150 yeni 4. nesil intel® core™ i7/i5/i3/pentium®/celeron® işlemcileri destekleyen tekli yonga seti tasarımına sahiptir. noktadan noktaya seri bağlantılar sağlayarak bant genişliği ve kararlılığı arttıran gelişmiş performans sunar. ek olarak, z97 daha hızlı veri alma için maksimum 6 usb 3.0 portu, 6 sata 6gbit/s portu ve 10gbit/s m.2 desteği sunar. intel® z97 express yonga seti ayrıca, kullanıcıların intel ile entegre en yeni grafik performanslarının tadını çıkarmalarına olanak sağlayan igpu işlevlerini de destekler.
 • intel® smart response teknolojisi
  hdd kapasitesinde ssd hızı
  sık erişilen veriler için önbellek olarak yüklenmiş hızlı ssd (min18.6gb boş kapasite gereklidir) kullanır. azaltılmış yükleme ve bekleme süresi ile sabit diskin gereksiz yere dönmesini ortadan kaldırarak güç tüketimini azaltma başlıca avantajları arasında sayılabilir. sabit disk kapasitesi ile ssd performansını bir araya getiren bu teknoloji, yalnızca sabit disk içeren bir sisteme kıyasla 6 kat daha hızlı çalışır.
 • intel® smart connect teknolojisi
  otomatik uygulama yenileme ve daha kısa bekleme süresi
  bilgisayarınız, sistem uyku modundayken bile seçilen uygulamalar için taze içeriklere sahip web güncellemeleri alabilir. böylece uygulamaların güncellenmesi ve bulut depolamayla senkronize olması için bekleme süresi kısalarak bilgisayarın daha verimli çalışması sağlanır.
 • intel® rapid start teknolojisi
  bilgisayarınızı uyku modundan anında çıkarın
  bilgisayarınızın düşük güçle hazırda bekleme modundan saniyeler içinden çıkarak hızla çalışmaya devam etmesini sağlar. sistem belleğini istenen ssd'ye kaydeder, böylece bilgisayarınızın açılma süresini kısaltırken enerji kullanımı düşük kalmaya devam eder
 • işlemci intel® socket 1150 for the 5th/new 4th/4th generation core™ i7/core™ i5/core™ i3/pentium®/celeron® işlemci
  intel® 22 nm cpu'ları destekler
  intel® turbo boost teknolojisini destekler 2.0
  * intel ® turbo boost teknolojisi 2.0 desteği cpu türüne bağlıdır.yonga seti
 • intel® z97
 • bellek 4 x dimm, max. 32gb, ddr3 3200(o.c.)/3100(o.c.)/3000(o.c.)/2933(o.c.)/2800(o.c.)/2666(o.c.)/2600(o.c.)/2400(o.c.)/2200(o.c.)/2133(o.c.)/2000(o.c.)/1866(o.c.)/1600/1333 mhz ecc olmayan, arabelleksiz bellek
  çift kanal bellek mimarisi
  intel® extreme memory profile (xmp) destekler
  * hyper dimm desteği her işlemcinin fiziksel özelliklerine bağlıdır.
 • grafik integrated graphics processor- intel® hd graphics support
  çoklu vga çıkış desteği : hdmi/dvi-d/rgb/displayport ports
  - destekler hdmi with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 hz / 2560 x 1600 @ 60 hz
  - desteklenen maksimum dvi-d çözünürlüğü 1920 x 1200 @ 60 hz
  - desteklenen maksimum rgb çözünürlüğü 1920 x 1200 @ 60 hz
  - destekler displayport with max. resolution 4960 x 2160 @ 24 hz / 3840 x 2160 @ 60 hz
  maksimum paylaşılan bellek 512 mb
  intel® desteği intru™ 3d, quick sync video, clear video hd technology, insider™
  destekler 3 displays eşzamanlı
  dp 1.2 multi-stream transport compliant, destekler dp 1.2 monitor daisy chain up to 3 displays
 • çoklu gpu desteği nvidia® quad-gpu sli™ teknolojisini destekler
  amd 3-way crossfirex™ teknolojisini destekler
 • genişleme yuvaları 2 x pcie 3.0/2.0 x16 (single at x16, dual at x8/x8)
  1 x pcie 2.0 x16 (x4 mode) *1
  4 x pcie 2.0 x1 *2
 • depolama intel® z97 chipset :
  1 x sata express port, compatible with 2 x sata 6.0 gb/s ports
  1 x m.2 socket 3, , with m key, type 2260/2280 storage devices support (both sata & pcie mode)*3
  4 x sata 6gb/s port(s), gri
  raid desteği 0, 1, 5, 10
  intel® smart response teknolojisi, intel® rapid start teknolojisi, intel® smart connect teknolojisini destekler *4
  asmedia® pcie sata kontrolcüsü : *5
  2 x sata 6gb/s port(s), siyah
 • lan intel® i218v, dual interconnect between the integrated media access controller (mac) and physical layer (phy)
  gigabit intel® lan connection- 802.3az energy efficient ethernet (eee) appliance
 • kablosuz veri ağı wi-fi 802.11a/b/g/n/ac
  çift bant frekans desteği 2.4 / 5 ghz
  support asus wi-fi go! utility
 • bluetooth bluetooth v4.0
 • ses realtek® alc1150 8-kanal high definition audio codec featuring crystal sound 2
  - destekler : jack-detection, multi-streaming, front panel mic jack-retasking
  - high quality 112 db snr stereo playback output and 104 db snr recording input
  ses özelliği :
  - absolute pitch 192khz/ 24-bit gerçekçi bd kayıpsız ses
  - dts ultra pc ii
  - dts connect
  - arka panelde optik s/pdif çıkış(ları)
  - bd audio layer content protection
  - audio shielding: ensures precision analog/digital separation and greatly reduced multi-lateral interference
  - dedicated audio pcb layers: separate layers for left and right channels to guard the quality of the sensitive audio signals
  - audio amplifier: provides the highest-quality sound for headphone and speakers
  - premium japanese-made audio capacitors: provide warm, natural and immersive sound with exceptional clarity and fidelity
  - unique de-pop circuit: reduces start-up popping noise to audio outputs
  - top notch audio sensation delivers according to the audio configuration
  - emi protection cover to prevent electrical noise to affect the amplifier quality
 • usb portları intel® z97 chipset :
  6 x usb 3.0/2.0 port(s) (2arka panelde, mavi, 4 bord ortasında)
  intel® z97 chipset :
  6 x usb 2.0/1.1 port(s) (2arka panelde, , 4 bord ortasında)
  asmedia® usb 3.0 kontrolcüsü :
  2 x usb port(s) (2arka panelde, mavi)
 • asus´a özel özellikler 5-way optimization by dual intelligent processors 5
  - whole system optimization with a single click! 5-way optimization tuning key perfectly consolidates tpu, epu, digi+ power control, fan xpert 3, and turbo app together, providing better cpu performance, efficient power saving, precise digital power control, whole system cooling and even tailor your own app usages.
  asus 5x protection :
  - asus digi+ vrm - 12 phase digital power design
  - asus enhanced dram overcurrent protection - short circuit damage prevention
  - asus esd guards - enhanced esd protection
  - asus high-quality 5k-hour solid capacitors - 2.5x long lifespan with excellent durability
  - asus paslanmaz çelik back i/o - 3x more durable corrosion-resistant coating
  asus tpu :
  - auto tuning
  - gpu boost
  - tpu switch
  asus epu :
  - epu
  - epu switch
  asus digital power design :
  - industry leading digital 12 phase power design
  - industry leading digital 2 phase dram power design
  - cpu power utility
  - dram power utility
  asus wi-fi go!
  - wi-fi go! function: cloud go!, remote desktop, remote keyboard & mouse, file transfer
  - wi-fi go! & nfc remote app for portable smartphone/tablet, supporting ios 7 & android 4.0 systems
  asus exclusive features :
  - ai suite 3
  - ai charger+
  - usb charger+
  - anti-surge
  - asus uefi bios ez mode featuring friendly graphics user interface
  - usb 3.0 boost
  - disk unlocker
  - turbo lan
  - crystal sound 2
  asus quiet thermal solution :
  - stylish fansız design heat-sink solution
  asus ez diy :
  - precision tweaker 2
  - asus o.c. tuner
  - asus crashfree bios 3
  - asus ez flash 2
  - asus usb bios flashback
  - asus uefi bios ez mode
  - push notice
  asus q-design :
  - asus q-shield
  - asus q-code
  - asus q-led (cpu, dram, vga, boot device led)
  - asus q-slot
  - asus q-dimm
  - asus q-connector
  special memory o.c. design
  overclocking protection :
  - asus c.p.r.(cpu parameter recall)
  media streamer
  turbo app
  fan xpert 3
 • operating system support windows® 7
  windows® 8.1
  windows® 8
 • arka giriş/çıkış portları 1 x ps/2 klavye/fare combo port(s)
  1 x dvi-d
  1 x d-sub
  1 x displayport
  1 x hdmi
  1 x lan (rj45) port(s)
  4 x usb 3.0 (mavi)
  2 x usb 2.0
  1 x optik s/pdif çıkışı
  6 x audio jack(s)
  1 x asus wi-fi go! module (wi-fi 802.11 a/b/g/n/ac and bluetooth v4.0
 • dahili giriş/çıkış portları 2 x usb 3.0 bağlantıları ek olarak 4 usb 3.0 portları destekler (19-pin)
  2 x usb 2.0 bağlantıları ek olarak 4 usb 2.0 portları destekler
  1 x sata express connector: siyah, compatible with 2 x sata 6.0 gb/s ports
  1 x m.2 socket 3 for m key, type 2260/2280 devices
  6 x sata 6gb/s bağlantısı(ları)
  1 x tpm header
  1 x cpu fan bağlantısı(ları) (1 x 4 -pin)
  1 x cpu opt fan bağlantısı(ları) (1 x 4 -pin)
  4 x chassis fan bağlantısı(ları) (4 x 4 -pin)
  1 x s/pdif çıkış başlığı(ları)
  1 x thunderbolt başlığı(ları)
  1 x 24-pin eatx güç bağlantısı(ları)
  1 x 8-pin atx 12v güç bağlantısı(ları)
  1 x ön pane ses bağlantısı(ları) (aafp)
  1 x sistem panel(leri) (q-connector)
  1 x ez xmp switch
  1 x drct başlığı(ları)
  1 x memok! düğmesi(leri)
  1 x tpu düğmesi(leri)
  1 x epu düğmesi(leri)
  1 x güç açma düğmesi(leri)
  1 x clear cmos anahtarı(ları)
  1 x usb bios flashback anahtarı(ları)
 • aksesuarlar kullanıcı kılavuzu
  asus q-shield
  4 x sata 6gb/s kablosu(ları)
  1 x sli köprüsü(leri)
  1 x q-bağlantısı(ları) (2 in 1)
  1 x asus 2t2r dual band wi-fi moving antennas (wi-fi 802.11a/b/g/n/ac compliant)
 • bios 64 mb flash rom, uefi ami bios, pnp, dmi2.7, wfm2.0, sm bios 2.8, acpi 5.0, multi-language bios,
  asus ez flash 2, crashfree bios 3, f11 ez tuning wizard, f6 qfan control, f3 my favorites, quick note, last modified log,
  f12 printscreen, f3 shortcut functions, and asus dram spd (serial presence detect) memory information
 • yönetilebilirlik wfm 2.0, dmi 2.7, wol by pme, pxe
 • destek diski drivers
  asus utilities
  ez update
  anti-virus software (oem version)
 • form faktörü atx Tipi
  12.0 İnç x 9.6 İnç ( 30.5 cm x 24.4 cm )

Ürün Yorumları