• Asus Z97-DELUXE/USB 3.1 Anakart
 • Asus Z97-DELUXE/USB 3.1 Anakart
Asus Z97-DELUXE/USB 3.1 Anakart Asus Z97-DELUXE/USB 3.1 Anakart

Asus Z97-DELUXE/USB 3.1 Anakart

Asus Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 789680)

Asus Z97-deluxe/usb 3.1 Intel Z97 Lga1150 Socket Anakart

Yüksek performans

Tek tıkla tam sistem optimizasyonu

Sağlam hız aşırtma, enerji tasarrufu, dijital güç, özelleştirilmiş fan kontrolü, uyarlanmış ağ bağlantısı ve ses ayarları elde edin.

Tüm karmaşık ayarları tek bir tıkla halledin. ASUS 5 Yönlü Optimizasyon ile bilgisayarınız çok daha akıllı. Sisteminizin temel yönlerini gerçek zamanlı kullanıma göre dinamik olarak optimize eder; böylece üstün işlemci performansı, günlük enerji tasarrufui son derece kararlı dijital güç, sessiz ve serin fanlar ve hatta kullandığınız uygulamalara göre özelleştirilmiş ağ trafiği ve ses ayarları elde edersiniz. Kısacası, 5 Yönlü Optimizasyon ile bilgisayarınız oyun, eğlence, üretkenlik ve diğer her şey için mükemmel hale gelir!

 • Oyunlar yüksek performans, öncelikli bant genişliği ve canlı seslerle hızlı ve kusursuz biçimde çalışır
 • Fanlar günlük bilgisayar işlemlerinde fısıltı kadar sessiz çalışır, oyun oynarken ise üstün soğutma sağlarlar
 • Filmler takılma olmadan oynar
 • Enerji israfı azaldığından paradan tasarruf edersiniz

Hız aşırtılmış CPU*

Aşırı Sessiz Mod

Boşta**


*Test yapılandırması: Intel LGA1150 i7-4770K | Z97-DELUXE | Delta AUB0812VH | AVEXIR 1600 AVD3U16001104G-4CI x 2 | EN9600GT MG/HTDP/512MD2/A x 1 | Seagate ST500DM002-500G x 1


**Intel LGA1150 i7-4765T 35W | Z97-DELUXE | SanDisk SSD 64 GB | SUPER FLOWER_SF-350P14XE_350W | ASUS PA238Q 23” | Kingston KHX1600C9D3LK2/8GX

 • İşlemci performansı arttırma
 • Bütünüyle enerji tasarrufu
 • Gelişmiş fan kontrolleri
 • Hassas Dijital Güç Kontrolü
 • Daha hızlı oynayın, daha yükseğe çıkın

Üstün soğutma ve sessizlik için gelişmiş fan kontrolleri

Fan Xpert 3

Fan Xpert 3, 4-pinli/3-pinli işlemci ve kasa fanı kontrollerini tek bir yerde toplar. Fanların özelliklerini tarayarak her biri için termal sensörler tarafından algılanan alanlara özel sıcaklılara dayanan özel ayarlar sağlar. Böylece tüm fanların en üstün soğutma performansı ve düşük gürültü dengesi sağlanmış olur. Fan Xpert 3, hem işlemci hem de kasa fanları için donanım seviyesinde PWM/DC kombo modunu destekler. Üstelik düşük yük durumunda ekstra sessiz ve enerji tasarruflu çalışma performansı sağlamak için işlemci fanı hızını varsayılan minimum değerin altına indirebilir.

Sonraki sayfa >

Ünlü UEFI BIOS

Fare tarafından en kusursuz ve kolay kontrol edilebilen grafik BIOS, daha da etkileyici olacak biçimde geliştirildi. İster acemi bir kullanıcı ister deneyimli bir hız aşırtmacı olun, EZ ve Gelişmiş (Gelişmiş) Modları ile yapmak istediklerinizi hızla ve kolayca bulabilirsiniz.

Map to MyFavorite: Hızla ayar seçeneklerini bulun ve tercih ettiğiniz araçları MyFavorites (Sık Kullanılanlarım) listenize ekleyin!

EZ Tuning Wizard – OC ve RAID: >Donanımınızı seçin ve senaryoları kullanarak sistem performansınızı ayarlayın ya da verileri daha hızlı almak ve yedeklemek için RAID yapılandırmanızı düzenleyin!

EZ XMP DRAM performansınızı tek tıkla arttırın

Sezgisel grafik fan kontrolü Fare ile kavis çizerek her bir fana ayrı olarak ince ayar yapın!

Gerçek zamanlı donanım takibi Sisteminizin önemli parçalarından anında bilgi almanın avantajlarından faydalanın!

EZ Mode

 • Fan Profili: Anında soğutma için ayrıntılı işlemci ve kasa fanı bilgileri!
 • SATA Bilgisi: Cihazları kolayca tanıyabilmeniz için SATA portlarını ayrıntılarıyla birlikte görüntüler.
 • Hızlı Saat Ayarlama: Saati ve tarihi değiştirmek için fare kontrollerini kullanın!
 • EZ XMP: DRAM performansınızı tek tıkla arttırın!

Gelişmiş (Gelişmiş) Mod

 • Shortcut: Enter tuşuna basarak sık kullandığınız ayarlar için kısayol oluşturun veya varolan bir kısayolu seçip F4'e basarak doğrudan oraya gidin!
 • Quick Notes: Hızla ve pratik biçimde notlar alarak BIOS'la ilgili düşüncelerinizi kaydedin!
 • Last Modified Log: Son değişiklikleri takip ederek tercih ettiğiniz profilleri USB sürücüye kaydedin!
 • SATA Port Renaming: Daha kolay tanıyabilmek için SATA portlarınızı yeniden adlandırın!

Özel bellek hızı

aşırtma tasarımı

Artık belleği 3300 (OC) MHz hızına yükseltebilirsiniz. Özel T-Topology tasarımımız, gürültü ve sinyal yansımasını en aza indirerek tam yük altında üstün bellek hızı aşırtma yeteneği sunar. İşlemciye eşit mesafede olan bellek kanalları, birden fazla bellek modülü üzerinde en dengeli kontrolü sağlar ve genel bellek uyumluluğunu arttırır.

Ultra hızlı aktarım

10Gb/s USB 3.1 Karta Dahil

10Gbit/s'a veya USB 3.0'ın iki katı kadar veri aktarım hızlarını, dahili son teknoloji USB 3.1 bağlanılabilirlik ve çift Type-A girişle birlikte deneyimleyeceksiniz. Yeni nesil standart, halihazırdaki USB cihazlarınızla geri uyumluluğa sahiptir. Ayrıca ASUS'a özgü USB 3.1 Boost teknolojisiyle otomatik olarak USB 3.1 performansını daha da öteye taşıyacaksınız!

SATA Express ile depolama
hızınızı geliştirin

SATA Express provides up to 10Gbit/s data-transfer speeds from two PCIE 2.0 lanes, resolving the higher bandwidth request in the near future. The current SSDs consume up to 550MB/s, which is close to saturation point for SATA 6Gbit/s connections. Backwardly compatible with up to two SATA drives, SATA Express is the next-generation connectivity standard — and ensures that you and your system won't get left behind.

M.2 ile sisteminizi hızlandırın

İki yerel PCI Express 2.0 bant genişliği ile M.2 10Gbit/s'ye varan veri aktarım hızını destekler. Bilgisayarınızın bütünüyle daha hızlı çalışmasını sağladığından işletim sistemi sürücüsü için mükemmel seçimdir. Verilere daha da hızlı erişim sağlamak, uygulamaları otomatik olarak yenilemek ve uyku modundan saniyeler içinde çıkmayı sağlamak için Intel® Rapid Storage Teknolojisini destekler*!

*Intel® Rapid Storage Teknolojisi desteği için model özelliklerine bakınız

Süper Thunderbolt hızına çıkın

ASUS ThunderboltEX II serisi, sisteminizi istediğiniz zaman Thunderbold teknolojisine yükseltme esnekliği sunan ilk Intel® sertifikalı Thunderbolt™ 2 eklenti kartıdır. 20Gbit/s'ye varan* çift yönlü aktarım hızlarının keyfini çıkarabilirsiniz; USB 3.0'dan dört kat (4X) daha hızlıdır! En yeni 4K/UHD ekranlarda son derece ayrıntılı görüntüler izlerken bir yandan da bant genişliğini sömüren aygıtları kullanmaya devam edebilirsiniz.
>>Daha fazla bilgi için

*Ayrı olarak satın alınabilir.

Oyun Senaryosu

Daha hızlı oynayın, daha yükseğe çıkın!

Turbo App

Düşmanın uzaktan gelen ayak sesleri. Döner, odaklanır ve silahınızla yaylım ateşine başlarsınız. Sizin için bir zafer daha! Bir oyuncu olarak, oyunun ancak en hızlı hareketlerle kazanılabileceğini biliyorsunuz ve bu yüzden ASUS'a özgü Turbo Uygulamasına ihtiyacınız var. Turbo Uygulaması, sevdiğiniz oyunlarda zaferinizi garantilemek için gereken her şeyi hızlandırmanızı sağlayan kullanımı kolay bir ayar paneli! Hız aşırtma yapın, oyun verilerine ağınızda öncelik tanıyın ve olağanüstü net sesler ve oyun içi sohbet imkanı için ses ayarlarını optimize edin. Tarihi kazananlar yazar, bu yüzden savaşa Turbo Uygulaması olmadan katılmayın.

Hız arttırma Ultra hızlı oyun performansı için kolay hız aşırtma

Ağ bağlantısı hızlandırma Gecikmesiz oyunlar için oyun verilerine öncelik tanıyın!

Ses yükseltme Kristal berraklığında sesler ve oyun içi sohbet için gelişmiş ses tasarımı!

Sizi oyunun bir parçası haline getiren

kusursuz ses performansı

Crystal Sound 2

Crystal Sound 2, oyun oynamanız, sohbet etmeniz, film seyretmeniz veya sevdiğiniz müzikleri dinlemeniz için gereken ses ayarlarını bir çırpıda optimize eder. Dahili fiziksel koruma, profesyonelce geliştirilmiş tasarım ve Japon yapımı ses kapasitörleri ile operasyonel amplifikatörleri (op-amp) de içeren birinci sınıf bileşenler sayesinde olağanüstü netlikte ve doğrulukta ses çıkışı elde edilir. Üstün seslerden oluşan yepyeni bir dünyayı keşfedin ve ona hükmetmeye hazır olun!

Ses Koruma Analog ile dijitalin kesin biçimde ayrılmasını sağlayarak çok yönlü parazitlerin oluşmasını büyük ölçüde azaltır

EMI Kalkanı Ses kalitesini olumsuz etkileyen elektriksel gürültüyü önler

Ses amplifikatörü Kulaklık ve hoparlörler için sesi en yüksek kalitede yükseltir

Benzersiz de-pop devre Başlangıçta ortaya çıkan patlama gürültüsünü ses çıkışlarında azaltır

Birinci sınıf Japon yapımı ses kapasitörleri Olağanüstü netlik ve ses doğruluğuna sahip sıcak, doğal ve sarmalayan ses performansı sunar.

Özel yerleşim tasarımı Sol ve sağ kanallardaki özel katmanlar hassas ses sinyallerinin kalitesini korur

Oyuncular için çifte zafer!

Yenilgi ile zaferi birbirlerinden ayıran an, milisaniyeler ile ölçülebilir. Bu yüzden ASUS anakartlar size bağlantı önceliği sağlayan son teknoloji ürünü ağ teknolojisi ile donatıldı!

Turbo LAN

cFosSpeed trafik biçimlendirme teknolojisine sahip Turbo LAN, sezgisel arayüzü ile gecikmeleri daha da azaltıyor. Gecikme oranını hiçbir özel bilgiye gerek duymadan 1,45 kata kadar azaltmanızı sağlıyor! İnce ayar yapmayı seviyorsanız daha uzman düzeyinde kontroller için Gelişmiş (Gelişmiş) Modu kullanabilirsiniz.

Gerçek zamanlı hız takibi

Kendi favori listenizi gruplama

Uygulamanızı hızlandırmak için öncelikler atayın

*Test sistemi: Intel® Core™ i7-4770K CPU @ 3.50 GHz │ Z97-DELUXE │ Transcend JM1600KLH-16GK DDR3 1600MHz*2 │ Windows Win8.1 Ultimate 64bit

Intel® Gigabit Ethernet — oyunlar için işlemciniz ile daha da hızlanan en iyi seçim

Daima daha hızlı ve sorunsuz oyun performansı. Intel® Gigabit Ethernet, hem işlemciler ile doğrudan iletişim kurarak hem de yüksek TCP ve UDP işlem hacmi sunarak çifte avantaj sağlıyor. Bu, işlemcinin iş yükü önemli ölçüde azalttığından oyununuz için size daha fazla güç kalıyor.

2 kata kadar daha hızlı UDP oyun verisi performansı

ASUS mühendisleri, Intel Gigabit Ethernet'in oyun tepki hızı için hayati öneme sahip daha küçük (sub-256 bayt) UDP veri paketleri ile ne kadar daha hızlı çalıştığını belirlemek için bağımsız bir ağ değerlendirmesi test aracı olan IxChariot 'u kullandılar. Sonuç: Z97, oyun verisi paketlerini rakip LAN oyun teknolojilerine kıyasla iki kat (2X) daha hızlı aktarır!

 • Çoklu-GPU desteği Hem NVIDIA® SLI™ hem de AMD CrossFireX™ desteği sunan Z97 anakart, en yeni ekran kartlarının tüm gücünden yararlanabilmeniz için çoklu GPU kurulumlarını mümkün kılar.
 • 4K/Ultra HD görsel mükemmeliyet HDMI veya DisplayPort aracılığıyla 4096 x 2160'a varan 4K/UHD çözünürlüğü yerel olarak desteklenir —1080p (1920 x 1080) çözünürlükten dört kat daha fazla piksel ile olağanüstü net, ayrıntılı ve gerçekçi görüntüler sunulur.
 • Üç ekranla çalışın DisplayPort, Mini DisplayPort, HDMI, DVI veya VGA gibi video çıkışlarını kullanarak tek seferde en fazla üç bağımsız ekranı bağlayın. Çıkışlarınızı seçerek ekranları mirror (ayna) modu veya collage (kolaj) moduna ayarlayın.
  • İşlemci Intel® Socket 1150 for the 5th/New 4th/4th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® İşlemci
   Intel® 22 nm CPU'ları Destekler
   Intel® Turbo Boost Teknolojisini Destekler 2.0
   * Intel ® Turbo Boost Teknolojisi 2.0 desteği CPU türüne bağlıdır.
  • Yonga Seti Intel® Z97
  • Bellek4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 3300(O.C.)/3200(O.C.)/3100(O.C.)/3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2600(O.C.)/2400(O.C.)/2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek
   Çift Kanal Bellek Mimarisi
   Intel® Extreme Memory Profile (XMP) Destekler
   * Hyper DIMM desteği her işlemcinin fiziksel özelliklerine bağlıdır.
   GrafikIntegrated Graphics Processor- Intel® HD Graphics support
   Çoklu VGA çıkış desteği : HDMI/DisplayPort /Mini DisplayPort ports
   - destekler HDMI with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 2560 x 1600 @ 60 Hz
   - destekler DisplayPort with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 3840 x 2160 @ 60 Hz
   - destekler Mini DisplayPort with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 3840 x 2160 @ 60 Hz
   Maksimum paylaşılan bellek 512 MB
   Intel® desteği InTru™ 3D, Quick Sync Video, Clear Video HD Technology, Insider™
   Destekler 3 displays eşzamanlı
   DP 1.2 Multi-Stream Transport compliant, destekler DP 1.2 monitor daisy chain up to 3 displays
  • Çoklu GPU DesteğiNVIDIA® Quad-GPU SLI™ Teknolojisini Destekler
   AMD 3-Way CrossFireX™ Teknolojisini Destekler
  • Genişleme Yuvaları2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 veya dual x8)
   1 x PCIe 2.0 x16 (max at x4 mode) *1
   4 x PCIe 2.0 x1
  • DepolamaIntel® Z97 chipset :
   1 x SATA Express port, compatible with 2 x SATA 6.0 Gb/s ports
   1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)*2
   4 x SATA 6Gb/s port(s), Gri
   Raid Desteği 0, 1, 5, 10
   Intel® Smart Response Teknolojisi, Intel® Rapid Start Teknolojisi, Intel® Smart Connect Teknolojisini Destekler *3
   ASMedia® SATA Express controller : *4
   1 x SATA Express port, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)
   ASMedia® PCIe SATA kontrolcüsü : *4
   2 x SATA 6Gb/s port(s), Siyahwith M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)
  • LANIntel® I218V, 1 x Gigabit LAN, Dual interconnect between the Integrated Media Access Controller (MAC) and Physical Layer (PHY)
   Intel® I211-AT, 1 x Gigabit LAN Kontrolcüsü(leri)
   Gigabit Intel® LAN Connection- 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) appliance
  • Kablosuz Veri AğıWi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
   Çift bant frekans desteği 2.4 / 5 GHz
   Support ASUS Wi-Fi Go! Utility
  • BluetoothBluetooth V4.0
  • SesRealtek® ALC1150 8-Kanal High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 2
   - Destekler : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel MIC Jack-retasking
   - High quality 112 dB SNR stereo playback output and 104 dB SNR recording input
   Ses Özelliği :
   - Absolute Pitch 192kHz/ 24-bit Gerçekçi BD Kayıpsız Ses
   - DTS Ultra PC II
   - DTS Connect
   - Arka panelde Optik S/PDIF çıkış(ları)
   - BD Audio Layer Content Protection
   - Audio Shielding: Ensures precision analog/digital separation and greatly reduced multi-lateral interference
   - Dedicated audio PCB layers: Separate layers for left and right channels to guard the quality of the sensitive audio signals
   - Audio amplifier: Provides the highest-quality sound for headphone and speakers
   - Premium Japanese-made audio capacitors: Provide warm, natural and immersive sound with exceptional clarity and fidelity
   - Unique de-pop circuit: Reduces start-up popping noise to audio outputs
   - Top notch audio sensation delivers according to the audio configuration
   - EMI protection cover to prevent electrical noise to affect the amplifier quality
  • USB PortlarıIntel® Z97 chipset :
   4 x USB 3.0/2.0 port(s) (4arka panelde, Mavi)
   Intel® Z97 chipset :
   8 x USB 2.0/1.1 port(s) (4arka panelde, , 4 bord ortasında)
   ASMedia® USB 3.1 controller :
   2 x USB 3.1/3.0/2.0 port(s) (2arka panelde, teal blue)
   ASMedia® USB 3.0 kontrolcüsü :
   4 x USB port(s) (4 bord ortasında)
  • ASUS´a Özel ÖzelliklerASUS Exclusive Features :
   - AI Suite 3
   - Ai Charger+
   - USB Charger+
   - Anti-Surge
   - ASUS UEFI BIOS EZ Mode featuring friendly graphics user interface
   - USB 3.0 Boost
   - USB 3.1 Boost
   - Disk Unlocker
   - Turbo LAN
   - Crystal Sound 2
  • Operating System SupportWindows® 7
   Windows® 8.1
   Windows® 8
  • Arka Giriş/Çıkış Portları1 x DisplayPort
   1 x HDMI
   2 x LAN (RJ45) port(s)
   2 x USB 3.1 (teal blue)
   4 x USB 3.0 (Mavi)
   4 x USB 2.0
   1 x Optik S/PDIF çıkışı
   6 x Audio jack(s)
   1 x Mini DisplayPort(s)
   1 x ASUS Wi-Fi GO! module (Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac and Bluetooth v4.0
  • Dahili Giriş/Çıkış Portları2 x USB 3.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 3.0 portları destekler (19-pin)
   2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 2.0 portları destekler
   2 x SATA Express connector: Siyah, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)
   1 x M.2 Socket 3 for M Key, type 2260/2280 devices
   6 x SATA 6Gb/s bağlantısı(ları)
   1 x TPM header
   1 x CPU Fan bağlantısı(ları) (1 x 4 -pin)
   1 x CPU OPT Fan bağlantısı(ları) (1 x 4 -pin)
   4 x Chassis Fan bağlantısı(ları) (4 x 4 -pin)
   1 x S/PDIF çıkış başlığı(ları)
   1 x Thunderbolt başlığı(ları)
   1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı(ları)
   1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları)
   1 x Ön pane ses bağlantısı(ları) (AAFP)
   1 x Sistem panel(leri) (Q-Connector)
   1 x EZ XMP switch
   1 x DRCT başlığı(ları)
   1 x MemOK! düğmesi(leri)
   1 x TPU düğmesi(leri)
   1 x EPU düğmesi(leri)
   1 x Güç açma düğmesi(leri)
   1 x Reset düğmesi(leri)
   1 x Clear CMOS düğmesi(leri)
   1 x USB BIOS Flashback anahtarı(ları)
  • AksesuarlarKullanıcı kılavuzu
   ASUS Q-Shield
   6 x SATA 6Gb/s kablosu(ları)
   1 x SLI köprüsü(leri)
   1 x ASUS 2T2R dual band Wi-Fi moving antennas (Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac compliant)
  • BIOS64 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS, PnP, DMI2.7, WfM2.0, SM BIOS 2.8, ACPI 5.0, Multi-language BIOS,
   ASUS EZ Flash 2, CrashFree BIOS 3, F11 EZ Tuning Wizard, F6 Qfan Control, F3 My Favorites, Quick Note, Last Modified log,
   F12 PrintScreen, F3 Shortcut functions, and ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) memory information
  • YönetilebilirlikWfM 2.0, DMI 2.7, WOL by PME, PXE
  • Destek DiskiDrivers
   ASUS Utilities
   EZ Update
   Anti-virus software (OEM version)
  • Form FaktörüATX Tipi
   12.0 İnç x 9.6 İnç ( 30.5 cm x 24.4 cm )

Ürün Yorumları