• Asus Sabertooth Z97 Mark S Limited Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart
 • Asus Sabertooth Z97 Mark S Limited Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart
 • Asus Sabertooth Z97 Mark S Limited Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart
Asus Sabertooth Z97 Mark S Limited Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart Asus Sabertooth Z97 Mark S Limited Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart Asus Sabertooth Z97 Mark S Limited Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart

Asus Sabertooth Z97 Mark S Limited Intel Z97 HDMI DDR3 Anakart

Asus Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 736534)

Asus Sabertooth Z97 Mark S Lımıted Edıtıon Ddr3 Atx Glan Sata3 Com Dp Hdmı Anakart

Tasarim Hikayesi

Sabertooth Z97 Mark S'in Muhteşem Yaratılış Öyküsü En yeni başyapıtımız, yaratıcı zeka ile ortaya çıktı

Teknik üstünlükle
donatılan yaratıcılık

Bu nefes kesici kart ilk kez Computex 2014'te, 'Saber' ile 'branco' (Portekizce'de beyaz) kelimelerinin birleşiminden oluşan "Sabranco" kod adı ile sergilendi ve ziyaretçilerin büyük çoğunluğu tarafından beğeniyle karşılandı. Son halini alan bu canavara Sabertooth Z97 Mark S adını verdik; S, son derece beyaz üstünlük anlamına geliyor.

ustun Sogutma

Arktik Kamuflajlı Termal Zırh ve Akış Valfi Isı dağıtımını hızlandırmak için hava akışını arttırır

Askeri stilde şık bir kaplamadan fazlası olan TUF Termal Zırh, daha hızlı soğutma için hava akışını arttıran iki adet fana sahip. Tersine çevrilebilen hava akışı teknolojisi, tozları radyatör ve VRM'den uzaklaştırırken, özel akış valfi tasarımı ise ısı borusunun havayla temasını kontrol altına alır; sıvı soğutma kurulumları için mükemmeldir!

Detaylı Bilgi

Thermal Radar 2 Kişiselleştirilmiş fan ayarı, eksiksiz sistem soğutma

Z97 Thermal Radar 2 artık ASUS ekran kartlarındaki fanların yanı sıra kasa fanlarını da kontrol edebilmenizi sağlıyor!

Dust de-Fan teknolojisi Termal Zırh'ın yardımcı fanını ters yönde çevirerek toz zerrelerini kasanın dışına üfler. Çoklu dahili sensörler ve pakete dahil olan termistör kabloları sayesinde ekran kartı sıcaklığını ve diğer ana bileşenleri gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Bu sayede manuel ayar yapabilir veya tek bir tıkla optimize edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

TUF ICe Üstün soğutma hakimiyeti

ASUS TUF mühendisleri, sıcaklık takibini ve fan kontrollerini olağanüstü hassasiyetle gerçekleştiren yepyeni bir mikroçip ürettiler.

İster ayarları manuel olarak ayarlayın ister otomatik tek tıkla optimizasyon özelliğini kullanın, TUF IC Cool işlemci ile dahili sıcaklık sensörleri ve fan hızlarını daima son derece doğru biçimde takip edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Test Edilmis Guvenilirlik

Arktik Kamuflaj

TUF Fortifier Kart arkasının sağlamlığını

ve soğutma oranını arttırır

TUF, ASUS'a özgü TUF Fortifier ile büyük bir güç ve soğutma performansı sunar. Sağlamlaştırılmış arka plaka, anakartın ağır ekran kartları ve işlemci soğutucuların etkisiyle bükülmesini önlerken devrelerin eğilme ve bükülme sonucu hasar görmelerine de engel olur.

TUF Fortifier'da ayrıca ısıyı VRM ve diğer bileşenlerden etkin biçimde uzaklaştıran bir termal ped de bulunuyor. Üstelik bu yenilik, çalışma sıcaklığının 7°C'ye kadar azalmasını sağlıyor!

Detaylı Bilgi

TUF Bileşenler Zorlu görevler için sertifikalı

10K Ti Kapasitörler: %20 daha fazla ısı toleransı ve 5 kat daha uzun kullanım ömrü.

TUF Yeni Alaşımlı Bobinler: Emsalsiz Günanıklılık için %13,6 daha fazla soğutma

TUF MOSFETler: daha düşük RDS(on) ile askeri sınıf sertifikalı MOSFETler*
*Düşük RDS, daha fazla enerji verimliliği dolayısıyla MOSFET'in daha az ısı açığa çıkarması anlamına gelir

Detaylı Bilgi

Beyaz
Dust Defenders*
Tozları defeder, kullanım ömrünü uzatır

DRAM*

SATA & USB3.0

Slotlar*

Giriş-Çıkışlar

TUF tasarımı, arka giriş-çıkışlar, genişletme ve bellek yuvaları ile önemli konnektörler uzun süre temizlenmediğinde zamanla sistem performansını düşüren toz ve partiküllerden korur. Arka giriş-çıkış fanının karta toz çekmemesini sağlayan bir filtre ile toz birikmesini önleyen Dust Defenders, bilgisayarınızın uzun süre boyunca en iyi ve kararlı durumda çalışmasına yardımcı olur.

*PCIe ve DRAM yuvası Dust Defenders beyaz renk temalıdır.

Günanikli Tasarim

Sunucu-Sınıfı Testler Sistematik olarak test edilen kararlılık

TUF, eksiksiz çözümler sunmada öncü olmaktan gurur duyuyor. Ürünün kendisinden çok daha fazlasını test ediyoruz; sistem Günanıklılığını bir bütün olarak inceliyoruz. Anakartlarımız aşırı sıcaklık değişimlerinden (termal şok), kapsamlı Arızasız Geçen Ortalama Süre (MTBF) testlerinden ve birçok sunucu sınıfı kararlılık teslerinden geçer. Bu nedenle TUF anakartınızı tüm koşullar altında güvenle kullanabilirsiniz.

5 Yıl Garanti Güvenilirlik garantili

Her bir TUF anakart, askeri kullanıma uygunluk sertifikasına sahip bileşenlerle donatılır ve 1000'in üzerinde cihazla 7000 saati aşan uyumluluk kontrollerini de içeren sunucu sınıfı zorlu testlerden geçer. TUF, güveninizi hak etmek için en sağlam biçimde tasarlanmıştır. Bu yüzden her bir kart 5 yıllık garanti kapsamındadır.

TUF ESD Koruma Daha uzun bileşen ömrü sağlayan güçlü ESD koruması

Elektrostatik boşalma (ESD) aniden oluşabilir ve oluşturduğu hasar genellikle ciddiye alınmaz. TUF ESD Koruma, elektrostatik boşalmaya karşın tüm kart bağlantılarının uygun biçimde topraklandığından emin olmak için endüstri standartlarının %30 fazlası ile test edilir. Bu, daha uzun bileşen ömrü anlamına gelir.

Klavye ve fare konnektörleri: Devre üstünde ekstra ESD TVS diyotları.

USB 3/2.0 konnektörleri: Yüzeye montaj ve çift taraflı paketler için devre üzerinde geçici gerilim sönümleyici diyotlar (TVS) ve kapasitör koruması.

Ses konnektörleri: Hem ön hem de arka ses çıkışı devreleri için kapasitör koruması.

LAN portu: LAN devresi üzerinde yıldırım çarpmaları gibi olağanüstü durumlara karşı korunma oranını arttıran ani gerilim karşıtı bir LAN konnektörü tarafından desteklenen ESD TVS diyot koruması.

Basın tarafından takdir edilen en sezgisel UEFI BIOS

EZ ve Gelişmiş (Gelişmiş) Modlarında yapılan iyileştirmeler ile fareyle kullanılan en kusursuz grafik BIOS. Acemi kullanıcıların yanı sıra hız aşırtma uzmanları da yararlanabilir.

Map to MyFavorite:Hızla ayar seçeneklerini bulun ve tercih ettiğiniz araçları MyFavorites (Sık Kullanılanlarım) listenize ekleyin!

EZ Ayar Sihirbazı – OC ve RAID:Donanımınızı seçin ve kolay anlaşılan senaryoları kullanarak sistem performansınızı ayarlayın ya da verileri daha hızlı almak ve yedeklemek için RAID yapılandırmanızı düzenleyin!

EZ XMP: DRAM performansınızı tek tıkla arttırın!

Sezgisel grafik fan kontrolü: Fare ile kavis çizerek her bir fana ayrı olarak ince ayar yapın!

Gerçek zamanlı donanım takibi: Sisteminizin önemli parçalarından anında bilgi almanın avantajlarından faydalanın!

EZ Modu

 • Fan Profili: Anında soğutma için ayrıntılı işlemci ve kasa fanı bilgileri
 • SATA Bilgileri: Cihazları kolayca tanıyabilmeniz için her bir SATA portunu ayrıntılarıyla birlikte görüntüler.
 • Hızlı Saat Ayarı: Fare kullanarak EZ Modunda saati ve tarihi kolayca değiştirin.
 • =
 • EZ XMP: DRAM performansınızı tek tıkla arttırın!

Gelişmiş (Gelişmiş) Mod

 • Shortcut: Enter tuşuna basarak sık kullandığınız ayarlar için kısayol oluşturun veya var olan bir kısayolu seçip F4'e basarak doğrudan oraya gidin!
 • Quick Notes: Hızla ve pratik biçimde notlar alarak BIOS'la ilgili düşüncelerinizi kaydedin!
 • Last Modified Log: Ayarları kolayca takip ederek tercih ettiğiniz profilleri USB sürücüye kaydedin.
 • SATA Port Renaming: Daha kolay tanıyabilmek için SATA portlarınızı yeniden adlandırın.

Hızlı İçerik Oluşturma!

Tasarım kanınızda varsa, TUF Z97 anakart masaüstünüzde mutlaka bulunmalı! ASUS'a özgü USB 3.0 Boost teknolojisi, standartlardan %170 daha hızlı veri aktarımı sağlarken SATA Express bağlantısı ise verileri 10Gbit/s hızında getirir ve depolar. Bu, sizin için günün her saati daha süratli iş akışı anlamına gelir; görüntülerin aktarılması veya dosyaların kaydedilmesi ya da yüklenmesi için beklemenize gerek kalmaz! Ayrıca, mümkün olan en hızlı ve en kesintisiz dosya aktarımları için Internet bağlantınızı otomatik olarak optimize eden özel Turbo LAN teknolojimize de sahip olacaksınız. Üstelik TUF Z97 birden fazla monitör kullanmanıza bile yardımcı olarak 4K/USD çözünürlüklerinde tam istikrar sağlar!

Süper Thunderbolt
hızına çıkın

ASUS ThunderboltEX II serisi, sisteminizi istediğiniz zaman Thunderbold teknolojisine yükseltme esnekliği sunan ilk Intel® sertifikalı Thunderbolt™ 2 eklenti kartıdır. 10Gbit/s'ye* varan çift yönlü aktarım hızlarının keyfini çıkarabilirsiniz; USB 3.0'dan dört kat (4X) daha hızlıdır! En yeni 4K/UHD ekranlarda son derece ayrıntılı görüntüler izlerken bir yandan da bant genişliğini sömüren aygıtları kullanmaya devam edebilirsiniz.

TUF Ses Tasarımı

TUF Ses Tasarımı, sohbet etmeniz, film seyretmeniz veya sevdiğiniz müzikleri dinlemeniz için gereken ses ayarlarını bir çırpıda optimize eder. Dahili fiziksel koruma, profesyonelce geliştirilmiş tasarım ve birinci sınıf bileşenler sayesinde olağanüstü netlikte ve doğrulukta ses çıkışı elde edilir.

Koruma Analog ile dijital bileşenlerin fiziksel olarak izole edilmeleri, çok yönlü parazitleri azaltır.

Ses amplifikatörü Kulaklık ve hoparlörler için sesi en yüksek kalitede yükseltir

Benzersiz de-pop devresi Başlangıçta ortaya çıkan patlama gürültüsünü tüm ses çıkışlarında azaltır.

Özel yerleşim tasarımı Sol ve sağ kanallardaki özel katmanlar hassas ses sinyallerinin kalitesini korur • İşlemci Intel® Socket 1150 for the 5th/New 4th/4th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® İşlemci
  Intel® 22 nm CPU'ları Destekler
  Intel® Turbo Boost Teknolojisini Destekler 2.0
  * Intel ® Turbo Boost Teknolojisi 2.0 desteği CPU türüne bağlıdır.Yonga Seti
 • Intel® Z97
 • Bellek 4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 1866/1600/1333 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek
  Çift Kanal Bellek Mimarisi
  Intel® Extreme Memory Profile (XMP) Destekler
  * Hyper DIMM desteği her işlemcinin fiziksel özelliklerine bağlıdır.Grafik
 • Integrated Graphics Processor- Intel® HD Graphics support
  Çoklu VGA çıkış desteği : HDMI/DisplayPort ports
  - destekler HDMI with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 2560 x 1600 @ 60 Hz
  - destekler DisplayPort with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 3840 x 2160 @ 60 Hz
  Maksimum paylaşılan bellek 512 MB
  Intel® desteği InTru™ 3D, Quick Sync Video, Clear Video HD Technology, Insider™
  DP 1.2 Multi-Stream Transport compliant, destekler DP 1.2 monitor daisy chain up to 3 displays
 • Çoklu GPU Desteği NVIDIA® Quad-GPU SLI™ Teknolojisini Destekler
  AMD Quad-GPU CrossFireX™ Teknolojisini Destekler
 • Genişleme Yuvaları 2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (Single at x16, dual at x8/x8)
  1 x PCIe 2.0 x16 (max at x4 mode, Siyah) *1
  3 x PCIe x1
 • Depolama Intel® Z97 chipset :
  1 x SATA Express port, Siyahcompatible with 2 x SATA 6.0 Gb/s ports
  4 x SATA 6Gb/s port(s), Siyah,
  Raid Desteği 0, 1, 5, 10
  Intel® Smart Response Teknolojisi, Intel® Rapid Start Teknolojisi, Intel® Smart Connect Teknolojisini Destekler *2
  ASMedia® ASM1061 kontrolcüsü :
  2 x SATA 6Gb/s port(s), beige
 • LAN Intel® I218V, 1 x Gigabit LAN Kontrolcüsü(leri), Dual interconnect between the Integrated Media Access Controller (MAC) and Physical Layer (PHY)
  Realtek® 8111GR, 1 x Gigabit LAN Kontrolcüsü(leri)
  Dual Gigabit LAN kontrolcüsü - 802.3az Enerji Tasarffu Yapan Ethernet (EEE)
 • Ses Realtek® ALC1150 8-Kanal High Definition Audio CODEC
  - Destekler : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
  - High quality 112 dB SNR stereo playback output (Line-out at rear) and 104 dB SNR recording input (Line-in)
  Ses Özelliği :
  - Absolute Pitch 192kHz/ 24-bit Gerçekçi BD Kayıpsız Ses
  - Arka panelde Optik S/PDIF çıkış(ları)
  - BD Audio Layer Content Protection
  - Audio Shielding: Ensures precision analog/digital separation and greatly reduced multi-lateral interference
  - Dedicated audio PCB layers: Separate layers for left and right channels to guard the quality of the sensitive audio signals
  - Audio amplifier: Provides the highest-quality sound for headphone and speakers
  - Unique de-pop circuit: Reduces start-up popping noise to audio outputs
 • USB Portları Intel® Z97 chipset :
  6 x USB 3.0/2.0 port(s) (2arka panelde, Mavi, 4 bord ortasında)
  ASMedia® USB 3.0 kontrolcüsü :
  2 x USB 3.0/2.0 port(s) (2arka panelde, Mavi)
  Intel® Z97 chipset :
  8 x USB 2.0/1.1 port(s) (4arka panelde, Siyah, 4 bord ortasında)
 • ASUS´a Özel Özellikler TUF Features:
  TUF ENGINE! Power Design :
  - 8 +2 Digital Phase Power Design
  - TUF Components (New Alloy Choke, Ti-Cap. & MOSFET; certified by military-standard)
  - ASUS DIGI+ Power Control Utility
  Ultimate COOL! Thermal Solution :
  - TUF Thermal Armor with Flow Valve
  - TUF Thermal Radar 2 with Thermistors
  - TUF ICe
  Safe & Stable! Guardian Angel :
  - Dust Defenders
  - TUF Fortifier
  - TUF ESD Guards
  ASUS Exclusive Features :
  - Remote GO!
  - USB BIOS Flashback
  - MemOK!
  - AI Suite 3
  - Ai Charger+
  - USB Charger+
  - Anti-Surge
  - Front Panel USB 3.0 Support
  - ASUS UEFI BIOS EZ Mode featuring friendly graphics user interface
  - USB 3.0 Boost
  - Disk Unlocker
  - Turbo LAN
  Interactive HomeCloud
  - Media Streamer
  ASUS EZ DIY :
  - Precision Tweaker 2
  - ASUS O.C. Profile
  - ASUS CrashFree BIOS 3
  - ASUS EZ Flash 2
  - ASUS USB BIOS Flashback
  - ASUS UEFI BIOS EZ Mode
  - Multi-language BIOS
  - Push Notice
  - Media Streamer
  ASUS Q-Design :
  - ASUS Q-Shield
  - ASUS Q-kablo
  - ASUS Q-LED (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED)
  - ASUS Q-Slot
  - ASUS Q-DIMM
  - ASUS Q-Connector
 • Operating System Support Windows® 7
  Windows® 8.1
  Windows® 8
 • Arka Giriş/Çıkış Portları 1 x DisplayPort
  1 x HDMI
  2 x LAN (RJ45) port(s)
  4 x USB 3.0 (Mavi)
  4 x USB 2.0 (one port can be switched to USB BIOS Flashback)
  1 x Optik S/PDIF çıkışı
  5 x Audio jack(s)
  1 x USB BIOS Geri yükleme Düğmesi
 • Dahili Giriş/Çıkış Portları 2 x USB 3.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 3.0 portları destekler (19-pin, moss green)
  2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 2.0 portları destekler
  1 x SATA Express connector: Siyah, compatible with 2 x SATA 6.0 Gb/s ports
  6 x SATA 6Gb/s bağlantısı(ları)
  1 x TPM header
  1 x CPU Fan bağlantısı(ları) (1 x 4 -pin)
  1 x CPU OPT Fan bağlantısı(ları) (1 x 4 -pin)
  4 x Chassis Fan bağlantısı(ları) (4 x 4 -pin)
  3 x Yardımcı Fan bağlantısı(ları) (2 x 3 -pin, 1 x 4 -pin, [White])
  1 x S/PDIF çıkış başlığı(ları)
  1 x Thunderbolt başlığı(ları)
  1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı(ları)
  1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları)
  1 x Ön pane ses bağlantısı(ları) (AAFP)
  1 x Sistem panel(leri) (Q-Connector)
  1 x DRCT başlığı(ları)
  1 x MemOK! düğmesi(leri)
  3 x Termal sensör bağlantısı(ları)
  1 x Clear CMOS anahtarı(ları)
 • Aksesuarlar Kullanıcı kılavuzu
  Aksesuar Kılavuzu
  ASUS Q-Shield
  4 x SATA 6Gb/s kablosu(ları)
  1 x SLI köprüsü(leri)
  1 x Q-bağlantısı(ları) (2 in 1)
  2 x Aksesuar Fan (lar) ( 35 mm )
  1 x TUF Sertifika kartı(ları)
  1 x TUF 5 Yıl Garanti kitapçığı(lar) (bölgeye göre)
  1 x TUF Inside etiketi(leri)
  1 x Aksesuar Paketi(leri):
  - 3 x PCIe x16 slot toz kapağı(ları)
  - 2 x DRAM slot toz kapağı(ları)
  - 3 x PCIe x1 slot toz kapağı(ları)
  - 2 x Kısa fan vidası(ları)
  - 4 x Uzun fan vidası(ları)
  - 3 x Thermistor kablo(s)
  - 1 x back I/O dust frame
  - 1 x back I/O dust grid
  - 1 x connector dust cover collection (On board USB 3.0, DVI, HDMI, DP, LAN)
  - 2 x On board USB 2.0 connector dust cover(s)
  - 8 x back I/O USB 2.0 connector dust cover(s)
  - 7 x On board SATA connector dust cover(s)
  - 1 x SATA Express conector dust cover(s)
  - 5 x Audio connector dust cover(s)
 • BIOS 64 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS, PnP, DMI2.7, WfM2.0, SM BIOS 2.8, ACPI 5.0, Multi-language BIOS,
  ASUS EZ Flash 2, CrashFree BIOS 3, F11 EZ Tuning Wizard, F6 Qfan Control, F3 My Favorites, Quick Note, Last Modified log, F12 PrintScreen, F3 Shortcut functions, and ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) memory information
 • Yönetilebilirlik WfM 2.0, DMI 2.7, WOL by PME, PXE
 • Destek Diski Drivers
  Anti-virus software (OEM version)
  ASUS/TUF CPU-Z
  ASUS Utilities
  EZ Update
 • Form Faktörü ATX Tipi
  12 İnç x 9.6 İnç ( 30.5 cm x 24.4 cm )

Ürün Yorumları