• Asus Sabertooth X79 Intel Anakart
  • Asus Sabertooth X79 Intel Anakart
  • Asus Sabertooth X79 Intel Anakart
Asus Sabertooth X79 Intel Anakart Asus Sabertooth X79 Intel Anakart Asus Sabertooth X79 Intel Anakart

Asus Sabertooth X79 Intel Anakart

Asus Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 392397)

Asus SABERTOOTH X79, LGA2011, DDR3-1866, ANAKART Anakart

  • LGA 2011 Soket 2. Nesil Intel® Core™ i7 işlemci ailesi
  • Intel® X79 Express Yongaset
  • 8-DIMM soket tasarımı ile 64GB'a kadar RAM desteği
  • TUF Termal Zırh - Isı dağıtımını kolaylaştıran tasarım
  • TUF Termal Radar – Gerçek zamanlı Termometre ve Isı Taşıyıcı
  • TUF Bileşenler [Alloy Choke, Cap. & MOSFET; Askeriye sıtandartlarında sertifikalı] - Zor Görevler için Sertifikalı
  • Yeni DIGI+ Güç Kontrolü - tamamı yeni CPU ve DRAM Dijital Güç Kontrolü
  • ASUS SSD Caching - Tek bir tıklama ile 3 kata kadar daha hızlı performans

TUF /tΛf/, Ultimate Force Açılımı

TUF serisi "sert" bir görüntü sunuyor. Eşsiz tasarımı ve yüksek kaliteli bileşenler (askeri-standart) ile TUF serisi, önde gelen istikrar, uyumluluk ve aşırı dayanıklılık sağlar.

"Ultimate COOL!" Termal Çözüm

Termal Zırh

Toplam Hava Akımını Artıran Isı Dağıtımı
TUF Termal Zırh, sadece kritik alanlarda değil bütün anakart üzerinde etkin bir soğtuma sağlar. Benzersiz bu tasarımı sayesinde bütün bir sistemin ısısını düşürerek bütün bileşenlerin gerçek performansını kullanmanısını sağlar. Sofistike ve entegre tasarımıyla Termal Zırh serin havayı kritik bölgelere yoğunlaştırarak soğuk hava dolaşımınıda düzenler. Etkin gelişmiş tasarım sistem istikrarına katkı sağlar ve bileşenlerin ömürlerini uzatır.

Termal Radar

Gerçek Zamanlı Sıcaklık Algılama ve Soğutma
TUF Termal Radar sayesinde otomatik olarak sistem aşırı ısınmadan müdahale ederek fan hızını ayarlar. Bu sayede kritik bölgelerdeki ısıyı sabitleyerek gerçek zamanlı müdahale eder. Böylelikle sistem kararlılığı sağlanır. Çoklu sensörleri sayesinde anakart üzerindeki her bir bölge tek tek izlenebiliyor. Termal Radar otomatik olarak her şeyi daha uzun ömürlü ve sabit ısıda tutmak için kullanıcı tarafından seçilen farklı parametrelere dayalı ideal hızı hesaplar.

"TUF ENGINE!" Güç Tasarımı

New DIGI+ Power Control

All-New Digital Power Control for both CPU and DRAM
ASUS X79 motherboards include New DIGI+ Power Control with three digital voltage controllers, including all-new DRAM controllers that offers ultra-precise memory tuning in addition to ultra-precise CPU voltage control. This evolution of innovative, industry-leading ASUS technology provides the best in class control for better efficiency, stability and performance.

Best in class power efficiency and stability
Two critical components work perfectly together to match digital power signal (SVID) requests from the CPU, with ultra-fast sensing and response to efficiently deliver the right level of power on demand. Accurate power reduces wasteful voltage imprecision, and provides more a stable CPU and memory setup.

8 DIMM Design. X79 Done Right
Support for up to 64GB of system memory with an 8-DIMM design on ASUS X79 motherboards provides the Kapasite for users to make full use of modern 64-bit software, ideal for rendering detailed images or manipulating large files without the bottlenecks of conventional storage. It also allows users to set up big RAM disks and speed up frequently accessed programs, minimizing the impact of storage transfer delays while maximizing user benefit.

UEFI BIOS

Esnek ve Kolay BIOS arabirimi
Yeni ASUS EFI BIOS Geliştirilebilir Firmware Arayüzü uEFI mimarisine uygundur. EFI sayesinde işletim sistemi kullanır gibi rahatlıkla BIOS'unuzda gezinebilirsiniz. Gelişmiş Mod seçeneğiyse çok daha karmaşık sistem ayarları düzenlemenize yardımcı olur.

Özel ASUS Arayüzü
EZ Mode öğrenmesi, kullanması ve yönetmesi kolay. Gelişmiş Mode karmaşık sistem deneyimlerini özleyenler için gelişmiş denetim seçenekleri.

Güncelleme! Gelişmiş sistem kontrolü için hızlı ve kolay bilgi
- UEFI kurulum bilgisi ve sorun giderme için F12 BIOS anlık kısayol
- En sık erişilen bilgi için F3 Kısayol tuşu
- ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) bellek bilgi erişimi, hatalı DIMM tespiti ve zor POST durumlarla yardımcı olabilecek bilgi sunma özelliği

TUF Kompanentler (Choke, Cap. & MOSFET; Certified by Military-standard)

Zor Görevler için Sertifikalı
Üçüncü parti, askeri sınıf test sayesinde sertifikalı - sağlam kapasitörler ve MOSFET ile en zorlu koşullarda bile sağlam bir performans elde edin. TUF Choke, bilinen adıyla "Alloy Choke", standart çelik yerine farklı tipteki metallerin karışımından elde edilmiştir. Geçerli olan 40A oranının üzerinde ve geleneksel parçalara göre %25 daha yüksek destek sunar.

ASUS Ayrıcalıklı Özellikler

ASUS SSD Caching

3X faster performance at a click
SSD caching from ASUS is easier than ever. At 3X faster, this feature boosts system performance by using an installed SSD with no Kapasite limitations as a cache for frequently accessed data. Harness a combination of SSD-like performance and response and hard drive Kapasite with just one click, no rebooting needed and instant activation for complete ease of use.


USB BIOS Flashback

Easy, worry-free USB BIOS Flashback
USB BIOS Flashback offers the most convenient way to flash the BIOS ever! It allows overclockers to try new BIOS versions easily, without even entering their existing BIOS or operating system. Just plug in USB storage and push the dedicated düğmesi for 3 seconds, and the BIOS is automatically flashed using standby power. Worry-free overclocking for the ultimate convenience!


USB 3.0 Boost

UASP ile daha hızlı USB 3.0 veri iletimi
Yeni ASUS USB 3.0 Boost, en son USB 3.0 standardı olan UASP (USB Attached SCSI Protocol) teknolojisini destekliyor. USB 3.0 Boost ile, zaten önemli ölçüde hızlanmış olan USB 3.0 veri hızını etkileyeci bir artışla %170'e kadar artmasını sağlar. USB 3.0 Boost anında ASUS'a özel cihaz otomatik algılama ayarları ile USB 3.0 çevre birimleri için transfer hızlandırmakla, kullanıcı dostu grafik arayüzü sağlar.


"Safe & Stable!" Guardian Angel

MemOK!

Bellek Problemlerine Son!
MemOK! bellek uyumluluğunu arttırır. Bu özelliği destekleyen anakartlardaki tek bir butona basılması ile aktif hale gelir. MemOK! en güvenli ayarları belirler ve en kötü koşullarda bile sistemin açılabilmesine yardımcı olur.

ESD Koruması

Elektrostatik Boşalmalara Karşı Ultra Koruma!
Elektrostatik boşalım beklemeden oluşabilen ve zarar verici etkileri tahmin edilmesi zor bir durumdur. ASUS anti-statik çip ve devre tasarımı sayesinde bu oluşumun etkileri minimum düzeye çekilir.


En gelişmiş Transfer Teknolojileri

Power eSATA 6Gb/s hazır

Tam şarj edilmiş güç ile 2 kat'a kadar hızlı
Güç beslemeli eSATA 6Gb/s veri ve güç bağlantısı birleştirir. 2 kat'a kadar daha hızlı transfer hızlarının keyfi ve herhangi bir ek güç adaptörleri ile harici SATA 6Gb/s cihazları kullanabilirsiniz. ASUS ekstra hız ve erişilebilirlik için gelişmiş, daha hızlı veri alma ve çift bant genişliği mevcut bus sistemleri ile ek bağlantı noktası sağlar.

Ön Panel USB 3.0 Desteği

Kullanışlı USB 3.0 Ön Panel Uyumluluğu
ASUS, herhangi bir kasa ile uyumlu standart USB 3.0 ön panel desteği sağlar. Bu sayede ulaşılması zor arka panele, sürekli takıp-çıkarttığınız USB 3.0 cihazlarını bağlamak için zorlanmanıza gerek kalmaz.

Komple USB 3.0 Çözümü

Çift USB girişi ile çifte kolaylık
Bu anakartta erişim kolaylığını arttırmak için ön ve arka panel toplam 6 adet USB 3.0 portu bulunur. USB 3.0 destekli bu portlar sayesinde, Sabertooth X79 yüksek hızda bağlantı için büyük kolaylık tanıyor.


CPU, Çipset ve Grafik Özellikleri

2nd Generation Intel® Core™ i7 Processor family for the

LGA 2011 Socket

This motherboard destekler the latest 2nd Generation Intel® Core™ i7 Processor family for the LGA 2011 Socket, with memory and PCI Express controllers integrated to quad-channel (8 DIMMs) DDR3 memory and 40 PCI Express 3.0 lanes. This provides great graphics performance. 2nd Generation Intel® Core™ i7 Processor family for the LGA 2011 Socket is one of the most powerful and energy efficient CPUs in the world.

Intel® X79 Express Yonga Seti

Intel® X79 Express yonga seti, yeni soket 2011 Intel® Core ™ i7 Extreme Edition işlemcileri destekleyen tek yonga seti tasarımı. Böylelikle daha yüksek bant genişliği ve istikrar sağlayan, seri noktadan-noktaya bağlantıları kullanılarak performansı artırır. Ayrıca, X79, mevcut veri yolu sistemlerinin hızını iki katına çıkartan 2 adet SATA 6Gb/s ve daha hızlı veri alımı için 4 adet SATA 3 Gb/s portu ile geliyor.

PCIe 3.0 Hazır

Son PCI Express veriyolu standardı mevcut PCIe 2.0'ın iki katı performans için gelişmiş kodlama sağlar. X16 bağlantı için toplam bant genişliği 32 GB/s maksimum değerine ulaşır. PCIe 3.0 kullanıcıları PCIe 1.0 ve PCIe 2.0 aygıtları ile tam bir geriye dönük uyumluluk tarafından sunulan kolaylık ve sorunsuz geçiş ile birlikte daha önce görülmemiş veri hızları sağlar.

* Bu anakart, PCIe 3.0 desteği vermeye hazır. PCIe 3.0 uyumlu cihazlar kullanarak fonksiyonlar kullanılabilir olacaktır. Güncel ayrıntılı bilgi için www.asus.com adresine bakınız.

Çoklu GPU Teknolojisi

Aynı Kartta SLI ve CrossFire!
SLI mı? CrossFireX mi? Bu ikilem artık geçerli değil, çünkü ROG Rampage II Extreme ile her iki çoklu grafik kartı kurulumunu da yapabileceksiniz. Bu anakart ile SLI/CrossFire on Demand teknolojisi ile 3-Way SLI veya CrossFireX konfigürasyonlarında 3 adede kadar ekran kartı kullanabilmek mümkün. Hangi yolu seçerseniz seçin daha önce hiç görülmemiş ağzınızı açık bırakacak türden grafik kalitesi ile karşılaşmaya hazır olun.

SABERTOOTH X79 Product Overview

Garanti Süresi

5 Yıl Garanti

Üstün dayanıklılığının yanında TUF serisi termal tasarım çözümlerinin yanında, özel askeri standartlardaki bileşenleri ile zorlu test ortamlarında bile büyük bir başarıyla çıkmaya başarmıştır.

* This service will follow the local standard and service policy.
** This service only covers failures or malfunctions that occur during the warranty period and under normal use conditions, as well as any material or workmanship defects.

Ürün Yorumları