Asus Maximus VI Extreme Intel Anakart

 • Asus Maximus VI Extreme Intel Anakart

Temel Özellikler

Asus Maxımus Vı Extreme/ddr3 1600mhz S+gl+16x Anakart
2.288,84 TL KDV
Dahil
+ Kargo Bedeli: ₺7,90 %3 İNDİRİMLİ Önceki Fiyat: 2.353,01 TL SATIN AL

Ürün Kodu: 611884

Asus Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi

Gerçek zamanlı izleme ve ince ayar: OC Panel ile Overclock dünyasına adım atın

 • LGA1150 soket 4. Nesil Intel®Core™ i7/ i5/ i3/ Pentium® / Celeron® İşlemciler
 • Intel® Z87 Express Yonga Seti
 • OC Panel - Hız aşırtma kumanda merkezi
 • Extreme Engine Digi+ III - Birinci sınıf bileşenlerle üst düzey güç iletimi
 • Subzero Sense - Anakartınızın ne kadar soğuk olduğunu görün
 • VGA Hotwire - Ekran kartınıza ince ayar verin
 • mPCIe Combo II + Wi-Fi 802.11ac/Bluetooth 4.0 - desteği ile ekstra bağlantılar
 • 4-Yollu NIVDIA® SLI™ / AMD CrossFireX™ Desteği

Nihai güç platformu Maximus VI Extreme

Dünyaca ünlü hız aşırtma efsanelerinin önerileri ve endüstrinin önde gelen ROG R&D uzmanlığı ile tasarlanan Maximus VI Extreme, OC Panel'in devrim niteliğindeki izleme ve ince ayarı ile performansı bir üst seviyeye taşıyan onlarca hız aşırtma özelliğini bir arada sunuyor.

Tam kararlılık için entegre edilen yeni nesil Extreme Engine Digi+ III en üst düzey ayarları bile destekliyor. 4 yollu SLI™/CrossFireX™ ve 802.11ac Wi-Fi ile M.2 (NGFF) SSD desteği de dahil olmak üzere en son standartlara sahip bağlantı seçeneklerine sahibi olacaksınız. Ek olarak, Maximus VI Extreme'in öne çıkmasını sağlayan yükseltilmiş UEFI BIOS bulunuyor: 7GHz+ CPU hızına ve 3700MHz'in üzerinde RAM frekansına sahip!

Republic of Gamers sadece en iyiyi sunar. En iyi donanım mühendisliği, en yüksek performans, en yaratıcı tasarımlar buradadır ve tüm oyuncular bu şölene katılabilir.

Republic of Gamers dünyasında zayıf performans kabul edilmez, sadece en güçlü sağ kalabilir. Biz de tasarımlarımızı buna göre yapar ve müsabakadaki gücümüzü buna göre sergileriz. Siz de seçkinler kulübüne katılın, varlığınızı hissettirin, Republic of Gamers dünyasına girin.


OC Panel

Hız aşırtma kumanda merkezi

İki farklı mod ile gerçek zamanlı izleme ve ince ayarı elinize alın. Normal Mod'da OC Panel kasanın içindedir, Extreme Mod'da ise harici bir konsol olarak çalışır. Her ikisinde de 2,6" ekran sizi eksiksiz olarak bilgilendirir ve mevcut güç üzerinde maksimum kontrol sahibi olmanızı sağlar. Daha fazla bilgi almak için sağ üstteki sekmeye tıklayın!

OC Panel Normal Mod

Kolay sistem takibi ve performans arttırma

Tüm 5,25" sürücü yataklarına uyduğundan OC Paneli bilgisayarınıza kolayca takabilirsiniz. Bu şekilde kullanıldığında Normal Mod'da çalışır ve üst seviye oyunlar ile standart hız aşırtma için idealdir. Dinamik CPU sıcaklığı, oranları, taban saatleri ve fan RPM bilgilerini gösterir. Ayrıca, tek tıkla anında iki hız arttırma ayarı olan CPU Level Up özelliğini kullanabilirsiniz. Soğutma için ihtiyacınıza göre Turbo, Standard ve Silent (Sessiz) CPU fan modlarından birini seçebilirsiniz.

OC Panel Extreme Mod

Hız aşırtma bu kadar kolay olmamıştı

OC Panel, hız aşırtmacıların sevdiği birçok ileri seviye özellikle entegre, harici bir hız aşırtma konsolu olarak kullanılabilir. Subzero Sense, VGA SMB, VGA Hotwire, dört 4-pimli fan başlığı, Slow Mode, Pause Switch ve çoklu parametre ayarı bu özelliklerden bazılarıdır. Tüm ayarlar gerçek zamanlı olarak değiştirilebilir ve erişimi kolay kontrol düğmeleri ile hızla uygulanabilir.

OC Panel Extreme Mod

Hız aşırtma bu kadar kolay olmamıştı

Entegre Subzero Sense ve VGA Hotwire, 2,6" ekranından çok soğuk sıvı termal ısı ölçümleri ile akış çizgisi halinde donanım seviyesi GPU yüksek voltaj için alan erişimi sağlar. Mevcut değerleri kolayca izleyin ve büyük hızla hedefleri ayarlayın, güç kolaylıkla aksın!

OC Panel kolay kurulum

Sadece birkaç adımda işe koyulur

OC Panel kurulumu hem Normal hem de Extreme Modlarında oldukça kolaydır. Birkaç basit adımda OC Panelin muhteşem özelliklerinin keyfini çıkarmaya başlarsınız.


Extreme Engine Digi+ III

Birinci sınıf bileşenlerle üst düzey güç iletimi

Tamamıyla dijital mimari Intel® işlemcilerin Tam Entegre Voltaj Regülatörleri (FIVR) üzerinde tam kontrol sağlayarak işlemci ve bellekler için en üst düzey kararlılık ve hassasiyeti sunar. Bu tasarım, dinamik hız düzenlemelerinin yanı sıra, işlemcileri ve RAM'i sınırlarının ötesine itmenizi sağlayan girift manuel kontroller sunar.

Güç bileşenleri de yükseltilmiştir. NexFET MOSFETler,standart MOSFETlerin yarı boyutunda olmalarına rağmen, normal çalışma koşullarında %90'a kadar daha fazla verimliliğe ve daha fazla dayanıklılığa sahiptir. Özel BlackWing bobinler, 60 amp güçte bile güç iletiminde minimum kayıpla 3-5°C gibi düşük sıcaklıkta soğuk kalmayı başarırlar. Japon yapımı 10K Siyah Metalik kapasitörler beş kat daha uzun ömürlüdür ve standart katı kapasitörlere kıyasla uç sıcaklıklara %20 daha fazla dayanıklılık göstererek en ileri seviye taleplere bile dayanır.


mPCIe Combo II ile 802.11ac/Bluetooth 4.0

M.2 (NGFF) desteği ile ekstra bağlantılar

mPCIe Combo kartın yeni versiyonu en son bağlanılabilirlik standartlarıyla daha da iyi genişletme olanağı sağlıyor, üstelik kurulumu da kolay. Mini PCI Express 2.0 artı USB 2.0 ile ASUS'a özgü Wi-Fi GO! ile çalışan çift bantlı 2.4GHz/5GHz Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.0 modülü ile donatıldı. Remote ve Wi-Fi Engine ise daha iyi bir deneyim için performansı maksimize ediyor. Masaüstünüzden en hızlı kablosuza anında geçiş yapın. Üstelik bir PCI Express yuvası feda etmeniz de gerekmez!

Kompakt fakat çok amaçlı mPCIe Combo II SSDler için Next Generation Form Factor (NGFF) bağlantısı ile bilgisayarınızın geleceğe yönelik uyumluluğunu daha da arttırıyor. SSD performansını optimize etmek için tasarlanan NGFF, mPCIe ve mSATA'nın yerine geçmesi hedeflenen hızlı ve enerji verimliliğine sahip bir standart. mPCIe Combo II yüksek hızlı NGFF SSD'lerinizle çalışarak potansiyellerinden tam verim almanızı sağlar, işletim sisteminizi çalıştırmak için gereken yükleme sürelerini azaltır ve oyunları daha hızlı hale getirir.


En iyi UEFI BIOS tasarımı ile bilgisayarınızda tam kontrole sahip olursunuz

Yükseltilmiş UEFI BIOS

Segmentinin en çok ödül kazananı

Yeni ROG UEFI BIOS, son yapılan değişiklikleri kaydeden bir Last Modified (Son Değiştirilme Tarihi) özelliğine sahiptir. Ayrıca, ayarlarla ilgili bir düşüncenizi unutmamanızı sağlamak için BIOS-içi Quick Note notlar almak ve sistem ayrıntılarını yazmak için idealdir. Ortalıktan kaybolan kağıt notlardan çok daha kullanışlı! Ek olarak, F4 My Favorites (Sık Kullanılanlarım) ve Shortcuts (Kısayollar) en çok ihtiyaç duyduğunuz BIOS özelliklerine kolay erişim sağlar, üstelik önyükleme logosunun büyüklüğünü bile ayarlayabilirsiniz. Yeni BIOS'ta önyükleme sıralarını ve sürücüyle alakalı diğer ayarları tanımlarken aradığınızı kolayca bularak zaman kazanmak için SATA portlarına ayrı isimler verebilirsiniz.

ROG Pulse ile yanıp sönen bir ROG logosu sistem aktivitesini gösterir ve daha önemlisi, eklenen kullanışlı SSD Secure Erase, daha az uyumlu üçüncü taraf yardımcı programlara gerek kalmadan SSD hızını BIOS'un içinden geri yükler. D aha fazla bilgi almak için sağ üstteki sekmeye tıklayın.

SSD Secure Erase

Kayıp performansı geri kazanın. Yüksek hıza dönün.

Üstüne yazma işlemi yüzünden SSD performansı zamanla azalır. ROG, daha fazla uyumluluk ve daha kolay kullanım için SSD Secure Erase'i UEFI BIOS'a entegre eden dünyanın ilk anakart markasıdır. Kaybolan performansı geri kazanmak ve fabrika hızına dönmek için SSD'de bulunan tüm verileri tamamen silen en iyi kaldırma yöntemini sunar.

USB BIOS Flashback

Donanım tabanlı basit tak ve bas BIOS yükseltme

Donanım seviyesi USB BIOS Flashback, yüklü bir işlemci veya DRAM olmasa bile kullanıcıların yeni UEFI BIOS sürümlerine güncelleme yapabilmelerini sağlar. Tek yapmanız gereken BIOS dosyasını içeren USB flaş sürücüyü takmak ve güç kaynağı bağlıyken 3 saniye boyunca BIOS Flashback düğmesine basmak. Büyük kolaylık sağlayan zahmetsiz güncelleme!

İnceleme Videosu

Ön ayarlı O.C. profiller

Ayar ustaları tarafından tasarlanan ileri seviye OC için eksiksiz özellik seti

 • Tweaker’s Paradise daha fazla sistem kararlılığı ve hız aşırtma payı için çeşitli ekstra performans ince ayarı seçenekleri sunar.
 • Beş önayarlı OC profil ROG hız aşırtma uzmanları tarafından tasarlandı. Farklı OC ihtiyaçları için ideal başlama noktası.
 • Büyük 32 DRAM profiller ile iki DRAM ince , ayar algoritması da ROG hız aşırtma uzmanları tarafından tasarlandı. Bütün bunlar, tüm büyük markalar ile bellek performansı modifikasyonlarını oldukça kolaylaştırıyor.
 • Her BIOS için sekiz özel OC profil toplamda tüm uygulamalar için yeterli 16 OC profil olanağı sağlar.


Özel yardımcı programlar sisteminizi sınırların dışına çıkarır

SSD Secure Erase

Kayıp performansı geri kazanın. Yüksek hıza dönün.

Üstüne yazma işlemi yüzünden SSD performansı zamanla azalır. ROG, daha fazla uyumluluk ve daha kolay kullanım için SSD Secure Erase'i UEFI BIOS'a entegre eden dünyanın ilk anakartı. Kaybolan performansı geri kazanmak ve fabrika hızına dönmek için SSD'de bulunan tüm verileri tamamen silen en iyi kaldırma yöntemini sunar.

ROG RAMDisk

RAM'inizi boşa harcamayın: SSD'den 20 kat hızlı depolama!

ROG RAMDisk, işletim sistemi performansını arttırmak ve yükleme süresini azaltmak için RAM'i kolayca aşırı hızlı geçici bir depoya dönüştürür. Mevcut sistem belleğinin %80'ine kadar kullanabilir, veri bütünlüğünü korumak ve yanlışlıkla bozulmaları en aza indirmek için dosyalara yerlerini değiştirmeden erişir. Bunu yapabilmek için, dosyalarla RAM deposu arasında hızlı bağlantılar olarak görev yapan birleşme noktaları oluşturur. Bilgisayarınızı kapattığınızda tüm dosyalar otomatik olarak kaydedilerek sabit sürücülerdeki kendi belirli konumlarına geri yüklenirler. Bilgisayarı açtığınızda RAM'e geri dönerler.

AI Suite III

Yenilikçi ASUS özelliklerine tek adımda erişim

Daha büyük monitörleri de destekleyen ASUS AI Suite III, daha net ve çekici bir arayüz ile yepyeni bir kullanıcı deneyimi sunuyor. ASUS'a özel tüm özellikleri kullanımı kolay tek bir pakette toplayarak hız aşırtma, enerji tüketimi, fan hızı, voltaj ve çok daha fazlasını kontrol etmenize olanak sağlıyor. Çeşitli ve kullanımı kolay işlevsellik sunan bu hepsi bir arada uygulama ile farklı araçlar arasında gidip gelmeye gerek kalmıyor.

CPU Level Up

Hız aşırtma hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Tek tıkla anında sistem hızlandırma. Siz sadece auto CPU tuning veya üç hız seviyesinden birini seçin ve anakart geri kalan işleri hallederek size en iyisini sunsun!

USB 3.0 Boost (UASP Desteği)

Standart USB 3.0'a kıyasla %170 daha hızlı aktarım

ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, Windows 8'de UASP (USB Ekli SCSI Protokolü) USB 3.0'ı destekler. USB 3.0 Boost teknolojisi sayesinde, zaten hızlı olan USB 3.0 performansına ek olarak USB cihazın iletim hızı %170'e kadar önemli ölçüde artar. ASUS yazılımı, kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak uyumlu USB 3.0 çevre birimlerinin veri hızlarını arttırır.

 • Dünyanın ilk USB 3.0 UASP desteği – anında %170 daha hızlı
 • Tam USB 3.0 – Turbo Modu veya UASP Modunda USB cihazların çoğunun performansını arttırır
 • Basitçe Tak ve Performansı Arttır – otomatik algılama tasarımı en iyi performansı garantiler

İnceleme Videosu


Grafik gücünüzün zincirlerini koparın

4 yollu SLI™/CrossFireX™ desteği

Mükemmel yerleşim ve muhteşem PCI Express 3.0 performansı

Benzersiz ROG tasarımı 4 yollu SLI™/CrossFireX™ desteği sunar ve gecikmesiz grafikler için tüm güçlerini etkin hale getirir. Dahili PCIe 3.0 x16 anahtarı ise en iyi grafik çıktısı için yapılandırmayı ayarlamanızı sağlar.

4K Ultra HD için hazır

Geleceğin görsel deneyimini keşfedin

Büyük ilgi gören 1080p full HD'yi takip eden 4K Ultra HD geleceğin popüler standardı olacak ve HDMI ya da DisplayPort aracılığıyla yerel olarak 4096 x 2160'a kadar destekleyen entegre ekran kartı sayesinde bu yeni özelliğe hazırsınız. 1080p (1920 x 1080) çözünürlükten dört kat daha fazla piksel sunan 4K Ultra HD, görsel olarak inanılmaz bir netlik, ayrıntı ve gerçeklik sunuyor.

PCI Express 3.0

PCI Express 3.0, PCI Express 2.0'nin performansını ikiye katlayan gelişmiş kodlama kullanır. Bir x16 bağlantısının toplam bant genişliği 32GB/s'ye ulaşır; tamamen geriye dönük uyumluluk ve emsalsiz veri hızları ile kolay ve kesintisiz aktarım sunar.


2. nesil T-Topology

2. nesil T-Topology

%5+ tam yüklü hız aşırtma payı ve bir DIMM ile %10+

Tam yük altında ileri seviye bellek hız aşırtması için ASUS dünyadaki ilk 2. nesil T-Topology'yi geliştirdi. DRAM hız aşırtmayı arttıror, gürültü ve sinyal yansımasını minimize etmek için yerleşimi daha optimize hale getirir. Testler, tam yük altında %5 daha fazla hız aşırtma payı ve bir DIMM yapılandırması için %10 hız aşırtma payı büyümesi olduğunu göstermiştir. 2. nesil T-topology sayesinde Maximus VI Extreme 3000MHz'in üzerinde RAM hızını muhafaza eder.


Dual Intelligent Processors 4

4 Yönlü Optimizasyon ile Dual Intelligent Processors 4

Tek tıkla daha iyi performans, verimlilik ve dijital güç, daha az gürültü ve gelişmiş soğutma.


Dinamik Çoklu Senaryo Tasarımı

Bilgisayarınız için en iyi ayarları belirlemek zor mu geliyor? 4 Yönlü Optimizasyon, gerçek kullanıma göre sisteminiz için en iyi yapılandırmayı otomatik olarak algılar..

Kanıtlanmış Performans

The design makes sure your PC is perfect for gaming, entertainment, productivity, and everything else.

Tasarımı sayesinde bilgisayarınız oyun, eğlence, üretkenlik ve diğer her şey için ideal özelliklere sahiptir.

*Away (Uzakta) Modunda manuel ayarı
*Test yapılandırması: Oyun - Intel LGA1150 i7-4770K | Z87-DELUXE | G.Skilll DDR3-2400 4GB x 2 Multimedya & Away - Intel LGA1150 i7-4770K | Z87-DELUXE | PATRIOT DDR3-1600 4GB x 2 | Corsair CCSD-F120GB3-BK 120GB

4 Ana Ayar Sütunu

 • Performans: TPU ile CPU/GPU performansını serbest bırakın
 • Verimlilik: güç tüketimini azaltarak ve ekstra giriş-çıkış kumandalarını kapatarak bütün sistemde enerji verimliliği sağlayın
 • Öncü dijital güç: DIGI+ Güç Kontrolü aracılığıyla işlemci giriş voltajı düzenleyici için gerçek zamanlı yönetim
 • Kişiselleştirilmiş fan kontrolü: Fan Xpert 2 ile her bir fanın ayrıntılı olarak yönetilebilmesi, soğutmayı geliştirir ve gürültüyü azaltır
 • 4 Ana Ayar Sütunu
  • Performans: TPU ile CPU/GPU performansını serbest bırakın
  • Verimlilik: güç tüketimini azaltarak ve ekstra giriş-çıkış kumandalarını kapatarak bütün sistemde enerji verimliliği sağlayın
  • Öncü dijital güç: DIGI+ Güç Kontrolü aracılığıyla işlemci giriş voltajı düzenleyici için gerçek zamanlı yönetim
  • Kişiselleştirilmiş fan kontrolü: Fan Xpert 2 ile her bir fanın ayrıntılı olarak yönetilebilmesi, soğutmayı geliştirir ve gürültüyü azaltırROG – that special extra

Kaspersky® Anti-Virus

Kaspersky Anti-Virus Personal son kullanıcılar ve evde çalışanlar için üst düzey virüs koruması sağlıyor. Gelişmiş antivirüs teknolojilerini kullanan yazılım piyasadaki en iyi virüs tespit sistemlerinden olan Kaspersky Anti-Virus motorunu kullanıyor.

DAEMON Tools Pro Standard

Sanal ve optik sürücüler için en iyi araç
DAEMON TooLS Pro CD, DVD ve Blu-ray diskleri yedeklemek için gerekli olan tüm özellikleri sunuyor. Optik diskleri sanal disklere çeviren yazılım bilgisayarınızın bu sanal kopyalarla çalışmasını sağlıyor. DAEMON Tools Pro, PC, dizüstü bilgisayar ya da netbook gibi cihazlarınızdaki veri, müzik, video ve resim dosyalarınızı düzenler

ROG CPU-Z

CPU-Z yeniden tasarlandı
CPUID tarafından geliştirilmiş olan CPU-Z yazılımını, şimdi tamamen ROG müşterilerine özel olarak geliştirilmiş yeni arabirimiyle sizlere sunuyoruz. Bu yazılım sayesinde işlemcinizin verilerine anında ulaşmak ve performansını devamlı kontrol altında tutmak çok kolay olacak, hem de ROG farkıyla!

Mem TweakIt

Dinamik olarak ayarlanabilir DRAM

BIOS DRAM ayarlarınızı değiştirdiğinizde sisteminizi birkaç kez baştan başlatmanız gerekebilir. Ama artık endişeye gerek yok. Mem Tweaklt ile DRAM gerçek zamanlı olarak ayarlayabilir RAM performansını anlık olarak görebilir ve online olarak paylaşabilirsiniz.


İşlemci ve Yonga Seti Özellikleri

Intel® LGA1150 4. Nesil Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® İşlemciler için Hazır

Bu anakart, LGA1150 paketinde Intel® 4. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekler. iGPU, bellek ve PCI Express kumandaları, özel yonga setleri, 2 kanallı (4 DIMM) DDR3 bellek ve 16 PCI Express 3.0/2.0 hattı ile dahili grafik çıkışına destek olmak için entegre edilmiştir. Bu, muhteşem bir grafik performansı sağlar. Intel® 4. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemciler, dünyanın en güçlü ve verimli işlemcileri arasında yer alır.

Intel® Z87 Express Yonga Seti
Intel® Z87 Express Yonga Seti, soket LGA1150 4. nesil Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekleyen tekli yonga seti tasarımına sahiptir. Noktadan noktaya seri bağlantılar sağlayarak bant genişliği ve kararlılığı arttıran gelişmiş performans sunar. Ek olarak, daha hızlı veri almak için Z87 maksimum 6 USB 3.0 girişi 6 SATA 6Gb/s girişi sunar. Intel® Z87 Express Yonga Seti ayrıca, kullanıcıların Intel ile entegre en yeni grafik performanslarının tadını çıkarmalarına olanak sağlayan iGPU işlevlerini de destekler.

Ürün Yorumları

Taksit Planı

Yükleniyor...
Anakart Kategorisinin Çok Satan Ürünleri