• Asus M4A79XTD Evo AMD Anakart
  • Asus M4A79XTD Evo AMD Anakart
  • Asus M4A79XTD Evo AMD Anakart
Asus M4A79XTD Evo AMD Anakart Asus M4A79XTD Evo AMD Anakart Asus M4A79XTD Evo AMD Anakart

Asus M4A79XTD Evo AMD Anakart

549,91 TL

Önceki: 570,08 TL

%4 İNDİRİMLi
 
SATIN AL
Asus Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 257604)

Asus M4a79xtd Evo Amd790x Anakart

Product Image

  • AMD AM3 CPU desteği
  • Yeni Nesil 8+2 Aşamalı Güç Tasarımı
  • Gerçek USB 3.0 desteği - 10 kata kadar daha hızlı veri aktarımı
  • TurboV
  • Turbo Key
  • Anti-Surge Koruması

CPU, Çipset ve Grafik Özellikleri

AMD® Phenom™II /Athlon™II /Sempron™ 100 Serisi Işlemci Desteği

Bu anakart benzersiz L3 önbellek ve yüksek overclock kabiliyeti sunan AMD® Socket AM3 multi-core işlemcileri destekler. Çift-Kanal DDR3 1066 bellek desteği, HyperTransport™ 3.0 tabanlı sistem veriyolu üzerinden 5200MT/s veri transferi sunar. Bu anakart aynı zamanda hali hazırda üretilmekte olan 45nm AMD® işlemcileri destekler.

Çift Kanal DDR3 1800(O.C.) Desteği

Bu anakart, DDR3 1800 (O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 MHz hızlarında veri transferi sağlayan DDR3 bellek desteği sunarak, en yeni 3D grafik, multimedya ve internet uygulamalarında gerekli olan yüksek bantgenişliği ihtiyacını karşılar.Çift kanal DDR3 mimarisi sistem belleği bantgenişliğini genişleterek sistem performansının arttırılmasını sağlar.

PCIe 2.0 desteği

Bu anakart en yeni PCIe 2.0 aygıtları destekleyerek, sistem performansını oldukça geliştiren iki kat hız ve bantgenişliği sunar.

AMD® 790X / SB750 Çipset

AMD® 790X / SB750 çipset, 5200MT/s HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) arayüz hızı ve quad PCI Express™ 2.0 x 16 grafik için tasarlanmıştır. AMD® son AM3 ve multi-core CPU'ları mükemmel sistem ve overclock performansı sağlamak için optimize edilmiştir.
ATI CrossFireX™ Teknolojisi

ATI CrossFireX™ hızlı render ile birlikte, yüksek kalitede görüntüler elde etmek için gereken ekran çözünürlüğünü küçültme işlemini ortadan kaldırarak görüntü kalitesini arttırır. Bununla birlikte antialiasing, anisotropic filtreleme, doku ayarları ve gölgeleme sağlar. 3D ayarlarınızı test etmek için görüntü yapılandırmanızı ayarlayın ve gerçek zamanlı 3D render önizlemelerini ATI Catalyst™ Control Center ile istediğiniz gibi görüntüleyin.

ASUS Güç Çözümleri

Yeni nesil 8+2 Aşamalı Güç Tasarımı

Tamamen yeni nesil AM3 CPU potansiyeli için, ASUS M4 serisi anakartlar yepyeni 8 fazlı VRM güç tasarımı benimsedik. Yüksek güç verimliliği ve yüksek overclock kabiliyeti sunar. Ayrıca, yüksek kaliteli güç bileşenleri etkili daha düşük sistem sıcaklıkları daha uzun bileşen ömrü sağlar. Bu seride de entegre bellek / HT denetleyicisi adanmış bir ekstra 2 (veya 1) fazlı güç sunuyor.

ASUS Anti-Surge Koruması

Anti-Surge Koruma gerçek zamanlı olarak ana voltaj hatlarını kontrol eder ve yüksek dalgalanmalara karşı sistemi korur. Aynı zamanda kısa devre ve ani voltaj yükselmelerinde sistemin kendini otomatik olarak kapatmasını sağlar.

Yeni Nesil Teknoloji

Gerçek USB 3.0 Desteği

Hızlı Bağlantı! Hızlı Veri Aktarımı!
Ultra hızlı dosya transferi özellği sunan USB 3.0 ile 4.8Gbps hıza erişebilir. Bu özellik, geleceğin USB bağlantı çözümlerine destek verirken, geriye dönük USB 2.0 desteği de sağlar. Geleceğin USB 3.0 arabirimi destekli cihazları ile 10 kata kadar hız artışı mümkündür.

ASUS Çevreci Tasarım

EPU

ASUS EPU (Energy Processing Unit) toplam sistem güç yönetimi sağlar. Sistemin yük durumuna göre otomatik olarak en ideal enerji dağılımını sağlar. Güç tasarrufunun yanı sıra tüm bileşenlerin en optimum düzeyde güç kullanmasını ayarlayarak, daha uzun ömürlü olmalarına yardımcı olur.

ASUS Overclock Araçları

TurboV

Anlık overclock özgürlüğünü TurboV ile yaşayın! Sistemi tekrardan başlatma zorunda kalmadan, işletim sistemi üzerinden istediğiniz tüm overclock ayarlarına erişin! En ideal ayarlarınızı profillere kayıtlayın ve istediğiniz zaman yükleyin.

Precision Tweaker 2

En ideal overclock hızlarını yakalayabilmek için işlemciye 0.0125v aralıklarla, kuzey köprüsü ve belleklere 0.02v aralıkla voltaj değerleri ayarlamanızı sağlar.

Turbo Key

ASUS Turbo Key, tek bir tuşa basarak sisteminizi overclock etmenizi ve performansınızı arttırmayı sağlar. Sadece küçük bir ayar ile önceden kaydettiğiniz ayarlarınızı tek bir tuşa basarak geri yükleyebiliyorsunuz ve bunu yaparken de ne oynadığınız oyundan çıkmak zorunda kalıyorsunuz ne de yaptığınız başka bir işiniz bölünüyor.


ASUS EZ DIY

Q- Shield

ASUS Q-Shield, daha iyi elektrik iletimi sağlayarak, anakartın statik elektrik ve EMI yüklenmelerine karşı korunmuş olur. Kurulumu da oldukça kolaydır.

O.C. Profile

Favori overclock ayarlarını saklamak ve paylaşmak artık çok kolay! ASUS O.C. Profile sayesinde kullanıcılar birden fazla BIOS ayarını bir arada tutabilirler. BIOS ayarları CMOS ya da farklı dosyalarda bulundurulabilir.

EZ-Flash 2

USB Disk Üzerinden KOlay BIOS Güncelleme
EZ Flash 2 kullanıcı dostu bir arayüze sahip BIOS güncelleme aracıdır. ASUS EZ Flash 2 ile işletim sistemine giriş yapmadan BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Bu sayede DOS tabanlı boot disketlerine artık ihtiyacınız kalmaz.

Q-Connector

ASUS Q-Connector sayesinde ön panel kablolarını kolayca tek bir modül üzerinden takıp çıkarabilirsiniz. Böylece kablo karmaşasından da kurtulmuş olursunuz.


MyLogo2

Özelleştirilebilir açılış logosu ile bilgisayarınızı kişiselleştirin. 256 renk ile favori resimlerinizi açılış logosu haline getirerek, sisteminizi kişiselleştirebilirsiniz.

ASUS Sessiz Termal Çözümler

Stylish Heatsink

Aerodinamik şekilli ısı emici özelliği sayesinde 0-dB gültüsüz çalışma için termal çözüm sunuyor. Kullanılabilirlik ve estetikle birlikte, ASUS ısı emici yapısı sayesinde kullanıcıları zarif görünümüyle son derece sessiz ve soğutma deneyim sunacaktır!

ASUS Q-Fan 2

Bu anakart Q-Fan 2 teknolojisi ile sessiz, serin ve etkin sistem çalışması için fan hızlarını sistem yüküne göre ayarlar.

ASUS Kristal Ses

Noise Filtering

Kayıt esnasında arka plandaki sesi ortadan kaldırır
Bu özellik bilgisayar fanı, klima gibi tekrarlayan ve durağan sesleri saptar. Sonrasında kayıt aşamasına geçildiğinde bu sesleri ortadan kaldırır.

Express Gate

Express Gate

ASUS Express Gate tamamen ASUS'a has bir teknoloji olup, sayesinde kullanıcıların Windows işletim sisteminin açılışını beklemeden, güç düğmesine basıştan itibaren sadece 5 saniye gibi kısa bir süre sonra internet uygulamalarına ve web sitelerine erişmesi mümkün oluyor.

Üretim Standartları

SATA on the Go

Serial ATA (SATA) 3Gb/s özellikli yeni nesil hard disk sürücü destekli bu anakart, genişletilmiş ölçekleme ve iki katı bant genişliği ile daha fazla veri aktarımı ve depolaması sağlar. Arka panelde yerleştirilmiş harici SATA portu akıllı kurulum ve hot-plug fonksiyonları sağlar. Bu aygıt üzerinde fotoğraf, videolar gibi içerikler kolayca yedeklenebilir.

High Definition Audio

PC'nizde 8 kanallı ses sisteminin keyfini çıkarın!
PC' de yüksek ses sistemi keyfi! Onboard 8-kanal HD ses (Yüksek netlik ses, Önceki kod adi Azalia) CODEC 192KHz/24-bit yüksek kalite ses çıkışı, jack-sensing özelliği, retasting fonksiyonu, farklı hedeflere eş zamanlı olarak farklı ses akışları gönderen multi-streaming teknoloji sağlar. Çoklu kanal network oyunları oynarken aynı zamanda kulaklıkla da konuşulabilinir!

IEEE 1394a arabirimi

IEEE 1394a, dijital TV, dijital video kamera, depolama üniteleri ve diğer taşınabilir PC cihazları gibi ses/görüntü uygulamalarında yüksek hızlı dijital arabirimi sağlar.
Arka panelde S/PDIF- I/O çıkışı

Bu anakart harici ev sineması sistemlerine S/PDIF-out (SONY-PHILIPS Digital Arabirimi) ile sorunsuz bağlantı sağlar. Dijital sesi analoga çevirmeden ve en iyi sinyal kalitesini koruyarak transfer eder.

RoHS

Yeşil ASUS

Bu anakart ve beraberindeki paketi Avrupa Birliği Hazardous Substances (RoHS) standartlarıyla tamamen uyumludur. Bu ASUS´un doğayı korumayı hedefleyen, geri dönüşümlü ürünler üretmesi ve kullanıcılarının sağlıklarını düşünerek çevre korumasını sağlayan ürünler tasarlamasıyla paralel doğrultudadır.


Ürün Yorumları

Taksit Planı 3 Taksit 6 Taksit
axess 191.55 TL x 3

Toplam: 574.66 TL

97.15 TL x 6

Toplam: 582.90

bonus 191.55 TL x 3

Toplam: 574.66 TL

97.15 TL x 6

Toplam: 582.90

cardfinans 191.55 TL x 3

Toplam: 574.66 TL

97.15 TL x 6

Toplam: 582.90

maximum 191.55 TL x 3

Toplam: 574.66 TL

97.15 TL x 6

Toplam: 582.90

paraf 191.55 TL x 3

Toplam: 574.66 TL

97.15 TL x 6

Toplam: 582.90

world 191.55 TL x 3

Toplam: 574.66 TL

97.15 TL x 6

Toplam: 582.90

TL x

Toplam: TL

TL x

Toplam:

Anakart Kategorisinin Çok Satan Ürünleri