• Asus H81M-k Intel Anakart

Asus H81M-k Intel Anakart

223,39 TL
 
SATIN AL
Asus Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 819382)

Asus H81M-K DDR3/1600 mATX/1150 Intel Anakart

Sezgisel UEFI BIOS, üstün dahili grafik ve benzersiz USB 3.0 performansı ile Micro-ATX H81 anakart

 

Yeni UEFI BIOS – Kullanıcı dostu, daha kolay ve daha sezgisel arayüz

USB 3.0 Boost (UASP Desteği) - USB 3.0'dan %170 daha yüksek aktarım hızı

AI Suite 3 - Yenilikçi ASUS özellikleri için tam erişim

GPU Boost - iGPU ile sınırları zorlayın!

EPU - Tam enerji tasarrufu ve detaylı işlemci watt ayarları

 

Yeni UEFI BIOS

BaşlangıçYeni EZ ModuMy Favorites/Shortcut (Sık Kullanılanlarım/Kısayol)Quick Note/Last Modified (Hızlı Not/Son Değiştirilme Tarihi)SATA Portu Adlandırma

New UEFI BIOS – friendlier and more intuitive

Yeni UEFI BIOS – daha dost canlısı ve daha sezgisel

SUS'un sunduğu ünlü UEFI BIOS, fareyle kontrol edilebilen en kolay grafik BIOS olmanın yanı sıra artık, kişiselleştirilmiş kısayollar aracılığıyla favori BIOS sayfalarınıza ve sık kullanılan ayarlarınıza hızla erişmenizi sağlayan daha sezgisel işlevlere de sahip. Dahası, sonradan bakmak için BIOS içinde hızla not alabilir, ayar değişiklikleri ve modifikasyonların etkinlik günlüğünü görüntüleyebilir ve SATA portlarını yeniden adlandırabilirsiniz. EZ Modu yepyeni bir görünüme sahip ve ayrıntılı fan kontrolleri, XMP profil ayarları, SATA bilgileri ve hızlı saat ayarı gibi daha kullanıcı dostu yeteneklerle donatıldı. Tüm bu özellikler BIOS deneyiminizi mükemmelleştiriyor.

 

1. Hızlı Saat Ayarı

Fare kullanarak EZ Modunda saati ve tarihi kolayca değiştirin.

 

2. EZ XMP Ayarları

UEFI BIOS EZ Modunda XMP ayarlarını hızla uygulayarak daha iyi DRAM performansı elde edin.

 

3. EZ Fan Ayarları

Kullanıcı topluluğunun talep ettiği ayrıntılı fan kontrolü, EZ Modundayken hızlı soğutma ve gürültü seviyesini ayarlamak için fan profilleri arasında geçiş yapabilmenizi sağlıyor.

 

4. SATA Bilgileri

Cihazları kolayca tanıyabilmeniz için her bir SATA portunu ayrıntılarıyla birlikte görüntüler.

 

My Favorites (Sık Kullanılanlarım)

Sık kullandığınız tüm işlevleri bir sayfada toplayın

Advanced (Gelişmiş) Mod altında F4 veya sağ tıklama ile ayarları My Favorites (Sık Kullanılanlarım)'a ekleyerek aramayla vakit kaybetmekten kurtulun ve sisteminizi daha hızlı ayarlayın.

 

Shortcut (Kısayol)

Sık kullanılan ayarları tek tuşla açın ve kullanın

Artık F4 veya sağ tıklama ile sık kullanılan ayarlara kısayol oluşturarak kendi kısayol listenizi oluşturabilirsiniz. Kısayollarınıza F3 tuşuna basarak anında erişebilirsiniz.

 

 

Quick Note (Hızlı Not)

Artık yanınızda kağıt ve kalem bulundurmanıza gerek kalmadı. Ayarlarınızla ilgili önemli bilgileri hatırlamanıza yardımcı olacak notlarınızı ve düşüncelerinizi BIOS'un içinde yer alan Quick Note (Hızlı Not)'a yazarak deneme-yanılmayla vakit kaybetmekten kurtulabilirsiniz.

 

Last Modified (Son Değiştirilme Tarihi)

Yaptığınız önemli BIOS değişikliklerini hep unutuyor musunuz? Bu kullanıcı dostu işlev, BIOS ayarları geçmişinizi takip edebilmenize yarayan ve USB sürücüye kaydedilebilen bir ayar günlüğü oluşturur.

 

SATA Portu Adlandırma

Kolaylıkla tanıyabilmeniz için SATA portlarını istediğiniz gibi yeniden adlandırabilirsiniz (örn. kullanım şekline göre). Ayarları değiştirmek istediğinizde doğru cihazları bulmak için daha az vakit harcayın, istediğiniz değişiklikleri rahatça yapın.

 

Performans Optimizasyonu

USB 3.0 BoostGPU BoostNetwork iControlEn yeni aktarım teknolojisi

USB 3.0 Boost (UASP Desteği)

Standart USB 3.0'a kıyasla %170 daha hızlı aktarım

ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, Windows 8'de UASP (USB Ekli SCSI Protokolü)'nü destekler. USB 3.0 Boost teknolojisi sayesinde zaten yüksek hıza sahip olan USB 3.0 performansına ek olarak, USB cihazının iletim hızı %170'e kadar daha hızlı olur. ASUS yazılımı, kullanıcının ayarlamasına gerek kalmadan otomatik olarak, uyumlu USB 3.0 aygıtların hızını yükseltir.

 

Dünyanın ilk USB 3.0 UASP desteği – anında %170 daha hızlı.

Eksiksiz USB 3.0 çözümü – Turbo veya UASP Modlarına çoğu USB cihazın performansını arttırır.

Basitçe tak ve performansı arttır – otomatik algılama tasarımı en iyi performansı garantiler

 

GPU Boost

iGPU seviye atlama ile sınırları zorlayın!

GPU Boost, en uç değerlerde grafik performansı sağlamak için entegre GPU'yu hızlandırır. Kullanıcı dostu arayüzü, esnek frekans ayarları yapılmasına olanak sağlar. Sistem çapında yükseltmeleri her kullanım için kararlı ve kolay biçimde gerçekleştirir.

 

Network iControl

Gerçek zamanlı ağ bant genişliği yönetimi

Tek tıkla kullanmakta olduğunuz uygulamalar için ağ trafiğinde öncelik belirleyin veya belirli zamanlarda çalıştırmak üzere sık kullanılan profiller ayarlayın. Tek bir sezgisel kullanıcı arayüzü aracılığıyla ağ tıkanıklığından kaçının, indirme hızını arttırın ve çevrimiçi oyunların en uygun biçimde çalışmasını sağlayın.

 

Tam USB 3.0 entegrasyonu

İki USB erişimi, iki kat kolaylık

ASUS, hem ön hem arka panelden USB 3.0 erişimi sunuyor. En yeni tak ve çalıştır bağlantısını USB 2.0'a kıyasla 10 kata kadar daha hızlı çalıştırın. Anakartlarımız yüksek hızda bağlantı ile daha fazla rahatlık sağlar.

 

SATA 6.0 Gb/s

İki kat hız

ASUS gelişmiş ölçeklendirme, daha hızlı veri alma ve SATA 3Gb/s'ye kıyasla iki kat bant genişliği sağlayan SATA 6.0 Gb/s bağlantı noktaları sunuyor.

 

EZ DIY

Q-Slot

PCI Express bileşenini zahmetsizce çıkarma

Q-Slot klipsine hafifçe bastırdığınızda ekran kartı kendiliğinden çıkacaktır. Büyük kanatlı klipse kolayca uzanabilirsiniz, böylece en büyük ekran kartlarını bile zorlanmadan takıp çıkarabilirsiniz.

 

Windows 8'e Özgü Özellikler

ASUS Boot SettingProbe II Sense

ASUS Boot Setting

Çoklu başlangıç seçenekleri

ASUS Windows 8 donanım optimizasyonu sayesinde ASUS Boot Setting (Önyükleme Ayarı) bilgisayarınızın başlangıç sürecini kişiselleştirirken daha fazla esneklik sağlar. Windows 8'de ve hatta önceki Windows sürümlerinde daha akıcı bir kullanım deneyimi için sistem başlatma süresini 2 saniyeye* kısaltabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı dostu arayüz aracılığıyla tek tıkla doğrudan BIOS'a girebilir ve istediğiniz sistem başlatma yöntemini hızla seçebilirsiniz: ister saniyeler içinde işletim sistemine geçin ister standart başlatmayı seçin. Seçiminiz ne olursa olsun ayarlar kaydedilir ve kalıcı olur; bilgisayarı her açtığınızda tekrar tekrar seçim yapmanız gerekmez.

*Belirli Modellerde

 

 

Probe II Sense

Kullanışlı sistem takibi

ASUS'un sevilen gerçek zamanlı sistem takibi yazılımı artık Windows 8'de. Probe II Sense, Windows 8 başlangıç ekranındaki canlı kutucuk aracılığıyla tüm bilgisayar sisteminizi kontrol etmenize yardımcı olur. Probe II Sense uygulaması Windows Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir.

 

 

Ek Özellikler

AI Suite 3EPUFan XpertBIOS bakımı

AI Suite 3

Yenilikçi ASUS özelliklerine tek adımda erişim

Daha büyük monitörleri de destekleyen ASUS AI Suite 3, daha net ve çekici bir arayüz ile yepyeni bir kullanıcı deneyimi sunuyor. ASUS'a özel tüm özellikleri kullanımı kolay tek bir pakette toplayarak hız aşırtma, enerji tüketimi, fan hızı, voltaj ve çok daha fazlasını kontrol etmenize olanak sağlıyor. Çeşitli ve kullanımı kolay işlevsellik sunan bu hepsi bir arada uygulama ile farklı araçlar arasında gidip gelmeye gerek kalmıyor.

 

EPU

Detaylı işlemci watt ayarları ve tam enerji tasarrufu

AI Suite 3 aracı ile dünyanın ilk gerçek zamanlı PC güç tasarrufu yongasından faydalanın. Get total system-wide energy optimization by automatically detecting current PC loadings and intelligently moderating power consumption. Mevcut PC yüklemelerini otomatik olarak algılayıp güç tüketimini akıllıca ayarlayarak sistem çapında tam enerji optimizasyonu elde edin. İstendiği takdirde işlemci vat miktarını doğrudan belirlenen seviyeye indirerek ve daha fazla enerji tasarrufu için manuel olarak Max Power Saving (Maks. Güç Tasarrufu) Moduna geçerek daha verimli bir bilgisayar yaratabilir.

 

 

Fan Xpert

Özel işlemci ve kasa fanı kontrolleri

ASUS Fan Xpert çeşitli iklim koşulları, konumlar ve mevcut PC yüklemesine göre işlemci ve kasa fanının hızını farklı ortam sıcaklıklarına göre ayarlamanızı sağlar. Çeşitli ön ayarlı fan performansı profilleri, sessiz ve serin bir ortam için esnek fan hızı kontrolleri sunar.

 

CrashFree BIOS 3

Bozulan BIOS verilerini USB aygıtından geri yükleyin

ASUS CrashFree BIOS 3, kullanıcıların bozulan BIOS verilerini, BIOS dosyasını içeren bir USB flaş sürücü veya destek CD'sinden geri yüklemelerini sağlar. Bu araç sizi yeni bir BIOS yongası satın alma masrafından ve zahmetinden kurtarır.

 

EZ Flash 2

İşletim sisteminin dışından USB ile kolay BIOS güncellemeleri

İşletim sisteminize girmeden USB sürücü kullanarak BIOS'u hızla güncelleyin. Sadece birkaç tıkla hallolur; disket veya işletim sistemi tabanlı flaş aracı gerektirmez.

 

İşlemci ve Yonga Seti Özellikleri

Intel® LGA1150 4. Nesil Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® İşlemciler için Hazır

Bu anakart, LGA1150 paketinde Intel® 4. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekler. iGPU, bellek ve PCI Express kumandaları, özel yonga setleri, 2 kanallı (4 DIMM) DDR3 bellek ve 16 PCI Express hattı ile dahili grafik çıkışına destek olmak için entegre edilmiştir. Bu, muhteşem bir grafik performansı sağlar. Intel® 4. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemciler, dünyanın en güçlü ve verimli işlemcileri arasında yer alır.

 

Intel® H81 Express Yonga Seti

Intel® H81 Express yonga seti, soket LGA1150 4. nesil Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekleyen tekli yonga seti tasarımına sahiptir. Noktadan noktaya seri bağlantılar sağlayarak bant genişliği ve kararlılığı arttıran gelişmiş performans sunar. USB 2.0'dan on kat daha fazla aktarım hızı sunan iki adet USB 3.0 portuna sahiptir. Intel® H81 Express yonga seti ayrıca, kullanıcıların Intel ile entegre en yeni grafik performanslarının tadını çıkarmalarına olanak sağlayan iGPU işlevlerini de destekler.

 

Intel® Smart Connect Teknolojisi

Otomatik uygulama yenileme ve daha kısa bekleme süresi

Bilgisayarınız, sistem uyku modundayken bile seçilen uygulamalar için taze içeriklere sahip web güncellemeleri alabilir. Böylece uygulamaların güncellenmesi ve bulut depolamayla senkronize olması için bekleme süresi kısalarak bilgisayarın daha verimli çalışması sağlanır.

 

Intel® Rapid Start Teknolojisi

Bilgisayarınızı uyku modundan anında çıkarın

Bilgisayarınızın düşük güçle hazırda bekleme modundan saniyeler içinden çıkarak hızla çalışmaya devam etmesini sağlar. Sistem belleğini istenen SSD'ye kaydeder, böylece bilgisayarınızın açılma süresini kısaltırken enerji kullanımı düşük kalmaya devam eder.

 

** Intel® H81 yonga setinin kısıtlamaları dolayısıyla Intel® Rapid Start Teknolojisi sadece BIOS Kurulum programından yapılandırılabilir.

 

GreenASUS

Anakartlar, ürünlerin enerji tüketimiyle ilgili yüksek verimlilik standartlarına uymalarını gerektiren AB Enerjiyle ilgili Ürünler (ErP) için hazırdır. Bu, ASUS'un çevreci ve enerji verimliliğine sahip ürünler yaratılması için tasarım ve yenilikler aracılığıyla ürünlerin karbon ayak izini azaltarak ekolojik etkilerinin hafifletilmesine dair vizyonu ile de bağdaşmaktadır.

ÖZELLİK DEĞER
Soket Cinsi: SOKET 1150
Chip Set: INTEL H81
Form Faktörü: MICRO ATX
RAM Tipi: DDR3
Dahili Grafik: VGA,DVI
RAM Hızı (MHz): 1066,0,1333,0,1600,0
Maksimum Bellek: 16 GB
Satış Garanti Süresi (ay): 36

Ürün Yorumları

Taksit Planı 3 Taksit 6 Taksit
advantage 77.81 TL x 3

Toplam: 233.44 TL

39.47 TL x 6

Toplam: 236.79

axess 77.81 TL x 3

Toplam: 233.44 TL

39.47 TL x 6

Toplam: 236.79

bonus 77.81 TL x 3

Toplam: 233.44 TL

39.47 TL x 6

Toplam: 236.79

cardfinans 77.81 TL x 3

Toplam: 233.44 TL

39.47 TL x 6

Toplam: 236.79

maximum 77.81 TL x 3

Toplam: 233.44 TL

39.47 TL x 6

Toplam: 236.79

paraf 77.81 TL x 3

Toplam: 233.44 TL

39.47 TL x 6

Toplam: 236.79

world 77.81 TL x 3

Toplam: 233.44 TL

39.47 TL x 6

Toplam: 236.79

TL x

Toplam: TL

TL x

Toplam:

En Çok Satan Anakart Modelleri