• Asus M5A97 R2.0 AMD Anakart
 • Asus M5A97 R2.0 AMD Anakart
 • Asus M5A97 R2.0 AMD Anakart
Asus M5A97 R2.0 AMD Anakart Asus M5A97 R2.0 AMD Anakart Asus M5A97 R2.0 AMD Anakart

Asus M5A97 R2.0 AMD Anakart

Asus Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 604569)

Asus M5a97 R2, Amd 970, Am3+, Ddr3-1866mhz, Anakart

AMD'de ilk defa: AM3 + Platformunda UEFI BIOS ve Dijital Güç Tasarımı

 • TPU + EPU ile Dual Intelligent Processors
 • UEFI BIOS - Esnek ve Kolay BIOS Arabirimi
 • Auto Tuning - Otomatik Sistem Seviyesi Yükseltme
 • Quad-GPU CrossFireX Desteği!
 • Dört USB 3.0 ve 6 x SATA 6Gb/s desteği – Çifte Erişim, Çifte Kolaylık

USB 3.0 Boost

USB 3.0 Boost

USB 3.0 UASP Özelliği ile Daha Hızlı Aktarım
Yeni ASUS USB 3.0 Boost teknolojisi, en son USB 3.0 standardı olan UASP’yi (USB Bağlantılı SCSI Protokolü) destekler. USB 3.0 Boost teknolojisi, USB cihazların aktarım hızını % 170'e kadar arttırılarak halihazırda etkileyici olan USB 3.0’ın hızına hız katmaktadır.ASUS yazılımı, herhangi bir kullanıcı etkileşimine gerek kalmadan, otomatik olarak uyumlu USB 3.0 çevre birimleri için veri aktarımlarını hızlandırmaktadır.

 • Dünyada ilk defa USB 3.0 UASP desteği - anında 170% daha hızlı
 • Komple USB 3.0 Çözümü - çoğu USB cihazlar için performans artışı
 • Basit Tak & Hızlandır - Otomatik algılama sistemi her zaman en iyi performansı sağlar

Dosya aktarımı yaparken ASUS usb 3.0 boost ile daha iyi bir performans sunar::

Dual Intelligent Processors

Dual Intelligent Processors

ASUS’un dünyanın ilkDual Intelligent Processorsteknolojisi, anakartta iki adet yonganın kullanılmasına öncülük etmektedir - TPU (TurboV İşlem Birimi) ve EPU (Enerji İşlem Birimi). Bu, sınıfının en iyi enerji verimliliği, daha yüksek performans ve kaya gibi sağlam istikrar için var olan en hassas güç besleme teknolojisidir.


TPU

The Ultimate Turbo İşlemci
ASUS'un basit anakart tuşu veya AI Suite II programı ile performansınızı ortaya çıkarın. TPU yongası, Auto Tuning ve TurboV fonksiyonları aracılığıyla hassas voltaj kontrolü ve gelişmiş izleme olanakları sunmaktadır. Auto Tuning, kullanıcı dostu bir yolla hızlı ve stabil saat hızları için sistemi otomatik olarak optimize etme seçeneği sunarken, TurboV de farklı kullanım koşullarında en iyi performansı sağlamak için CPU frekansları ve oranlarını ayarlamada sınırsız özgürlük sunmaktadır.

EPU

Bütün Bileşenlerde Enerji Verimliliği
Anakartın üzerinde yer alan basit bir düğme veya AI Suite II programı aracılığıyla dünyanın ilk gerçek zamanlı güç tasarruf yongasını devreye sokun. Bilgisayarın o esnadaki yükünü otomatik olarak hesaplayan ve güç tüketim dağılımını buna göre akıllı bir biçimde dengeleyen teknoloji ile sistemin bütününde enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda fan gürültüsünün azalmasını ve bileşenlerin ömrünün uzamasını sağlamaktadır.
Auto Tuning

Otomatik Sistem Yükseltme
Auto Tuning ile otomatik olarak üst seviye, fakat kararlı overclock sonuçları elde edebilirsiniz! Dâhili kararlılık testi ile Auto Tuning, yeni başlayan kullanıcıların hiçbir masrafa girmeden işlemcilerinin performansını yükseltmelerini mümkün kılmaktadır.


ASUS Ayrıcalıklı Özellikler

UEFI BIOS (EZ Mode)

Esnek ve Kolay BIOS Arabirimi
ASUS anakartlara özel, fare ile kontrol edilebilen grafiksel arayüze sahip UEFI (Unified Extensible Firmware Arayüz) BIOS, iki farklı seçilebilir moda sahiptir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan UEFI, klavye ile kontrol edilen geleneksel BIOS’un çok ötesinde bir kolaylık sağlayarak hızlı kaydırma gibi özelliklerle esnek ve rahat bir kullanım sunmaktadır. Kullanıcılar, işletim sistemlerini kullandıkları rahatlıkla EUFI BIOS içerisinde gezinebilirler. Hızlı ve basit overclock ve BIOS ayarlarının paylaşımı, F12 kısayol tuşuna atanmış ekran görüntüsü alma özelliğiyle sağlanmaktadır. Özel EZ Mode, sık kullanılan ayarları içerirken Gelişmiş Mode, ayrıntılı DRAM bilgileri dâhil, derinlemesine ayarlar sunarak çok daha karmaşık sistem kontrolü talep eden deneyimli performans tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


Özel ASUS Arayüzü

 • EZ Mode - hâlihazırda optimize edilmiş sistem modlarını seçebilmeniz için basit bir arabirim, sürükle bırak yöntemi ile ön yükleme (boot) önceliği değiştirme ve kapsamlı sistem bilgisi
 • Gelişmiş Mode -derinlemesine sistem ayarları talep eden deneyimli performans tutkunları için

AI Suite II

Yenilikçi ASUS Özelliklerine Tek Noktadan Erişim
Kullanıcı dostu arayüzü ile ASUS AI Suite II, tüm ASUS özelliklerini basit kullanımlı bir paket içinde birleştirmektedir. AI Suite II , kullanıcıların overclock, enerji yönetimi, fan hızı, voltaj ve ısı algılayıcı okumalarını denetlemelerini sağlar. Bu hepsi bir arada yazılım, farklı programlar arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan, kullanımı kolay çeşitli özellikleri bir raya getirmektedir.


En Son Aktarım Teknolojisi

SATA 6Gb/s Desteği

AMD® SB950 AMD ® SB950Güney Köprüsüyerleşik olarak yeni nesil Seri ATA (SATA) depolama arabirimi desteklemektedir. Bu bağlamda anakart, saniyede 6.0 Gb veri aktarım hızı sunmaktadır. Buna ek olarak gelişmiş ölçeklenebilirlik, daha hızlı veri alımı ve mevcut veri yolu genişliği de iki katına çıkmaktadır.


USB 3.0 Desteği

USB 3.0 ile saniyede 4.8 Gb ultra hızlı veri aktarımının keyfini sürün –en son bağlantı standardı. Gelecek nesil bileşen ve aygıtlara kolayca bağlamak için tasarlanmış USB 3.0, 10 kat daha hızlı veri transferi sağlarken aynı zamanda USB 2.0 cihazlarla da geriye dönük uyumludur.


İşlemci, Yonga Seti ve Grafik Özellikleri

AMD® FX™-Series / Phenom™ II / Athlon™ II / Sempron™ 100 Serisi işlemciler

AMD® FX™-Series / Phenom™ II / Athlon™ II / Sempron™ 100 serisi işlemciler (socket AM3+/AM3)
Bu anakart, benzersiz L3 önbelleğe sahip çok çekirdekli AMD ® AM3+ / AM3 işlemcileri destekler ve daha düşük güç tüketimi ile daha iyi overclock kabiliyeti sağlar. Yine çift kanal DDR3 bellek desteği sunmakta ve HyperTransport ™ 3.0 tabanlı sistem veriyolu üzerinden 4800MT / s veri transfer hızına ulaşmaktadır. Anakart aynı zamanda yeni 32nm üretim sürecinden geçen AMD ® işlemcileri de desteklemektedir

AMD® 970 Çipset

AMD ® 970 yonga seti, 4800MT HyperTransport ™ 3.0 (HT 3.0) arabirim hızına ve PCI Express ™ 2.0 x16 ekran kartlarına destek sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mükemmel sistem performansı ve overclock imkânı için AMD®'nin yeni AM3 + çok çekirdekli işlemcileri için optimize edilmiştir.

CrossFireX Desteği

Esnek Çoklu-GPU Çözümleri, Sizin Silah Seçiminiz!
AMD CrossFireX ™ yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için ekran çözünürlüğünü küçültme ihtiyacını ortadan kaldırarak, render hızı ile görüntü kalitesini artırmaktadır. CrossFireX ™ daha yüksek kenar düzeltme, eşyönsüz filtreleme, gölgeleme ve doku ayarı sağlar. AMD Catalyst ™ Control Center içerisinden ekran ayarlarınızı kontrol edebilir, 3D ayarlarında değişiklik yapabilir ve sonuçları gerçek zamanlı 3D render edilmiş bir biçimde görebilirsiniz.

RoHS

GreenASUS ve ErP Hazır

Anakart, Avrupa Birliği'nin Enerji Kullanan Ürünler (ErP) yönetmeliğine hazırdır. ErP, ürünlerin güç tüketimi söz konusu olduğunda belirli enerji verimlilik standartlarını karşılamasını gerektirmektedir. Bu, ASUS’un ürün tasarımı ve yenilikçiliği çerçevesinde çevre dostu, enerji tasarrufu sağlayan ve karbon ayak izini azaltmaya yönelik anlayışıyla aynı çizgide yer almaktadır. Böylece ürünlerin çevreye olan yan etkisi en aza indirgenmektedir.

M5A97 Genel Bakış

Diğer ASUS Özellikleri

TurboV

Sadece birkaç tıklama ile sistem performans parametrelerini ayarlayın

MemOK!

Önyükleme esansında tek tuşla bellek uyumluluğu sağlayın

Tamamen Katı Kapasitör

Tamamı % 100 yüksek kaliteli iletken polimer kondansatörler kullanılmaktadır.

Ürün Yorumları