• Apple Airport Extreme Base Station Anten / Ağ Adaptörü

Apple Airport Extreme Base Station Anten / Ağ Adaptörü

Apple Türkiye
Garantili

Ürün Bilgisi (Ürün Kodu: 451926)

Karşınızda yeni Airport Extreme Baz İstasyonu; ev, okul ve işyerleri için mükemmel kablosuz çözüm. Çevrenizi hızlı ve güvenli kablosuz ağ ile sararken, eğlence, yedekleme, çıktı alma gibi bir çok imkan sunuyor.

Yeni AirPort Extreme Baz İstasyonu sayesinde 50 kullanıcıya kadar arkadaşınız, çalışanınız veya aile bireyleriniz ile birlikte bir önceki 802.11g standardına göre 5 kata kadar performans ve iki kata kadar menzil sayesinde kesintisiz kablosuz bağlantının keyfini yaşayacaksınız*.

Mac kadar kolay
Kurulum uygulaması tamamen tekrar tasarlanmış olan yeni AirPort Extreme Baz İstasyonu ile bir ağ kurmak, Mac kurmak kadar kolay. AirPort Extreme Baz İstasyonu’nu kutusundan çıkarın. Fişe takın. Yazılımını yükleyin ve beş dakikadan daha kısa bir sürede bağlanmaya hazırsınız.

Artık Web’de dolaşabilir, chat yapabilir, e-posta gönderebilir veya fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Kablosuz olarak çıktı alabilir veya bir paylaşılmış sabit sürücüye erişebilirsiniz. Çocuklarınızın internet erişimine sınırlama getirebilirsiniz. Güvenlik duvarı ve gelişmiş şifreleme ile ağınızı emniyete alabilirsiniz. Hatta AirPort Extreme’i Apple TV ile birlikte mükemmel uyum içinde kullanabilirsiniz.

Zarif bir şekilde sade
Sadece 165 mm kare ve 33 mm yükseklikte. Yeni AirPort Extreme sade, zarif tasarımı ile masa üstünde, kitaplıkta veya herhangi bir düz alanda şık durur.

İnanılmaz hızlı, inanılmaz uyumlu
AirPort Extreme Baz İstasyonu, gelecek nesil 802.11n hızlı kablosuz teknolojisini kullanmakta**, şu an satışta olan bir çok Mac bilgisayarda ve bazı yeni PC’lerde geleceğe hazır 802.11n uyumlu kartlar bulunmaktadır. AirPort Extreme ayrıca bir önceki Wi-Fi standartları ile uyumlu olduğundan şu an kullanmakta olduğunuz Wi-Fi sistemleri de yeni baz istasyon ile uyumlu çalışır.

* Apple’ın 802.11g ürünleri baz alınarak karşılaştırılmıştır. Karşılaştırmada 802.11n kullanan AirPort Extreme ağı kullanılmıştır. Eğer 802.11a/b/g kullanan ürünler ağa bağlanırsa hız ve menzil azalacaktır. Kablosuz ağa erişim, AirPort veya Airport Extreme bulunan bilgisayar veya Wi-Fi sertifikalı 802.11a/b/g bulunan bilgisayar gerektirir. Gerçek performans, menzile, bağlantı hızına, çevre durumuna, ağın büyüklüğüne ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterir. Menzil, çevre koşullarına göre değişiklik gösterir.
** AirPort Extreme Baz İstasyonu IEEE 802.11n taslak özellikleri baz alınarak üretilmiştir. IEEE 802.11a, IEEE 802.11b ve IEEE 802.11g ile uyumludur.


PERFORMANS

Eğer kablosuz ağ kullanıcılarının iki dileği varsa bunlar daha fazla hız ve daha uzun menzildir. Yeni AirPort Extreme Baz İstasyonu iki dileği de yerine getirerek herhangi bir ev ofis veya sınıfta daha hızlı ağ erişimi sağlar.

İnanılmaz performans
IEEE 802.11n taslak özellikleri baz alınmış Airport Extreme üç anteni ile çoklu giriş çoklu çıkış (multiple-input multiple-output MIMO) teknolojisi sayesinde aynı anda bir çok veriyi aktarabiliyor. Peki sonuç? AirPort Extreme bir önceki nesil 802.11g kablosuz ağlara göre beş kata kadar daha fazla hızı iki kata kadar menzil içinde veriyor. Hem 2.4GHz hem de 5GHz kablosuz frekansları kullandığından AirPort Extreme 2.4GHz teknolojisi kullanan diğer ürünler ve telsiz telefonlar ile karışma olasılığını da azaltıyor.

Olasılıkları hayal edin
Ofisinizde ya da evinizde her yerden, hatta bahçenizden Web ve e-postanıza ulaşın. Masanıza bağlı kalmadan veya yavaş bağlantı hızlarından endişelenmeden arkadaşlarınıza büyük dosyalar gönderin. Evinizde veya ofis katınızda herkes ile kablosuz olarak yazıcınızı paylaşın. Dosyaları bir sabit sürücüye kablosuz olarak yedekleyin veya kaydedin.

Halihazıra satışta bulunan çoğu Mac sistem AirPort Extreme Baz İstasyonu’nda kullanılan gelecek nesil 802.11n teknolojisini destekler**. Ayrıca AirPort Extreme bir önceki nesil 802.11a/b/g teknolojilerini kullanan Mac ve PC’lerle de uyumludur.

** 1.83GHz Intel Core 2 Duo işlemcili 17 inç iMac dışındaki tüm Intel Core 2 Duo ve Intel Xeon işlemcili Mac bilgisayarlar AirPort Extreme’deki 802.11n teknolojisi ile uyumludur. 802.11n uyumluluğunu sağlayabilmek için AirPort Extreme CD’sindeki aktif edici yazılım gerekmektedir.


KURULUM

Eğer kablosuz ağ kurmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Mac ve Windows için yeni AirPort uygulaması size tüm kurulum boyunca yok gösterecek ve dakikalar içinde kurulu bir ağa sahip olacaksınız.

Hızlı ve kolay kurulum
Diğer kablosuz yönelticiler belirsiz talimatları ve şifrelerin nereye girileceğini anlamanızı ve tüm işi sizin yapmanızı beklerler. Mac ve Windows için AirPort uygulaması kurulum esnasında arka planda çoğu işi yapıp sizi adım adım hızla ve kolayca yönlendirir.

Fişe takın, kurun ve tadını çıkarın
En basit kurulum için tek yapmanız gereken baz istasyonu fişe takmak ve ADSL veya kablo modeminize bağlamak. Sonrasında AirPort uygulamasını çalıştırıp ekrandaki yönlendirmeleri izleyin. Yazılım size basit bir dille uygulama adımlarında gerekli bilgileri sorup, şifreleme ve güvenlik ayarlarını yapıp, yeni ağa erişiminizi düzenler. Beş dakika içinde tüm ağınız çalışmaya hazır hale gelir. Eğer ağınızda USB yazıcı veya harici sabit sürücü paylaşmak isterseniz, bunlar da ağı kurmak kadar kolay.


PAYLAŞIM

Ağ oluşturmak paylaşmaktır. AirPort Extreme, evinizde, okulunuzda veya ofisinizde 50 adete kadar kullanıcının eğlenceye katılmasına olanak sağlıyor. Hepsi aynı İnternet bağlantısını kullanabilmek, Mac OS X ve Windows’da bulunan dosya paylaşım imkanları ile dosya paylaşabilmek, yerel ve uzaktaki dosya sunucularına ulaşabilmek, çok oyunculu oyunlarda rekabet edebilmek gibi genel ağ kullanıcılarının yapabildiği herşeyi yapabilirsiniz. Genel özelliklere ek olarak kablosuz depolama ve baskı gibi bazı farklı özellikler de bulunmakta.

Anında sabit sürücü paylaşımı
AirPort Extreme’de bir yenilik olan AirPort Disk ile herhangi bir harici USB sabit sürücü paylaşılan bir sürücüye dönüştürülebiliyor. Sadece harici sürücüyü USB kapısından AirPort Extreme’e bağlayın ve tüm dokümanlarınızı, videolarınızı, fotoğraflarınızı ve diğer dosyalarınızı güvenli ağınıza bağlanan Mac ve PC’ler ile paylaşın. Yedekleme, ortak projeler ve daha fazlası için mükemmel bir çözüm.

Kablolar olmadan baskı alın
Aynı USB kapısı yazısı paylaşımı yapmanıza da olanak tanır. Fotoğrafların, tekliflerin veya ev ödevlerinin baskısını alınması gerektiğinde, AirPort Extreme ve Mac/PC uyumlu Bonjour ağ teknolojisi sayesinde evde, ofiste veya sınıfta herkes ortak kullanımdaki yazıcıdan yaralanabilir. Hem dek kablosuz olarak.

Kurmak da kolay
Sadece yazıcıyı USB kapısına takın ve Mac veya PC’nizdeki yazıcı listesine ekleyin ve baskı almaya hazırsınız.

Dosyaları kablosuz ağınız üzerinden paylaşırken aynı anda ağ yazıcınıza da erişmek isterseniz nasıl yaparsınız? Çok kolay. USB paylaştırıcınızı AirPort Extreme’e, aygıtlarınızı ise paylaştırıcıya bağlayın. Hem yazıcıyı hem de sabit sürücüyü hatta bir çok yazıcı ve sabit sürücüyü paylaşın.


GÜVENLİK

AirPort Extreme Baz İsasyonu, ağınızın güvenliğinden dışarıdan gelecek saldırılara ve çocuklarınızın Web’de dolaşımının kontrolüne kadar online dünyanızın en güvenli şekilde korunması için tasarlandı.

Dertsiz tasasız ağ
Güvenlik, WPA/WPA2 ve 128 bit WEP gibi endüstri standardı şifreleme teknolojileri ile başlamakta. Kolay kullanımlı AirPort uygulaması ile şifrelemeyi açtığınızda sadece şifre sahibi kullanıcıların kablosuz ağınıza dahil olmasını garantilersiniz.

Ağın dışında
AirPort Extreme’de bulunan güvenlik duvarı ağınız ve İnternet arasında bir bariyer oluşturarak bilgilerinizi İnternet saldırılarından korur. Bir baz istasyon kurduğunuzda, güvenlik duvarı otomatik olarak çalışarak kötü adamları dışarıda tutar. Kablo veya ADSL modemli bilgisayarlar için AirPort kullanmak direkt olarak İnternet’e bağlanmaktan çok daha güvenlidir.

Ebeveynlik kolay, çocuklar güvende
Yeni kullanışlı erişim kontrol özelliği kimin ne zaman ağınıza erişebileceğini belirlemenize olanak tanır. Eğer çocuklarınızın kendi bilgisayarları varsa ağa bağlanacakları zamanı denetleyebilirsiniz. Mesela, günün sadece onlara göz kulak olabileceğiniz zamanlarında erişim verebilirsiniz.

Teknik Detaylar

Boyut ve Ağırlık
- Uzunluk: 165 mm (6.5 inç)
- Genişlik: 165 mm (6.5 inç)
- Kalınlık: 34 mm (1.3 inç)
- Ağırlık: 753 gram (1.66 pound)

Kablosuz protokoller
- 802.11a/b/g
- Draft 802.11n1

Frekans bantları
- 2.4GHz or 5GHz

Radyo çıkış gücü
- 20 dBm (nominal) 5GHz’de

Uyumluluk
- Mac bilgisayarlar ve Windows tabanlı PC’lerdeki Wi-Fi Certifikalı 802.11a, 802.11b ve 802.11g ile uyumlu
- NAT, DHCP, PPPoE, VPN Geçidi (IPSec, PPTP ve L2TP), DNS Proxy, SNMP

Birlikte gelen yazılım ve aksesuarlar
- AirPort uygulaması
- Mac ve Windows için AirPort Disk uygulaması
- Mac için 802.11n etkinleştirici
- Windows için Bonjour
- Basılı ve elektronik dokümentasyon

Güvenlik
- Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA/WPA2)2
- 40 bit ve 128 bit şifrelemeye ayarlanabilen Kablosuz güvenlik (WEP)
- MAC adresi filtreleme
- NAT güvenlik duvarı
- RADIUS kimlik denetimi desteği
- 802.1X, PEAP, LEAP, TTLS, TLS, FAST
- Zaman tabanlı erişim kontrolü

Bağlantılar
- ADSL yada Kablo modem bağlamak için bir adet RJ-45 10/100BASE-T Ethernet WAN kapısı
- Bilgisayar veya ağ aygıtları bağlamak için dört adet RJ-45 10/100Base-T Ethernet LAN kapısı
- USB yazıcı yada USB harici sabit sürücü bağlamak için bir adet USB kapısı

Elektrik
- 12Vdc, 1.8A

Çevresel gereksinimler
- Çalışma ısısı: 0° - 35° C (32° - 95° F
- Saklama ısısı: -25° - 60° C (-13° - 140° F)
- Bağıl nem (çalıştırırken): 20% to 80%
- Bağıl nem (saklarken): 10% to 90%
- Maksimum çalışma yüksekliği: 3,000 m (10,000 feet)
- Maksimum saklama yüksekliği: 4,500 m (15,000 feet)

Onaylar
- FCC Part 15 Class B, Canada RSS-210, EN 300-328, EN 301-489, EN 301 893, ARIB STD-T66, RCR STD-T33, AS/NZS 4268: 2003, UL 60950, CSA-C22.2 No. 60950

Kanallar
- ABD ve Kanada için onaylı 1-11, 36-48 ve 149-165 kanalları
- Japonya için onaylı 1-14, 36-64 kanalları
- Avrupa için onaylı 1-13, 36-140 kanalları
- Avustralya, Hong Kong ve Yeni Zelanda için onaylı 1-13, 36-64 kanalları


Sistem Gereksinimleri

Mac:
Kurulum ve yönetim için
- Ethernet veya Kablosuz ağ bağlantılı Mac
- Mac OS X v.10.4.8 veya üzeri
Kablosuz kullanıcı erişimi için
- AirPort veya AirPort Extreme kablosuz ağ bağlantılı Mac
USB bağlantılı yazıcı ile paylaşımlı baskı için
- Mac OS X v10.2.7 veya üzeri kurulu Mac
USB sabit sürücü ile AirPort Disk kullanımı için
- Mac OS X v10.2.8 veya üzeri kurulu Mac

PC:
Kurulum ve yönetim için
- Ethernet veya Kablosuz ağ bağlantılı PC
- Windows XP SP2 veya üzeri
Kablosuz kullanıcı erişimi için
- 802.11a, 802.11b veya 802.11g kartlı PC
USB bağlantılı yazıcı ile paylaşımlı baskı için
- Windows XP kurulu PC ; Windows için Bonjour AirPort Extreme CD’sinde bulunur
USB sabit sürücü ile AirPort Disk kullanımı için
- Windows XP kurulu PC ; Windows için Bonjour AirPort Extreme CD’sinde bulunur

Ürün Yorumları